Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek abban a helyzetbe...

Mit tennétek abban a helyzetben aha az apa terrorizálja a feleségét és gyerekeit?

Figyelt kérdés

Nincs hova menni,tűrni kell de már nem bírjuk,idegileg teljesen kikészültünk ,Hova kell ilyenkor menni vagy kihez?



van egy 17 éves gyerek (sulizik,dolgozik)és egy 1 hónapos baba az anyuka szülési szabadságon



#gyerek #család #vita #csaladiverekedes
2015. júl. 9. 20:56
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

* az anyukával nincs baj nem iszik kedves és odado

* tartozást fizet az apa (rosszul írtam elnézést)

2015. júl. 12. 17:27
 12/28 anonim ***** válasza:

" az anyukával nincs baj nem iszik kedves és odado "


Valóban nincs. Csak neki köszönhetően vannak a gyerekei egy bántalmazó családban, amiből meg sem próbál kilépni. Helyette szül még egy gyereket abba a környezetbe. Igazi mintaanya.

2015. júl. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

próbál tenni és az idősebb fia is. és épp emiatt kérdezem mit lehet tenni? olyan megoldás ,hogy a gyerekek az anyukánál maradjanak a jelenlegi bérházba.

pl. mind a 3. válaszoló által küldött óldácsák Erdélybe.

2015. júl. 12. 18:53
 14/28 anonim ***** válasza:
20%

Tedd, amit a #3-as javasolt.

Papíron a vagyon/tartozás feleződik mindenképpen. De a valóságban mindig az anya oldalára állnak, és kizsigerelik az apákat, főleg az ilyeneket.

Semmi különlegeset nem kell tenni, anyucinak kezdeményeznie kell a válást, és elköltözni.


Vagy a másik megoldás, és ez az egyszerűbb. Jelentse fel a férjét bántalmazásért. Bizonyíték a férfiak ellen, a nőktől nem kell, elég ha azt állítják, hogy a férfi bántalmazta őket. Abban a pillanatban lecsukják, és anyának van bőven ideje intézni a válást, és minden az övé lesz. Közben persze maradhat a házban. Ha hallgat az ügyvédekre, akkor azok még azt is megoldják, hogy a tartozást az apának kelljen visszafizetnie, úgy, hogy a közös vagyonból nem kap semmit, persze mindezt a gyerektartás fizetése mellett.

2015. júl. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:

Kérdező, kövesd a 3. válaszoló tanácsát, hívd az OKIT-ot.


#14: Te sem ebben az országban élsz, ha azt hiszed, hogy egy bántalmazót csak így börtönbe lehet juttatni... Ott van rögtön a volt fideszes országgyűlési képviselő, vak komondoros Balogh esete. Már 2 éve, hogy a saját bevallása szerint is koponya alapi törésig verte az élettársát. Még mindig szabadlábon van, a hírek alapján. Persze lehetne mondani, hogy 2013-hoz képest 2015 már sokkal több reménnyel kecsegtet azoknak, akik most próbálnak meg szabadulni az ilyen helyzetből, hiszen a Parlamentben dolgozók hoztak néhány családon belüli erőszak ellenes jogszabályt. De akkor felmerül a költői kérdés, hogy hogy történhetett meg, hogy egy fél éves csecsemőt januárban a saját apja kidobhatott a 4. emeletről, úgy, hogy az anya már előzőleg folyamatosan segítséget próbált kérni. Megmondom én, hogy: cserbenhagyták az állami szervek! Nem tettek meg minden tőlük telhetőt, hogy ilyesmi ne történhessen meg 2015-ben. De ha kicsit beleásod magad a témába, a konkrétumokat te magad is megláthatod. Mire nem jó az internet.

2015. júl. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

#15 Én meg pont az ellenkezőjét látom.

