Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek a szüleim?

Miért ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés

Egyszerűen elviselhetetlen, amit velem csinálnak. Meg akarják határozni az egész életemet. Elsőtől negyedikig végig kitűnő voltam, ötödikben jeles, hatodiktól nyolcadikig megint kitűnő, beirattak a helyi gimnáziumba, annak ellenére, hogy én szakközépiskolába szerettem volna menni. Itt lett két négyesem, fizikából és második idegennyelvből (német). Erre elkezdenek velem veszekedni, hogy miért nem lehetett már ezeket is normálisan megtanulni, és hogy fogok így bejutni az orvosi egyetemre, ha ennyire figyelmetlen és lusta vagyok. Először is nem akarok orvos lenni. Másodszor meg az iskola harmadik legjobb tanolója lettem. Nem értem miért ennyire maximalisták velem szemben.

Apa építészmérnök, anya informatikkai főiskolát végzett.



2015. júl. 1. 09:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a szüleid az újabb példák arra, hogy az iskolai végzettség és az értelem mennyire messze eshet egymástól néha.
2015. júl. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
32%

" Meg akarják határozni az egész életemet."


Valamilyen szinten ez a dolguk.


Amugy meg mi lenne ha kinyitnad a szad es elmondanad nekik hogy nem akarsz orvosi egyetemre menni? Persze ez csak akkor komoly ha elmondod hogy mit is akarsz helyette csinalni. Egyetemre amugy sem tudnak a szuleid bedugni.


Ha a gimiben csak ket 4esed van akkor az azt jelenti hogy jo dontes volt hgy nem szakkozepbe mentel.

2015. júl. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

"Ha a gimiben csak ket 4esed van akkor az azt jelenti hogy jo dontes volt hgy nem szakkozepbe mentel."


Nálunk annakidején a föiskolán azt mondta egy tanár hogy isten örizzen a gimnazistáktól.


Persze ezzel nem értek egyet, de a középben vannak/voltak gyakorlatok, forrasztottunk, megismerük a csavarokat, anyagokat, szereltünk villanyt. Ez a fösulin 1-2 délutánba Volt belesürítve, ráadásul hamarabb mint ahogy az elmélet jött, így aki nem készült elöre vagy nem szki.-ból jött, annak fogalma Sem Volt hogy miért villog a villogó amit épp összeforrasztunk.


Normál esetben a SzKI. nem lejjebb van mint a gimi, hanem mellette, azoknak aki már tudják mit akarnak, és az nem humán vagy orvosi irányba megy.

2015. júl. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként akiket ennyire terrorizálnak, sokszor csinálnak marhaságot. Ismertem aki nálunk a koleszban kitünö Volt, majd eldobta az életet. Hogy miért ilyenek, nem lehet tudni. Szerintem te nem tudsz tenni ellene. Ha külsö ember mutatna nekik a fent említett példából 1-2 esetet, talán észbe kapnának.
2015. júl. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidnek halávan lila gőzük nincsen, mi kell ahhoz, hogy orvosi egyetemen tanuljál. 9-ben 3(!) tárgyból álltam bukásra, kegyelem kettesekkel mehettem tovább. Most fejeztem be a másodévet orvosin. Na bumm, ennyit számít, hogy milyen jegyeid vannak gimiben! Szépen kezdd el mondogatni nekik, ha kell mindennap, hogy nem leszel orvos. Kerüld a nem szeretnék/nem akarom kifejezéseket, egyszerűen csak jelentsd ki, hogy nem orvosira fogsz menni, más terveid vannak. Csak akkor legyenek is konkrét terveid, mert ha csak annyit tudsz, hogy orvosit nem szeretnél, de úgy más iranyban sem döntöttél még, abba előbb bele fognak kötni.
2015. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Építészet, gépészet, művészet ezek érdekelnek a legjobban. Szerencsére ügyes kezem van és szépen tudok festeni, rajzolni. Ének és zongora órákra is járok. Apa öccsének a lánya is orvos és nagyon jól keres, de azt persze mindig "elfelejtik" közölni, hogy ő kint van Angliában, ott orvos. De hogy hú majd te is mész ki és jól fogsz élni, majd hálás leszel nekünk. Meg hogy (apa szerint) a gépészmérnök nem lányoknak való. Egyáltalán nem érdekel a biológia, ötös voltam belőle, mert bemagoltam a kötelezőt.
2015. júl. 1. 15:00
 7/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az orvosi nem csak biológiából áll csak én úgy hallottam, hogy ez a legfőbb tantárgy, elnézést ezt nem írtam oda.
2015. júl. 1. 15:01
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

Ha kint akarsz sokat elérni akkor gyúrj a gépészetre. 2. helyre tenném az építészetet, mert ott nehezebb a helyzet, de ha valaki kiemelkedö akkor azzal is elhelyezkedik.

A müvészetet meghagynám hobbinak. Abból nagyon kevesen élnek jól meg.

2015. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Művészetből szinte lehetetlen megélni.
2015. júl. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Azért gondolkodok inkább a gépészmérnök, vagy építészmérnök szakon.
2015. júl. 1. 20:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!