Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni? Van valaki...

Mit lehet tenni? Van valaki itt hasonló helyzetben? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Hármann vagyunk testvérek. Anyám folyton ki van készülve,hogy minden rászakad, ő mindenki cselédje és ő csinál mindent egyedül. Ha megkérdezem, hogy mit segítsek,kiborul,hogy ezt magamtól is tudhatnám, hogy mit kell csinálni. Ha segítek, az soha nem jó, "béna vagyok", úgysem tudom, inkább hagyjam, majd ő megcsinálja. az is a baja,hogy mindig itthon vagyunk, és nem hagyjuk őt élni. Minden napra kijut a veszekedésből,már nem bírom. 21/L

2015. júl. 11. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Csinald meg amit kell a hazimunkaban. Segits neki ahol csak tudsz es probalj meg jo viszonyban lenni vele, megiscsak az anyad es felnevelt. Amugy meg ha erzed, hogy ideges akkor szimplan vonulj el a szobadba. Mintha ott se lennel... En mindig ezt csinaltam mert nalunk ugyanez volt. Sose volt jo semmi...nem is ertettem. A kapcsolatunk jobb lett miutan elkoltoztem.
2015. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2015. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Gondolom Anyud dolgozik. Miért nem abban az időben csináljátok a házi munkát, így nem tudna beleszólni meg okoskodni, hanem mire hazaért, várja a rend. Kétlem, hogy akkor is belekötne. Amúgy 21 évesen tényleg nem szégyeled megkérdezni, hogy mit segíts? Magadtól nem jössz rá, vagy mi? Na ettől én is frászt kapnék valszínűleg.
2015. júl. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

2-es, nem értem ez hogy jön ide.

Kérdező, nálunk is ez volt, mi is 3-an vagyunk, én is 21/L vagyok, két öcsém van. Édesanyám egyedül nevelt minket, halálra dolgozza magát a mai napig, ezért mindig igyekeztem segíteni neki a házimunkában. Mosogatás, takarítás, amit tudtam megfőztem, kikészítettem neki a kávét mire megérkezett, teregettem stb. Viszont a két öcsém (13 és 18 évesek) nem csináltak az ég világon semmit. Sem szép szóval, sem kiabálással nem értem el, hogy segítsenek, vagy legalább a tányérjaikat kihozzák a szobából. Mikor anyám hazaért és panaszkodni mertem, megkaptam hogy fogjam be és ne hisztériázzak. Az én anyám is mártírkodott, fejős tehénnek és házicselédnek hívta magát, pedig a cseléd én voltam. És ez kikészített nem is kicsit. Egyáltalán nem tűnt fel neki mennyire igyekszem neki segíteni. (Ja, emellett én is dolgoztam, csak én 8 órát, ő meg 12-t, ezért az én munkámat nem nézte semmibe).

Erre még rátett egy lapáttal, hogy nagyon könnyen összevesztünk, és ő olyankor képes volt hetekig hozzám sem szólni. Ezt akkor is megtette ha nem neki volt igaza. Ez az én kérdésem, itt bővebben leírtam ha esetleg érdekel ---> http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

Az utolsó ilyen 3 hetes mosolyszünetnél döntöttem úgy, hogy befejeztem és lépek. Elköltöztem a páromhoz, azóta jobb a viszonyunk édesanyámmal. Pénzügyileg segítem a mai napig, az állataimhoz hazajárok ellátni őket (madarak, kutya, macska akvárium, nem kevés meló van velük), a takarítás viszont innentől az öcsémék dolga ha nem akarják kivívni az anyánk haragját :)

Fura módon működik :D

2015. júl. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem apám ilyen, soha semmi nem jó neki. Egy idő után eljutottam arra a pontra, hogy nem is keresem a társaságát, egyszerűen nem is érdekel, mi van vele, mert mindig mindennel valami baja van és nincs kedvem fölöslegesen veszekedni.
2015. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21 évesen eszedbe se jutt hogy mire haza ér összerakd a lakást elmosogatsz valami... ezt tényleg külön kérdezni kel
2015. júl. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ez mind meg is van...rendbe teszem a lakást, és a mosogatást is mindig elintézem
2015. júl. 11. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!