Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Költözésnél milyen cuccokat...

Költözésnél milyen cuccokat hozhatok el otthonról? Csak az az enyém amire a szüleim rábólintanak vagy az is amiről igazolni tudom, hogy én vettem?

Figyelt kérdés

Nem épp zökkenőmentesen alakul a költözésem és gyakorlatilag egy szatyornyi cucc lenne, amire azt mondják, hogy vihetem. A többit nem akarják adni (bútor, tűzhely, mosógép, hűtő stb.), ezért közölték, hogy az az övék, mert az ő lakásukban van, onnét csak azt vihetem, amibe ők beleegyeznek.

A ház, ahová költözünk a párommal, nincs bebútorozva, így igen nagy szükségünk lenne az összes holmimra.


2015. júl. 11. 14:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%

Pont mint az én anyám... annak idején ő nem dolgozott, csak eltartatta magát, aztán a szüleim válása után ő maradt a házban, és úgy gondolta, hogy ezáltal ami abban a házban van, az ind az övé. Fenyegetőzött, hogy onnan nem viszünk el semmit, az az ő háza. Mikor elköltöztünk, természetesen minden olyat elhoztunk, amit az évek során mi vettünk a párommal, vagy a válás után az apukám. Hát ez tényleg szinte mindent jelentett. De most azért hagyjuk ott, mert akkor neki nem marad hűtője meg mosógépe, azaz ő ingyen hozzájut mindenhez, mi pedig költsünk százezreket mindenre, holott egyszer már mindent kifizettünk?

Minden azé, aki megdolgozik érte, nem attól függ, hogy épp hova van letéve!


Ha az utcán hagyod a parkoló autódat, akkor a tulajdonjog automatikusan átszáll az önkormányzatra, mert épp az ő helyükön van???? Ilyen baromságot!


Azért kicsit konkretzálhatnád, hogy miről van szó, mit vettél te. Műszaki cikkeket, szekrénysort? Ők dolgoznak? Ha nagy dolgokra volt szükség a saját házukba (ha már ők is ezzel támadnak téged, hogy az az ő házuk), akkor miért nem ők vették meg, amire szükségük volt? Vagy addig jó voltál, míg fizettél?


Igazolni túl sok mindent nem tudsz, ha csak nem internetről rendeltél meg dolgokat, mert attól, hogy nálad vannak a számlák/blokkok, még nincs bizonyítva, hogy azt te fizetted. Kártyás vásárlásnál még csak-csak, de ha odaállnak az ajtó elé, hogy onnan te nem viszed ki a mosógépet, akkor mégis mit teszel?

Leütöd egy serpenyővel? Vagy kihívod a rendőrséget? Esetleg megoldható, hogy olyankor vidd el, amikor nincsenek otthon?

(ezért kérdeztem, h dolgoznak-e.)


végezetül pedig azt is gondold át, hogy egy ilyen elköltözés simán járhat azzal, hogy végérvényesen megromlik a viszonyotok, és onnantól nem beszéltek. bár ha eddig sem volt felhőtlen az a viszony, akkor csak te tudod, hogy megéri-e.

2015. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Mindenről van névre szóló számla, sőt néhány dolgot még most is fizetek (hűtő, tv, mosógép), mert részletre vettem.

A bútorok is újak. Alig fél éve vettem őket a mi lakrészünkre (nappali, hálószoba, gyerekszoba). Nem áll szándékomban bedobni a közösbe, hogy majd valamelyik tesóm 1-2 hónap alatt leamortizálja.

Arra gondoltam, hogy amikor nincsenek itthon elvitetem az összes általam vett holmit, esetleg áthívok 2-3 szomszédot, hogy legyenek tanúk is, hogy miket vittem el.

A lakás az enyém, de sokra nem megyek vele, ha anyám a haszonélvező.

2015. júl. 11. 14:54
 13/23 anonim ***** válasza:
78%

Ez jó ötlet. Tényleg azt vidd el, ami a tied és legyenek tanúk is rá.

Megértelek, így én sem hagynám ott nekik. Nem kis értékekről van szó, hogy magadnak vegyél másikat.


Egyébként miért te vettél mindent? Nekik nincs jövedelmük?

2015. júl. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%

Hát akkor nem kérdés, amit te fizettél/fizetsz, azt viheted.

Félnek, rt ha elviszed, nem lesz másik, de senki sem kötelezhet téged arra, hogy másoknak vegyél meg mindent. Neked elsősorban a saját boldogulásodért kell felelned.

Oldják meg, vegyenek ők is részletre, ne rajtad élősködjenek.

De azt nem írtad, dolgozik-e. Vagy nyugdíjas? Nem lenne pénze újat venni?

A testvérek hány évesek?

Egyébként egy csomó mindent, sőt mindent meg lehet venni hasznbáltan, ma már ott a jófogás, biztos, hogy minden bútor és használati cikk van rajta.

Amikor nekem pár éve tönkrement a mosógépem, em volt 60 ezrem egy újra, pár hónapig kaptam kölcsön egy ezer éves tárcsásat, azzal kínlódtam, aztán egyszer csak valakinél eladóvá vált egy már nem használt automata gép, 10 ezrezt kért érte. Évek óta azzal mosok, semmi baja.

Meg lehet oldani, csak akarni kell, és persze tenni érte, nem mástól várni a megoldást.

2015. júl. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
97%
csináld ugy, ahogyan leirtad.
2015. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
97%
Ha igazolni tudod, hogy te vetted, számlával, akkor nyugodtan viheted. Ha a szüleid olyan buták, hogy emiatt még elmennének pereskedni, annyit nyernének rajta, hogy kiröhögik őket a rendőrségen :D. Nem az a lényeg, hogy hol van helyileg a tárgy - ha igazolni tudod, hogy te vetted, akkor a tiéd. Max. annyi, ha fizettek javíttatást a saját pénzükön, azt tudják rajtad követelni, de ennyi.
2015. júl. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%
Akkor megoldod Te itt a dolgokat, azt viszed amit Te vettel, ennyi. Anyad meg mergelodjon, nem tehet semmit.
2015. júl. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
37%

Én nem ajánlom azt, hogy akkor vidd el a dolgokat amikor nincs otthon mert még ráfogja hogy elloptál valamit, és azért senkinek nem hiányzik egy házkutatás akkor sem, ha nem találnak semmit. Legyen ott, legyenek ott a tanúk, minden papír legyen kéznél és tételesen dugd az orra alá, hogy pl TV, itt a számla, itt a nevem, vihetik.

Egyébként nagyon durva sztori ez, el nem tudom képzelni hogy tud egy szülő-gyerek kapcsolat idáig fajulni.

2015. júl. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
93%
Amit Te vettél,te fizetsz,a te neveden van,a TIÉD. Ha nem adja oda,rá hívhatod a rendörséget,mert ez lopásnak minősül.
2015. júl. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%
Legtisztább az lenne ha kihívnad a rendőrséget hogy papiral tudod bizonyitani ami a tied es anyukád nem hajlando oda adni.akkor a rendőrség kimegy es nem lesz az hogy ezt loptál vvagy epp betörtel a szüleid lajkasara. Ugyanis lopasnak minosulne ha anyukád jelenléte nelkul vined el a sajat tulajdon butoraidat egy olyan házból ami nem a te tulajdonod!
2015. júl. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!