Sajnos ma már bemondásra bárkit elvisznek (persze, csak ha férfi). Nagyon sok esetben kiderül, hogy alaptalanul vádolják a férfiakat erőszakkal. Bebeszélik a nőknek, az ügyvédeik, barátnőik, hogy őt bántalmazták. És abba még belegondolni is rossz, hogy mennyien ülnek ártatlanul, vagy egy pofonért, csak azért, mert a nőknek hittek, és nem törődtek a tényekkel.

De kérdem én, hány nő ül azért, mert férfit bántalmazott??? Vagy hány férfinak a feljelentését fogadták be? Mindenhol azt "hirdetik", hogy a nő pofozkodhat, verekedhet, amíg a férfiak már csajozni sem mernek, a sok vádaskodás miatt. Esti időben nézd a tv-t. 2 órán belül legalább egy megpofozott férfit fogsz látni, aki csendben tűri a megalázást.


De mit is szeretnétek? Ha valaki feljelent egy férfit, akkor azt gondolkodás nélkül lőjék fejbe? Mert minden megnyilvánulásotokból ez jön le. Az ártatlanság vélelme itt nem áll fent? De mi van akkor, amikor a te fiadat/férjedet/apádat vádolják meg ártatlanul, pusztán érdekből, bosszúból?


Tudom költői kérdés volt, de azért mondanék/kérdeznék pár dolgot.


A képviselő: Én ezt ebben a formában nem hallottam. De kicsit sem vagyok biztos benne, hogy nem besározni akarták. Mivel politikus, erre nagyon jó esély van. Mi azt halljuk a hírekből, amit ők akarnak. Csak terelnek minket, mint a bárányokat...


Nagyon szomorú dolog, és saját kezemmel hajtanám végre a sajt ítéletemet azon az apán, akiről írsz. DE!!! Biztos, hogy kidobta, és nem baleset volt? Ki látta, a fejében, hogy biztosan ki akarta dobni? Kitől kért segítséget az anya? Csak mondta, vagy papír is van róla? És az anya mit tett, hogy ezt megakadályozza??? Csak várta az állambácsitól a csodát, az én/mi pénzünkön? Most meg mindenki mást, (főleg az államot) okol azért, mert nem tett semmit csak várt a csodára? Nem kell a pénztelenségre fogni. Egy átlagos, vagy rossz anya is bármit megtesz a gyerekéért. Ha tudta, hogy ez lesz, előjelek mindig vannak, de szerinted tudta is, akkor tennie kellett volna valamit. Nem olyan egyszerű csak úgy kidobni valamit/valakit az ablakon, ha egy másik személy meg akarja akadályozni, persze megoldható.

Kíváncsi lennék, ha fuldoklott volna a gyereke a Balatonban, akkor mit tett volna? Elszalad rendőrért, majd leül a parton, az első sorba, és amikor megfulladt a gyerek, akkor a rendőrt okolja? Mert egy apa, akkor is a gyerek után megy, nem segítségért, ha tudja, hogy Ő is bele fog fulladni. És ha a gyerek mégis belefullad, akkor önmagát okolja élete végéig, és nem a rendszert.


Félre ne értsd, elítélem az erőszakot, de az élet, és az evolúció része. Mindössze immáron sokadszor, és teljesen feleslegesen, próbáltam rávilágítani, hogy nem minden fekete/fehér, és az éremnek két oldala van. Tudom, ez nektek nem tetszik.

2015. júl. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:

#16


1. Honnan veszed, hogy nő vagyok? Sehol sem írtam.

2. Igen, nő vagyok, annak születtem, de örülnék, ha nem vennél egy kalap alá egy csomó másik emberrel pusztán a nemünk miatt. Persze ha szeretnéd, megkaphatod a nőgyűlölő és szexista jelzőket ("De mit is szeretnétek? Ha valaki feljelent egy férfit, akkor azt gondolkodás nélkül lőjék fejbe?"), de kell az neked? Most őszintén...

