Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem / dolgozzam fel...

Hogy kezeljem / dolgozzam fel hogy anyukám meg fog halni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 20 éves és anyukám rákos lett... Az orvosok szerint végstádium és maximum 2 hónapja van hátra. Itthon van én ápolom de már nem igazán tud magáról és szinte magatehetetlen. Ő az egyetlen élő rokonom születésem óta és a gondolatba majd belehalok hogy nem lesz velem. Hogy lehetne ezt neki is és nekem is könnyebbé tenni? Túl vagyok egy ideg összeroppanáson és nem tudom hogy fogom viselni ha elmegy. Hogy tudnám könnyebben feldolgozni? Fel lehet ezt egyáltalán dolgozni? Kinek mennyi ideig tartott?
2015. jún. 26. 21:00
1 2
 11/18 anonim válasza:
0%
Szerintem csak szimplán szartak rá hogy mi lesz anyuddal,de ha nagyon akarná ki tudna gyógyulni belőle csak akarat kérdése!de kérdésedre válaszolva szakemberhez fordulj.
2015. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Tényleg egyedül ápolom anyát itthon mert nincs senki aki segítsen. Ápolót nem tudok kérni mert a háziorvos nem hajlandó segíteni nekem pedig nincs pénzem napi 13000 forintot fizetni egy ápolónak. A kemo és sugár meg véget ért mert nem segített. Amíg olyan állapotban volt anya addig a magas dózisú c vitamin kezelést kapta. A diéta lehet hogy jó ötlet de mivel anya semmit sem eszik így gyakorlatilag a diéta megoldva.most rohamosan romlik az állapota és gyakran nincs magánál.
2015. jún. 30. 12:01
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Közhelynek tűnhet ,de vigasztaljon a tudat ,hogy az elmúlàs van amikor tényleg megvàltàst hoz egy nagybeteg szàmàra .

Nem tudsz egyebet tenni ,mint belàtni ezt .Piszkosul fog fàjni amikor elmegy ,de ettől még ő nem szűnik meg az édesanyàd lenni. Én mindig azt vallom hiszem ,hogy ez nem végleges búcsú ...csak előreutazik valahovà ,ahol majd ha eljön az idő szeretettel fog vàrni .

2015. júl. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Halmi Janos válasza:
100%
Nincs egy eve hogy ugyanezen mentunk keresztul. Egyetlen szulom volt Edesanyam. Apamat soha nem lattam. Otthon is es korhazban is apoltuk. Az utolso harom honap kegyetlen nehez volt nekunk is de neki volt persze a legnehezebb. Ep tudattal megelni a leepuleset. A sok haszonleso ferget, akik a rakgyogyitasi modszereikkel probalnak lehuzni. David professzor, az altalad emlitett 1000-es c vitami kura, desztillalt viz es tarsai. Mind megvolt egytol egyig. Az ilyenektol probald megovni, higyj az orvosoknak. Amikor elment egyszerre ereztem buntudatot, sajnalatot es oromet. Ferfikent sokat sirtam bevallom. Szerintem nincs recept arra, hogy kinek mi segit. Nekem a munka reggeltol estig, csak addig nem dolgoztam amig aludtam. De nap nem telik el anelkul hogy Edesanyam ne jutna eszembe. Egyenlore sajnos elsore mindig az utolso idoszaka jut eszembe, okosak azt mondjak az ember agya olyan, hogy a jo emlekek jobban megmaradnak, a rossz idovel eltunik.
2015. júl. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Esküszöm, megkönnyeztem...

Nagyon nagyon sajnálom, hogy ezen mész keresztül, sok erőt, kitartást kívánok!

Keresd fel egy pszichológus segítségét, ne rohanj ennek neki egyedül, ne emészd fel magad teljesen!

Egy szeretett ember halála a világ legfájdalmasabb dolga! próbálj meg arra gondolni, hogy nem fog tovább szenvedni! Ez nagyon nehéz, de az Édesanyád mindig Veled lesz!

A végsőkig higyjetek a gyógyulásban!

2015. júl. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Édesanyám ma délután elment egy jobb helyre és onnan figyel tovább engem és onnan vigyáz rám.
2015. júl. 2. 21:16
 17/18 ironhide12 válasza:
Őszinte részvétem ... egy pszichológus biztosan segíteni tud a helyzeten.
2015. júl. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem és ezt most sírva irom.Én bele halnák és bele őrülnék a fájdalomba.Hihetetlen.Nyugodjon békében.
2015. aug. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!