Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » MIT TEHETNÉK? A fiam 18 éves...

MIT TEHETNÉK? A fiam 18 éves lett. Sajnos nem akar se dolgozni, se itthon segíteni. Délután elmegy, hajnalban jön haza, délig alszik, eszik, fürdik és újra elmegy.

Figyelt kérdés
( kertes házban lakunk,lenne mit segíteni...)Minden nap hajnalig szórakozik a haverjaival, nem jön haza amikorra mondja, csúnyán beszél a szüleivel (pl. lehülyézi az apját..)Hiába kérjük legalább most nyáron dolgozzon 1 hónapot, diákmunkát, esze ágában sincs. A barátnőjétől kér rendszeresen pénzt, ha mi nem adunk... MI A MEGOLDÁS?

#kapcsolat #kamasz #szülők tisztelete
2015. júl. 8. 18:15
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
84%

ahogy a #10 is irja, eddig kellett volna nevelni.

matol nuku net, mosott ruha, szobaajto (komolyan), ne hagyjatok aludni.

2015. júl. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
54%
**gondoskodom
2015. júl. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
84%

Wifire új jelszó, nincs mosott ruha, nincs kaja, nincs semmi. Talán majd észbe kap.

De mitől lett ilyen? Én sem tudom elképzelni, hogy hirtelen így megváltozott?

Nem tudom, hogy lehet-e még befolyásolni. Én megpróbálnék vele minden nap beszélgetni és kitalálni, hogy mi a baja.

2015. júl. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
81%

A szobaajtó levétele tényleg jó ötlet :)

Eddig csak filmekben láttam, de ebben az esetben szerintem simán alkalmazható.

2015. júl. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
77%

Arra, hogy csúnyán beszél Veletek nincs mentség, de kezdjük az alapoknál.


Suliban eddig jól teljesítette a kötelességét? Ha pl. gimit most fejezte be, felvették egyetemre, akkor most megérdemel egy-két hónap lazítást, egy kis szülői támogatást (ha az nem vágja földhöz a családot).


Teljesen más szitu az, ha kötelességeit nem teljesítette, ha eddig nem tanult, akkor tényleg ultimátumot kell neki adni kb így: "ha itt akarsz lakni, és tanulásra képtelen vagy, akkor menjél el dolgozni".

2015. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
87%
hat eloszor is ki kellene huzni a nyelveteket a valagabol, majd sarkatokra allni, es felhagyni a kerlelgetessel. csak hatarozott fellepes lehet eredmenyes, foleg mivel mar nem kisgyerek. raadasul felnott, tehat eltartanotok se kell tobbet.
2015. júl. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
76%
Ti neveltétek ilyenné. Vagyis jobban mondva a nevelés hiányának eredményét láthatjátok.
2015. júl. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
76%

Egyik este ajtón zárcsere és rá egy cetli: ha lenyírtad a füvet kinyitom az ajtót. Hűtőre lakat, rá egy cetli: ha meglocsoltad a virágokat, akkor odaadom a kulcsot.

Ágyából szivacsot kivenni, rá egy cetli: ha rendberaktad a szobád, visszakapod a szivacsot.

Máshogy nem lehet, csak kicsit megizzasztva.

2015. júl. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
97%

Le kell ültetni, és beszélni vele, felállítani szabályokat a jövőre nézve. El kell mondani neki, hogy szeretitek, de már nem kisgyerek, itt az ideje, hogy viszonozzon valamit a szülői áldozatokból, segítsen otthon, bánjon veletek tisztelettel stb. Ha ez nem megy, annak következményei lesznek, ezek és ezek.

Csak aztán tartsátok is be, amit mondtatok, mert ha nem, továbbra is elkényeztetett, tiszteletlen semmirekellő marad.

2015. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
81%

Mi az, hogy nappal nem tudtok beszélni, mert alszik? Rázd meg reggel, hogy keljen fel. Vagy ha elmegy bulizni cseréld le a zárat, csak meglepődik, ha nem tud bemenni.

Mellesleg ez a ti hibátok, ti neveltétek ilyenné, nem volt semmi következetesség és most a fejetekre nőtt.

Fektess le új játékszabályokat és ha nem tetszik mehet ahova akar.

2015. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!