3. Nem ismered a családon belüli erőszak természetrajzát, sem azt, hogy Magyarországon (és az EU-ban) hogyan próbálnak fellépni ellene.

Nem tudom, hogy a nőkről kollektíve miért vagy ilyen rossz véleménnyel. Én nem fogok valakit csak azért utálni, mert férfi. Ismerek nagyon rendes, értelmes, normális férfiakat. Belőlük sosem lesznek olyan emberek, akik bántják/kínozzák a náluk gyengébbet, kiszolgáltatottat (legyen szó emberről vagy állatról). Talán nem vagy tisztában vele, de akik a családon belüli erőszakot elkövetik (a statisztikák szerint 95%-ban férfiak), azok szadista pszichopaták. Igen, a férfi nemen belül vannak ilyen lények (hogy lehetne még őket nevezni?). Hogy mitől válik valaki ilyenné? A pontos okát egyelőre nem tudják, nyilván számít a genetika, a biológiai háttér, de általában bejön a környezeti hatás: az ilyen emberek gyakran maguk is áldozatok voltak, sokszor kiderül, hogy gyerekkorukban őket is bántalmazták. Neked erről mi a véleményed? Ha téged vert az apád gyerekként, jogosnak tartod, hogy felnőttként te magad is verd rendszeresen a saját gyereked (és persze nem egyszer a feleséged is)? Nyilván nem, mivel írtad is, hogy elítéled az erőszakot.


4. A politikussal kapcsolatban (nyugodtan nevezzük nevén: Balogh József), persze, előfordulhat, hogy valakik megpróbálják lejáratni, de én követtem a róla szóló híreket, riportokat, és nem hiszem, hogy erről lenne szó. A riportokban annyi hülyeséget hordott össze, hogy az egy életre komikussá tette. Amellett, hogy egy mucsaröcsögei ostoba paraszt.


A meghalt kisbabával kapcsolatban, már nem kell semmit tenned az apjával, ugyanis miután kidobta a saját gyerekét, ő is levetette magát és meghalt. Az ilyen emberek gondolkodásában ne keress logikát...


5. "Sajnos ma már bemondásra bárkit elvisznek (persze, csak ha férfi). Nagyon sok esetben kiderül, hogy alaptalanul vádolják a férfiakat erőszakkal"

Úgy tudom a hamis vádért több év börtönt is lehet kapni. Ez azért szerintem sokakat visszatart.

2015. júl. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Átjött az írásodból. (Nem rossz értelemben mondom)

Már sokszor megkaptam. Egyel több... Nem vettelek egy kalap alá, csak jobban szeretek általánosságban beszélni, nehogy megsértek valakit.

Tapasztalat, 20 év házasság, közeli ismerősök tapasztalatai. Ennek ellenére tudom, hogy vannak rendes nők is, csak nem az én környékemen.... A nők között is vannak ilyen lények. Azért nem tudják az okát, mert nem akarják tudomásul venni. Egyértelműek az okok. Némelyik tényleg "más", és a másságot ugyebár el kell fogadni, és állva kell hozzá tapsolni. Valaki hirtelen haragú, valaki meleg, valaki hetero, van biszex is, vannak szőkék, barnák, stb...

Az a lelki hadviselés, közöny, lenézés, amit a feleségem folytat ellenem, hogy csak saját tapasztalatot említsek, nap, mint nap, nagyon komoly, rengeteg önuralmat igényel, hogy ne üssem meg. Én elmegyek itthonról, és kocsikázok, eszek egy sajtburgert, míg megnyugszom, de nem mindenkinek van ilyen nagy önuralma, és ők isznak, majd ütnek. Ettől persze mindjárt erőszakosnak kiáltják ki őket, és szándékosan nem törődnek az erőszakot kiváltó tényezőkkel. "Mert nincs mentség" - minden bűnös ezt kiabálja, hogy ne derüljön ki a saját vétke. Persze ha egy férfi nem ugrál körül mindenkit, akkor mindjárt terrorizál.

