Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » MIT TEHETNÉK? A fiam 18 éves...

MIT TEHETNÉK? A fiam 18 éves lett. Sajnos nem akar se dolgozni, se itthon segíteni. Délután elmegy, hajnalban jön haza, délig alszik, eszik, fürdik és újra elmegy.

Figyelt kérdés
( kertes házban lakunk,lenne mit segíteni...)Minden nap hajnalig szórakozik a haverjaival, nem jön haza amikorra mondja, csúnyán beszél a szüleivel (pl. lehülyézi az apját..)Hiába kérjük legalább most nyáron dolgozzon 1 hónapot, diákmunkát, esze ágában sincs. A barátnőjétől kér rendszeresen pénzt, ha mi nem adunk... MI A MEGOLDÁS?

#kapcsolat #kamasz #szülők tisztelete
2015. júl. 8. 18:15
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:
...azért 18 éves, és még csak harmadikos, mert nyári születésű és emiatt év vesztes lett és nulladik évfolyamba járt nyelvi előkészítőbe.
2015. nov. 29. 16:50
 32/54 anonim ***** válasza:
Mi lett a fiaddal, javult a helyzet? Egy ev eltelt...
2016. júl. 14. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:
SEMMI NEM VÁLTOZOTT! Végigolvastam újra a kommenteket, - és mintha MA is írhattam volna...Ugyanazok a problémák, mint egy évvel ezelőtt, csak sok konfliktuson, veszekedésen, retorziókon mentünk keresztül. Magam is csodálkozom,hogy Ő semmit nem változott, csak én nem tudok aludni, stresszelek, ha reggelig kimarad és nem tudom hol, kikkel van. Kikészülök idegileg, lefogytam, belefáradtam az egészbe.
2016. júl. 14. 13:31
 34/54 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem próbálod ki a válaszokat?
2016. aug. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam több dolgot, de belefáradtam...Rosszul alszom, ha nincs itthon. Reggel jön haza, amikor én épp már felkelek.Délután meg akkor megy el itthonról, amikor más éppen hazajön. Annyi a változás, hogy idén 1 hónapot dolgozik nyáron, sokszor 12 órázik, ...de onnan se hazajön, hanem a haverjaihoz megy és reggelig videóznak, buliznak. reggel hazajön, alszik pár órát és fáradtan megy dolgozni. Pedig azt hittem a munka majd pozitív változást hoz.Nem hallgat ránk.
2016. aug. 28. 21:27
 36/54 anonim ***** válasza:
89%

Az apja mit gondol, mit kéne tenni?

Ha érettségi után sem változik a helyzet, akkor elgondolkodnék valami drasztikusabbon, de nem akarok ilyesmit javasolni, mert nem vagyok szülő. Sajnálom, hogy így jár, bár most talán megdolgozik a pihenésért. A haverjai szüleivel lehetne beszélni esetleg, hogy ők mit tesznek?

2016. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%
Nem valami férfias dolog a csajától pénzt kérni.
2016. aug. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:
Igen, - már szakítottak is.Most dolgozik a fiam nyáron 1 hónapig, de nagyon megszívatják. Talán ez hasznos lesz.
2016. aug. 30. 10:02
 39/54 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, tényleg, hogyha 'szívatják' akkor az hat majd rá :) reménykedjünk a legjobbakban meg abban, hogy érettségi után saját lábakra áll. Ez az utolsó éve lesz?
2016. aug. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:
Igen. Utolsó éves a középiskolában. Most fog érettségizni. Ma dolgozik utoljára a diákmunkán egy éttermi konyhában, de tele van a hócipője. Remélem hasznára válik ez a tapasztalat.
2016. aug. 30. 20:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!