Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » MIT TEHETNÉK? A fiam 18 éves...

MIT TEHETNÉK? A fiam 18 éves lett. Sajnos nem akar se dolgozni, se itthon segíteni. Délután elmegy, hajnalban jön haza, délig alszik, eszik, fürdik és újra elmegy.

Figyelt kérdés
( kertes házban lakunk,lenne mit segíteni...)Minden nap hajnalig szórakozik a haverjaival, nem jön haza amikorra mondja, csúnyán beszél a szüleivel (pl. lehülyézi az apját..)Hiába kérjük legalább most nyáron dolgozzon 1 hónapot, diákmunkát, esze ágában sincs. A barátnőjétől kér rendszeresen pénzt, ha mi nem adunk... MI A MEGOLDÁS?

#kapcsolat #kamasz #szülők tisztelete
2015. júl. 8. 18:15
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
53%

Most őszintén, azért itt nem mindegy pár dolog.

-a gyerek még tanul gimiben, ugye?

-mennyi pénzt szokott kérni, és mire?


Mert azért azt a szülőt én ütném, aki a még gimis gyerekét akarná kidobni a lakásból, mert nyáron nem a 4 fal között döglik, meg csak mert azt mondja az apjára, hogy hülye (most őszintén, én is mondtam műr apámra, hogy hülye, amikor az volt, én nem fogom szépíteni a dolgokat, főleg, ha ő meg még szalonképtelenebbül sérteget engem, és baromságokat beszél), meg nem dolgozik...


Én maximum annyit mondanék neki, hogy csak piára meg cigire nem fogok neki mindig akkor pénzt adni, amikor kér, csak egy keveset, és esetleg a barátnőjével is beszélnék, ha úgy látnám, hogy őt is zavarja. Ha meg nem, akkor ő baja, hogy piálást pénzel...

2015. júl. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sürgősen változtatnod kell. Csak akkor adj neki pénzt ha sokat segít a ház kerül. Egy reggel indíts el valami szép zenét. Ha nem segít akkor ne is aludjon.
2015. júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:
A fiam még középiskolás, most lesz harmadikos. ( év vesztes és nyelvi előkészítő év volt a suliban első év előtt. Tehát még 2 éve van érettségiig. Rosszul tanul,3,00 az átlaga, pedig jó esze van, de a tantárgyak nem érdeklik. Kritizálja a tanárokat, szerinte hülyeség, amit meg kellene tanulni. A barátnője egyetemista, jól tanul és mellette dolgozik, nemcsak nyáron. Az ajtójából a zárat már kivettük, de a barátnő miatt most nem akasztjuk le az ajtót. (régebben megtettük.) Egy szem gyerek és késői, talán ezért szaladt el vele a ló. Nem vagyunk jómódúak, de igyekeztünk neki megadni, amire szüksége volt. A barátai sajnos nem a kedvünkre valók, de évek óta ragaszkodik hozzájuk. Esténként találkoznak, és hajnalig együtt vannak, kb. 4-5 6-an. Néha isznak, és valamit talán szívnak is. Letagadja, ha kérdezem. Mi, a szülei féltjük őt. Lehet, hogy túl féltjük? Egyre inkább makacs és önfejű, és ingerlékeny és durva hangnemben,csúnyán beszél velünk. Többször próbáltunk vele beszélgetni, akkor megígér dolgokat, aztán mégsem teszi. Valahogy nincs eszközünk hozzá - úgy érzem. Pedig mi a legjobbat szeretnénk neki, de már kikészülünk tőle.
2015. júl. 8. 22:05
 24/54 anonim ***** válasza:
100%

El van kényeztetve, mindent megtettetek annak érdekében, hogy a csicskáinak nézzen benneteket, ő meg magát a kiskirálynak, ebből nehéz lesz kimászni.

Tisztázni kell vele, hogy hol a helye, elmondani, mi miért van, mi miért esik nektek rosszul, miért várjátok el, hogy dolgozzék. Nagy gyerek, meg kell értenie.

2015. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:
24-esnek: TELJESEN IGAZAD VAN.Így van, ahogy mondod.Próbáltam már írásban is napi megállapodásokat kötni vele, de mindig elsinkófálja, kibújik valamilyen indokkal.Ez már jellemhiba szerintem, és ezt rosszul viselem. A mi családunkban nem volt ilyen...
2015. júl. 9. 09:17
 26/54 anonim ***** válasza:
97%

Figyelj, én azzal nem értek egyet, hogy te reggel hagyod aludni. E-mail? Kinyitja, aztán bezárja. Olvasatlan marad szerintem. Bemész egy reggelen, határozottan közlöd, hogy egy hete van és kirakod, de ezt be is kell tartani, bármilyen nehéz.

Nehéz egy szülőnek szembesülnie a nevelési hibáival,de ez elkerülhetetlen.

Kegyetlennek tűnhetek, de én kiraknám. Élje az életét. Én megadtam neki mindent, de ha ő nem hű a család mentalitásához, akkor változtathat. Nem éri meg ha állandóan miatta kell idegeskedned.

2015. júl. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
89%

Túlfélted??? Úgy hogy minden éjjel ki tudja hol van?

Inkább túl laza a gyeplő. Én inkább nem engedném el sehová akármennyire is felnőtt, mert eléggé gyerekesen viselkedik.

2015. júl. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő kér valamit, te is találj ki kifogásokat. Majd észreveszi magát. Ha meg lehülyéz, és tiszteletlenül beszél veletek, egyszerűen küldd ki a helyiségből. Közöld, hogy ebben a házban ezt a hangnemet nem tűröd el.
2015. júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
68%

En is kesei gyerek voltam de harmadikkent. Talan kicsit "elkenyeztetett" - legalabbis mindig ezt hallottam. Voltak nalam is hasonlo gaz szituk de en 15-16 evesen voltam a leggazabb. Nem jartam haza buli haverok cigi. Hulye voltam es tini. De masik gimibe kerultem es mar neha "ugyereztem" a poklot jarom meg lelkileg mikor hirtelen vissza talaltam a csaladhoz akik tart karokkal fogadtak. Ennek 15 eve. A csaladom azota az elso lett az eletemben azok a baratok kihullottak mellolem az eszem meg megjott ;)

Sztem a legfontosabb talan az hogy sose mondjanak le rola. Sose "hagyjuk" magara hogy "majd ő megtanulja egyedül"...sztem sosem szabad lemondani egy lazado kamaszrol. Engem is ez "mentett" meg. 1 ev alatt palfordulas volt nalam is ;)

2015. okt. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
24%

Úgy elverném mint a francot, katonai suliba íratbám száraz kenyéren és vízen etettném két hétig.



A haverjait megfenyegetném, hogy fűvezésért lecsukatom őket ha nem tűnnek el örökre.


A barátnőjét értesíteném, hogy nem találkozhatnak többet amiért pénzt adott neki és nem nevelte jómódra.



Mellesleg mi az hogy 18 éve és még 3-dik os már rég érettségiznie kellene.

2015. nov. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!