A véleményem. Meg fogsz lepődni. Engem az anyám ütött, és csak azért, hogy levezesse rajtam a mérgét. Apám egyszer-kétszer vert el, de mindegyiknek tudom az okát. Rongáltam azt indokolatlanul, amiért ő dolgozott meg. Mára apám a legjobb barátom, és az egyetlen akire bármikor, bármiben (nem pénz, az nincs neki) számíthatok. De hogy anyám miért vert el szinte minden nap azt a mai napig sem tudom. Én tudom kezelni a gyerekeimet, ezért nem is kell bántanom őket. Persze ugyanez a feleségemről sem mondható el. Neki nemigazán fogadnak szót.


4. Nem tudok hozzászólni, mert nem ismerem a történetet. A sajtó, híradó, meg csak fejmosás. "Amellett, hogy egy mucsaröcsögei ostoba paraszt." -> Ebből viszont arra következtetek, hogy számodra ellenszenves. Ezzel a hozzáállással, bármi rosszat elhiszel róla, de semmi jóról sem lehetne meggyőzni. Egyszerűen elfogult vagy, és így a jó dolgok eltörpülhetnek a szemedben. Szerintem.

Erre viszont vissza tudok kérdezni. Csak hogy rávilágítsak a másik oldalra is. Biztos? Tudod, ha én kiejteném az egyetlen babámat az ablakon (ami lehet véletlen is), szinte biztos, hogy utána ugranék én is. Nem tudnék, és akarnék, úgy élni, hogy én okoztam a halálát. Gondolom akkor nincsenek tanuk sem? Vagy csak az anya? És nem lehet, hogy meglökte a férjét, aki véletlenül kiejtette, vagy kiesett a babával együtt?

Képzeld el melyik főcím hoz több vevőt az újságnak? "Kisbabája után ugrott az apa, mert az kiesett az ablakon." vagy "Kidobta a kisbabát az ablakon, majd öngyilkos lett a pszichopata apa." Manipuláció, és hisztériakeltés. Ezek hozzák a bevételt.


Balaton, sétahajókázás. Egy 25 körüli anya ölbe vette a 3-5 éves kisfiát, a korlátnak támaszkodva. Ha leejti, akkor a Balatonba esik a rosszalkodó, kapálózó kisfiú. Csak megjegyzem, hogy fel volt háborodva, amiért szóltam neki, hogy miért ne csinálja ezt. Naná, hogy engem utált, hogy szóltam neki. Vajon Ő vagy a gyerek apja ugrott volna utána, hogy kimentse? Szerencsére ez nem derült ki, már csak azért sem, mert apuka nem volt ott. Valószínűleg éppen dolgozott a kirándulás áráért.


Statisztikák? Mit szeretnél látni? Olyan statisztikát készítek neked ugyanazokból az adatokból, amilyent látni szeretnél úgy, hogy nem hazudok, és nem hamisítom meg az adatokat. Ha kell, egymásnak ellentmondó, statisztikákat is tudok ugyan azokból az adatokból készíteni, úgy hogy meg is indoklom, hogy melyiket miért hidd el, mert az az igazság, és abból a szemszögből tényleg igaz lesz. Ez volt az egyik feladatom az érettségi vizsgán. 5-ös lett. :-) De nagyon ellenzem, hogy oktatják/osztályozzák a tények elferdítését.

Talán azért van így, mert a férfiak nem panaszkodnak, csendben tűrik a lelki bántalmazást, és esetleg még vissza is ütnek, persze ezzel még jobban rontják a statisztikát. Mert a pofont kiprovokáló nő, azonnal rohan feljelentést tenni.

Persze vannak született "szadista pszichopaták" is. De ők már az esküvő előtt is azok voltak. Akkor miért vették férjül őket? Vagy az esküvő után váltak azzá? Akkor viszont felmerül a kérdés, hogy ki tette ezt velük? Talán a feleségük?


