Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg anyámmal,...

Hogyan értessem meg anyámmal, hogy én másképp reagálok az alloholra, mint ő?

Figyelt kérdés

16/F vagyok.

Anyám nem tudom, hogy csinálja, de őt már egy pohár bor vagy egy doboz sör megüti. Ha elmegyünk valahova és megkínálnak pálinkával vagy egy doboz sörrel, akkor azonnal könbe szól, hogy szó se lehet róla, mert befogok rugni,meg alkoholista leszek.

Ha a haverokkal iszok, akkor 3 doboz sör után sem szoktam berugni vagy ha hárman megiszunk egy üveg bort attól sem. Ezt azért nem nagy rendsterességel csináljuk mex havi 1x-2x.

De ha ezt anyámnak elmomdanám, akkor agyon is verne.

Nekem ténykeg nem az a célom, hogy anyám tömje belém az alkoholt, csak nem értem, hogy miért tiltsa anyira, mintha valami drog lenne.



2015. júl. 5. 12:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
68%
első pár válaszoló, ne csináljunk már úgy mint ha ez olyan megbotránkoztato lenne hogy egy 16 éves fiatal HAVI 1-2 alkalommal iszik a haverjaival, ráadásul nem egy hu de nagy mennyiséget. ennyi idősen volt hogy ezt heti rendszerességgel játszottuk el, ahhoz képest elég jól tartom magam, nem lettel alkesz meg ilyesmi. Az természetes hogy anyukád aggódik, értem is mindig aggódtak.. de úgy gondolom hogy vendegben azért általában nem arra megy a dolog hogy igyuk le magunkat a lovunk alá, egyszerűen ez a magyar kultúra egy része...ennyi lenne a véleményem :)
2015. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
helyesírási hibákert bocs
2015. júl. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%

Talán úgy tudnád a legjobban megértetni vele, hogy egyszer elfogadod előtte a kínált alkoholt, akkor is, ha tiltja. Ha látja, hogy nem hat rád úgy, mint rá, akkor talán lenyugszik. Persze lehet, hogy pont fordítva sülne el a dolog, de aki mer, az nyer.


Egyébként az alkohol tényleg drog.

2015. júl. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
58%

10-esnek: pont ott cseszed el a nevelését. Ahelyett, hogy megengednél neki 1 töményet vagy 1 doboz sört a JELENLÉTEDBEN és a felügyeleted alatt, úgy beállítod valami bűnös dolognak, ami miatt titkolóznia kell előtted, a tiltott gyümölcs meg mindig sokkal édesebb és csábítóbb, persze, hogy a hülye haverok meg később rá tudják venni esetleg az agyatlan ivászatra ő meg belemegy, mert az okos anyja csakazértis tiltotta ettől, naná hogy csinálja.

Minimálisan használd már az agyadat, nem árt, ha már van gyereked és nevelni próbálod.

2015. júl. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
42%

14,

bocs, de már felneveltem hármat épen, egészségesen. És egyiknek se jutott eszébe, hogy mellettem igyon, de még csak részegen se jött egyik se haza. Talán mert tőlünk se látták soha, hogy csak alkohollal lehet szép az élet?

2015. júl. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Doruss ***** válasza:
91%

Nem biztos, hogy konkrétan attól fél, hogy berúgsz annyi alkoholtól. Egyszerűen félt a piától.

Velem is ezt csinálták nagyon-nagyon sokáig, én úgy érzem, elvből.

A sok "szentembernek" üzenem, nem feltétlenül ez a helyes nevelési módszer. Nyilván sokaknál működik, ezt nem vitatom, sokan viszont egy idő után titokban vagy lázadásból úgyis kipróbálják, és ha egész életükben tabutéma volt az alkohol, akkor adott helyzetben akár veszélybe is sodorhatják magukat. Tapasztalat.


Kérdező, a lényeg, hogy tudsz kulturáltan inni. Előbb-utóbb szerintem anyukád is meg fog enyhülni, de erőltetni nem kell.

2015. júl. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
80%

Igazatok van, nem álszentség, ha nem hagyjátok egy kiskorúnak, hogy alkoholt fogyasszon családi körben.

Nem álszentség, hanem ki..szott nagy hülyeség. Szerintetek mennyire fogja a gyereketek (ha van) 18 éves kora után vedelni azt, ami addig tiltva volt? És ilyen hozzáállással mennyire fogja a fejetekhez vágni, hogy elmúlt 18, azt csinál, amit akar? És ha titeket sérteni fog a tény, hogy nem csinálja azt, amit mondotok neki, majd kivágjátok az utcára, hiszen elmúlt 18, nem?


Sosem értettem, miért nem lehet szépen lassan felnőtté NEVELNI a gyereket, hogy pl úgy tapasztalja meg a saját határait az alkohol terén, hogy ti ott vagytok és vigyáztok rá?

Az alkoholizmust egyébként lelki problémák váltják ki (meg akaratgyengeség, de ez már csak a saját véleményem). Semmi köze a 16 (nem 12!) évesen elfogyasztott havi pár sörhöz.

2015. júl. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
55%

#15

én is apám háta mögött csináltam. Igen, a cigire is a háta mögött szoktam rá, és sosem vette észre, nyilván, mert úgy féltem attól, hogy mi lesz, ha lebukok, mint a tűztől.

2015. júl. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
63%

"Sosem értettem, miért nem lehet szépen lassan felnőtté NEVELNI a gyereket,"


SZép lassan kezdjen el piálni 18 felett.


Amúgy elég érdekes rokonok, ismerősök vannak, akik 16 éves gyereket pálinkával kínálnak.


Ezért vagyunk az alkoholisták országa, mert sokaknak az a természetes, hogy a gyerek 14 éves kora után piáljon, és a legtöbben a szórakozást csak alkohol jelenlétében tudják elképzelni.

2015. júl. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
egy kicsi jól jön ellazít ,de am tényleg olyan mint a drog ha túlzásba viszed...am mindenki törődjön a maga dolgával sztem tudom h ez egy ilyen szent oldal ahol az emberek 95%-a nem iszik 18 éves kora előtt meg semmi hülyeséget nem csinál de a valóságban ez nem így van.
2015. júl. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!