Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg anyámmal,...

Hogyan értessem meg anyámmal, hogy én másképp reagálok az alloholra, mint ő?

Figyelt kérdés

16/F vagyok.

Anyám nem tudom, hogy csinálja, de őt már egy pohár bor vagy egy doboz sör megüti. Ha elmegyünk valahova és megkínálnak pálinkával vagy egy doboz sörrel, akkor azonnal könbe szól, hogy szó se lehet róla, mert befogok rugni,meg alkoholista leszek.

Ha a haverokkal iszok, akkor 3 doboz sör után sem szoktam berugni vagy ha hárman megiszunk egy üveg bort attól sem. Ezt azért nem nagy rendsterességel csináljuk mex havi 1x-2x.

De ha ezt anyámnak elmomdanám, akkor agyon is verne.

Nekem ténykeg nem az a célom, hogy anyám tömje belém az alkoholt, csak nem értem, hogy miért tiltsa anyira, mintha valami drog lenne.



2015. júl. 5. 12:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%

*tiltja

Bocsi.

2015. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesrási hibákért, telórol vagyok.
2015. júl. 5. 12:33
 3/23 anonim ***** válasza:
33%
16 évesen még nem ihatsz alkoholt. Ő meg az anyád, szóval még 2 évig azt csinálod amit ő mond. Ha meg amúgy is vedelsz a spanokkal, nem értem mire föl a hiszti...
2015. júl. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
20%
16 évesen hogy jutsz alkoholhoz?
2015. júl. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem hisztizek.

Csak az fura, hogy ha valahol megkinálnak, akkor miért kell rajta röktön kiakadni.

2015. júl. 5. 12:42
 6/23 Duenna ***** válasza:
35%
B@sszus, te 16 évesen már pálinkát és 3 doboz sört iszol??!! Nos, anyukádnak igaza van: ha így fojtatod, tényleg benne van a pakliban, hogy alkoholista leszel. 18 éves korodig a szüleid döntenek az életedről, vagyis nem kötelesek engedni, hogy igyál, 18 éves korod után te döntesz az életedről, és ha úgy döntesz, hogy ha rendszeres ivó akarsz lenni, akkor ne csodálkozz, ha 25 éves korodra totál kisiklik az életed és a jövőd.
2015. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
38%
Igaza van anyádnak. Minek piálsz 16 évesen?
2015. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%
Hú a sok szentember megjelent megint. Ne fogadj el semmi italt anyád előtt ilyen egyszerű. Mi minden hétvégén összeülünk haverokkal inni egy kicsit. Életemben egyetlen egyszer voltam részeg amikor 13 éves koromban elcsentem egy ''kicsit'' papám pálinkájából :D Az én anyukám se nézte jó szemmel amikor 16 évesen 35 fokba fűnyírózás után fater dobta ki nekem az udvarra a jéghideg sört. De megbékélt vele.
2015. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%

De rohadt álszentek az emberek, édes istenem. 16 évesen gyakrolatilag a hülye nem tudja csak ma egvenni magának az alkoholt, nehogy azt meéslje itt bárki, hoyg ő szigorúan 18 éves kora után ivott egy pohár sört és onnantól soha többet semmi alkohol... Idióták.

Normális, egészséges embernek semmi baja nem lesz 2-3 sörtől egy kis jókedven kívül, ha rendesen evett előtte és nincs fizikailag kimerülve, nem beteg.

Kérdező: az anyád a tipikusan mindent jobban tudk másnál típus, hagyd rá. Vagy ez vagy keményen balhézol vele, hogy ne magából induljon már ki.

2015. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
39%

Miért álszentség az, ha valaki nem engedi a kiskorú gyerekének, hogy családi körben alkoholt fogyasszon?

Ettől még nem hülye a szülő, tudja, hogy máskor, máshol, ha akar a gyerek képes leinni magát,

de ettől függetlenül miért álszentség az, ha a jelenlétemben nem hagyom, hogy igyon?

Ráadásul töményet!

2015. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!