Így tudom én is. És te hány olyan nőről tudsz, aki emiatt ül börtönben? Arról nem is beszélve, hogy nem is nagyon érdekli a hatóságokat, ők csak le akarják zárni(sz.ni) az ügyet.


Persze most is ide írom, hogy megvetem az erőszakot. A lelkit is. A közönnyel együtt.

2015. júl. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:

"Nem vettelek egy kalap alá, csak jobban szeretek általánosságban beszélni, nehogy megsértek valakit"


Ááá, neem, csak folyamatosan úgy fogalmaztál, hogy "ti ezt gondoljátok, ti ezt akarjátok" stb. Továbbra is arra kérlek, hogy hacsak nem szigorúan biológiai háttérből fakadó különbségekről (pl. szülés, szoptatás, stb.) beszélünk, ne vegyél egy kalap alá másokkal a nemünk miatt, mert nagyon nem vagyunk egyformák (ahogy a férfiak sem), de erre mindjárt ki is térek.


"Azért nem tudják az okát, mert nem akarják tudomásul venni. Egyértelműek az okok. Némelyik tényleg "más", és a másságot ugyebár el kell fogadni, és állva kell hozzá tapsolni. Valaki hirtelen haragú, valaki meleg, valaki hetero, van biszex is, vannak szőkék, barnák, stb... "


Ezt a részt nem értem. Kifejtenéd bővebben?


Ha igaz, amit írsz: sajnálom, hogy a szüleid így bántak veled. Az ilyen nem épelméjű, az biztos... Egyébként mástól is hallottam már hasonló történetet, ott sem értettem, hogy hogy tehettek ilyet a szülők.

A feleségeddel kapcsolatban amit írtál, nem tudom, hogy miért ilyen rossz a kapcsolatotok. Azért én az ő véleményére is kíváncsi lennék. Nem értem, hogy ha ennyire utálod a nőket, akkor minek nősültél meg. Vagy kezdetben még jó volt? Akárhogy is, a normális, erőszak-ellenes emberekre tekintettel lehetnél azzal, hogy nem bélyegzed meg őket csak a nemük miatt (amikor épp nőkről beszélünk). Másrészt, ahogy írtad, neked gyerekeid is vannak. Hogy fognak így normális párkapcsolatot kialakítani, ha az állandó háborúzást látják otthon? A szülői minta nagyon fontos.


"Az a lelki hadviselés, közöny, lenézés, amit a feleségem folytat ellenem, hogy csak saját tapasztalatot említsek, nap, mint nap, nagyon komoly, rengeteg önuralmat igényel, hogy ne üssem meg. Én elmegyek itthonról, és kocsikázok, eszek egy sajtburgert, míg megnyugszom, de nem mindenkinek van ilyen nagy önuralma, és ők isznak, majd ütnek."


Ahogy írtam, ez a te álláspontod. Úgy állítod be magad, mint valami nemzeti hőst, amiért képes vagy türtőztetni magad. Most ezért meg kéne tapsolni téged? Mi van, ha a nejed fejében pontosan ugyanez játszódik le? Vagy ő meg is üt téged? Ha ennyire rossz a helyzet, miért nem válsz el, és kezdesz új életet? Nem kell eltűrni semmit.

Egyébként akikkel te összehasonlítod magad ("de nem mindenkinek van ilyen nagy önuralma, és ők isznak, majd ütnek"), egyrészt nem mindig isznak (nem minden bántalmazó alkoholista, ahogy nem is minden alkoholista bántalmazó), másrészt ők még azért is ütnek, mert nem mosogattál el, vagy csak úgy néztél rá, ahogy az a másiknak nem tetszik. Ha beszélgetnél bántalmazott nőkkel, ők elmondanák, hogy milyen apró, hétköznapi ember számára semmiségeken gurult el sokszor a másik gyógyszere.


"Ebből viszont arra következtetek, hogy számodra ellenszenves. Ezzel a hozzáállással, bármi rosszat elhiszel róla, de semmi jóról sem lehetne meggyőzni"


Még jó, hogy ellenszenves, a vak kutyájukra fogta az élettársa koponya alapi törését, amiről jóval később elismerte, hogy ő maga tette. (Külön infó, hogy azóta az emlegetett kutya a hírek szerint meghalt.) Nem ismerem őt személyesen, felőlem azt csinál, amit akar, de az erőszakos, agresszív embereket nem viselem el, az ilyeneknek minimum börtönben a helye. De ő még mindig szabadlábon van. Nálunk jobb jogrendszerrel bíró országokban gyorsított eljárással tárgyalják az ilyen ügyeket, és nem évek telnek el, amíg történik valami.


A kisbabás történetnek légy szíves olvass utána, fent van minden a neten, az anya interjút is adott.


"Manipuláció, és hisztériakeltés. Ezek hozzák a bevételt."


Tök mindegy, ha vannak tényleg megtörtént esetek.


"Statisztikák? Mit szeretnél látni? Olyan statisztikát készítek neked ugyanazokból az adatokból, amilyent látni szeretnél úgy, hogy nem hazudok, és nem hamisítom meg az adatokat. Ha kell, egymásnak ellentmondó, statisztikákat is tudok ugyan azokból az adatokból készíteni, úgy hogy meg is indoklom, hogy melyiket miért hidd el, mert az az igazság, és abból a szemszögből tényleg igaz lesz"


Tudom, hogy ki lehet forgatni az adatokat, és megtévesztően feltüntetni. (Ezt a politikában alkalmazzák is rendesen.)


"Talán azért van így, mert a férfiak nem panaszkodnak, csendben tűrik a lelki bántalmazást, és esetleg még vissza is ütnek, persze ezzel még jobban rontják a statisztikát. Mert a pofont kiprovokáló nő, azonnal rohan feljelentést tenni."


És szerinted a nőt fogadó rendőr majd jól kiáll a nő érdekei mellett, ha ő is olykor-olykor megsuhintja az asszonyt otthon? Ugyan már... Egyébként elég fura dolgot állítasz, mert családon belüli erőszakos eseteknél nem egyszer a rendőrök szokták mondani, hogy hát igen, látják, hogy baj van, de addig nem léphetnek közbe (a jogi környezet miatt), amíg vér nem fog folyni. Ennek gyakran az a következménye, hogy a férjet/élettársat nem testi sértésért, hanem gyilkosságért csukják le végül.


"Persze vannak született "szadista pszichopaták" is. De ők már az esküvő előtt is azok voltak. Akkor miért vették férjül őket? Vagy az esküvő után váltak azzá? Akkor viszont felmerül a kérdés, hogy ki tette ezt velük? Talán a feleségük?"


Na igen, a bántalmazott nőktől mindig ezt szokták kérdezni, hogy nem látta, hogy ilyen a másik? Meg hogy ha veri őt a férfi, miért marad vele. Ezek a nők általában nem veszik észre a jeleket kezdetben. Ezek a kapcsolatok nem úgy indulnak, hogy az egyik a semmiből monoklit ad a másiknak. Nem, a férfi kezdetben udvarol, a szép arcát mutatja, sokszor udvarias, simulékony, elbűvöli a másikat. Viszont ha valaki elég szemfüles, észreveheti, hogy az ilyen férfi néha ellentmondásos kijelentéseket tesz, de erre rákérdezve simán eltereli a témát. Sokat és jól hazudik (már aki, szerintem). Vagy az is jel lehet, ahogy a korábbi kapcsolatairól beszél. Pl. nem kecsegtet túl sok jóval, ha szidja az exeit. Jellemző még, hogy másokat hibáztat, nem vállalja a felelősséget.


"Így tudom én is. És te hány olyan nőről tudsz, aki emiatt ül börtönben? Arról nem is beszélve, hogy nem is nagyon érdekli a hatóságokat, ők csak le akarják zárni(sz.ni) az ügyet."

Na igen, a hatóságok embereinek lelkiismeretességén nagyon sok múlik.

Nem tudok konkrét esetet nők közül. Kb. fél éve tárgyalták a szigetszentmiklósi gyerekek esetét, de a szülőket végül kisebb büntetés mellett elengedték, ami jó nagy felháborodást keltett...

Írtam föntebb, hogy nem minden nő egyforma. Nem tudom hallottál-e Szita Bence meggyilkolásáról. Ott egy nő volt a leírtak szerint a felbújtó, le is csukták, a gyilkosokkal együtt.

A nők is tudnak erőszakosak lenni, köztük is van mindenféle elborult elméjű ember. Egy külföldi példa, ami szintén azt mutatja, hogy mennyire eszement világban élünk: Afrikában meg talán Ázsia egyes területein dívik még mindig a nemiszerv-csonkítás szokása, amit rendszeresen az anyák és nagyanyák végeznek a lányaikon hagyomány meg kultúra címszó alatt, gyakran érzéstelenítés nélkül, mindenféle vágóeszközzel...


Visszatérve a családon belüli erőszakra, itt bővebb kifejtést is találsz a kérdéseidre a Tévhitek és tények fejezet alatt: [link]


És a szülői háttered miatt ajánlani szeretnék egy könyvet: Susan Forward: Mérgező szülők

2015. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Te írtad, hogy az erőszakoskodók nagy része férfi. Ezzel engem is egy kalap alá vettél velük, ahogy én téged a nőkkel.


"Ezt a részt nem értem. Kifejtenéd bővebben?" Vannak valóban "más" emberek, de nagyon sokszor a körülmények miatti tehetetlenség váltja ki az agressziót. Ezt tudja mindenki, csak abból indulnak ki, hogy az agresszióra nincs mentség, és ezért ezt a tényt is figyelmen kívül hagyják.


A szüleim közel sem okoztak, ha okoztak akkora károkat, traumát, mint amennyire ez most fel van nagyítva. Csak most ez a divat, hogy nem szabad nevelni a gyerekeket. Ezért vannak uralmon a gátlástalan emberek, mert a gyerekek nem tanulják meg kezelni a konfliktusokat, hiszen nem találkoznak vele. Sosem találkoznak a határokkal, csak felnőttként, és ezért össze is omlanak tőle.


Azért, mert folyamatosan hazudozik, titkolózik, lenéz, és átnéz rajtam. Eleinte jó volt, mert igaznak hittem a hazugságait, és nem vettem észre, hogy mit művel velem. Az ő véleménye az, hogy én nem vagyok normális, és hogy tévedek. Ha szembesítem a hazugságával, akkor kidumálná, hogy miért nem számít hazugságnak. Kicsit sem utálom a nőket (már megint egy kalap alá véve), sőt. Csak már nem hiszek a mesékben. Nincs háborúzás, egyszerűen elmegyünk egymás mellett szó nélkül.


Tény, hogy az én álláspontom, de körülöttem szinte kivétel nélkül ezt látom, és erről beszélnek az ismerőseim is. Igen ő meg is üt, ököllel teljes erejéből. Ha elválnék akkor nagy bajba kerülnének, mert én tartom el egyedül az egész családot. A gyerekeket mindenképpen neki ítélnék, és ellenem hangolná őket, még ha nem is tudatosan. Arról nem is beszélve, ha kapna havi egymillió gyerektartást, azt is elverné, és kevés lenne neki. Kifolyik a pénz a kezéből.


Kérdés, hogy mióta nem mosogatott el? :-)

Én nem azokról a napi a bántalmazásokról beszélek, amik az általad említett apróságok miatt van. Ezeket az embereket akik ezt teszik, el kell törölni a föld felszínéről. Annak ellenére, hogy egy idő után már a legkisebb apróság is dühítő lehet. Azokra a bántalmazásokra gondolok, amik nagyon ritkán történnek meg, és nem (sokkal) többek, egy pár jól irányzott pofonnál. A sérülések, vérzések, csonttörések már szerintem sem tűrhetőek, és főleg nem lehetnek indokoltak.


Számomra nem a történet a lényeg. Hanem a hozzáállás. A nézőpontok összevetése, és a tények pontos megállapítása. Hogy ésszel, érvekkel, tényekkel, megkérdőjelezhetetlen bizonyítékokkal, gépek módjára, csupán minden tény figyelembevételével, alkossunk 100%-osan korrekt véleményt. Ez, egy érintett tanú elbeszéléséből kivitelezhetetlen. Túl sokszor vádoltak engem is hamisan, és ítéltek meg pusztán ránézésből, hírből, ahhoz, hogy én is ezt tegyem másokkal, főleg a védekezésre képtelenekkel. Ha még riportot is adott, akkor már kevésbé szimpatizálok vele. Mindamellett sajnálom őket, igen mindhármukat. De ilyen, hasonló történetek mindennaposak a világban.


"És szerinted a nőt fogadó..." Ezzel most te is egy kalap alá vetted a rendőröket, és az erőszakos férfiakat, velem, és más férfiakkal. Ha már vizet prédikálsz, azt ne borgőzös lehelettel tedd. Nem bántalak, csak megemlítettem, mer ellehetetleníti a vélemény nyilvánítást, amit vársz tőlem.

Lehet benne igazság. De mégis mi mást tehetne? Ez már kérdeztem előzőleg ("Mit vártok..."). Csak gondolj bele, hogy mi történne, ha minden egyes alkalommal ész nélkül lecsuknák az embert, amikor a feleség azt állítja, hogy bántotta? Mennyi visszaélés lenne belőle...


Ok, de akkor miért nem válnak el? Én azt látom, hogy sokszor azok a nők válnak, akiket a férjük a tenyerükön hordoz, és mindenük megvan. Még idejük is gondolkozni azon, hogy igazából milyen rossz is nekik. Mert ugye a sok szappanoperában minden más.


Hallottam róla. Ebben az esetben elég bizonyíték van a szándékosságra, és egyértelmű az egész történet. A nőt az apa ítéletére kellett volna bízni, és az apát támogatni az ítélet végrehajtásában. Számomra ha egy nő okoz sérülést egy gyereknek az súlyosbító tényező ránézve. És nem a pofonosztásra gondolok.


Ez az Ő kultúrájuk része, amit nekünk tiszteletben kell tartanunk. Semmi közünk hozzá, nem vagyunk felsőbbrendűek, hogy megítéljük őket. Manapság úgyis akkora divat a "másság" elfogadása, hogy senki sem mer szólni ellene. Ők egyszerűen mások, mint mi.

De ha itt tartunk akkor a nőknek is jobb lenne, ha a férjük lenne az első, akivel közösülnek. Sokkal tartósabbak lennének a házasságok.


Valami aktivista vagy talán?

Jó lehet a link, de tudod engem most is érdekel az érem másik oldala. Én beírtam a böngészőmbe a "feriakjoga.hu"-t de nem találta az oldalt. :-( Amint mellékeled a jó linket, esküszöm elolvasom mind a kettőt.


Engem még az is felháborít, hogy a nők 40 év után nyugdíjba mehetnek, a férfiak meg dö...jenek meg a munkában. Hol van itt az egyenlőség? Most, hogy végre valaki megszólalt, hogy akkor a férfiak is előbb mehessenek már megy a tiltakozás. Akkor most hol van a férfiak joga?

2015. júl. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!