Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A barátom 18 éves lett, de a...

A barátom 18 éves lett, de a szülei meg sem köszöntötték, csak "terrorizálják"?

Figyelt kérdés

Egy barátomról van szó (tényleg nem rólam, csak nekem panaszolta el ezeket), aki nem lát kiutat a helyzetéböl.


Ma lett 18 éves, a szülei közölték, hogy "elfelejtik" a születésnapját, mert nem olyan, mint amilyen gyereket akartak.


A szülök 60 évesek, rettentö régimódiak sok mindenben, a 18 éves fiúkat csak éretlen kamasznak nevezik, mivel nem azt akarja tanulni, amit a szülök szeretnének, ezért gyerekesnek, felelötlennek mondják.


A barátomnak még van két éve a középiskolából az érettségiig, (évvesztes volt, illetve egy év elökészítöre járt - tehát nem bukott meg). Eddig majdnem kitünö volt, most az utolsó évben viszont sokkal rosszabb lett. Ennek a legföbb oka, hogy lelki problémái vannak. Napi szinten ellenörizni akarják, hogy mikor mennyit tanul - ha nem engedi, akkor szidják, veszekednek vele.

Ha az iskolában valamelyik tanárról nincs jó véleménye, akkor ö tiszteletlen kölyök, stb.


A szülök nem engedik neki, hogy a saját életét élje, a párkapcsoaltába is állandóan belebeszélnek.

Van egy barátnöje, aki most 20 éves, egy ideje nálunk lakik, mert a lány szülei elküldték öt otthonról, most albérletet keres. A közbeesö idöben ott lakik a barátjánál (természetesen belefizet a költségekbe). A szülök beleszólnak kettejük kapcsolatába, ha összekapnak, akkor mindjárt a fiút szidják, hogy megbántotta a barátnöjét.


Nemrég igen komolyan összekaptak, mert a lány olyasmit tett, ami a barátom szerint nem elfogadható - most természetesen nincs köztük túl jó hangulat, a lány állandóan bocsánatot kér és sír órákon keresztül, a fiú szülei öt szidják, hogy miért ilyen kegyetlen a "kislánnyal".

Ezért a barátom most rengeteget van úton a baráti társasággal, igyekszik minél kevesebbet lenni otthon, mert az állandó zaklatás a szülök részéröl és az állandóan síró barátnö teljesen kikészíti.


Most a szülök kitalálták, hogy ha nem "fogad szót", akkor nem adnak neki enni, és mivel zsebpézt sem kap, ezért a barátnöje meg a barátai segítségére szorul.


Eddig úgy volt tervben, hogy ha a barátnö talál megfelelö lakást, akkor együtt költöznek oda, de most ez is bizonytalan lett. A barátom egyre kilátástalanabbnak látja az életét, és különféle kétségbeesett terveket talál ki.


A legpozitívabb ötlete, hogy érettségiig megpróbálja kihúzni és utána külföldre megy, de már voltak öngyilkossági gondolatai is - ezeket ugyan (legalább is latszólag) - sikerült kibeszélni belöle, de ennek ellenére nagyon elkeseredett, nem érti, a szülei miért gyülölik ennyire öt, miért akarak gyereket, ha ennyire nem képesek szeretni öt.


Igazán nem tudom, milyen segítséget várnék, csak erdekelne, kinek mi a véleménye erröl a helyzetröl, mit tehetne a barátom, hogy túlélje a övetkezö két évet anélkül, hogy lecsúszna van komoly baja lenne.



2015. júl. 14. 08:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Most kiről is van szó? Azt írod, hogy egy barátod, de "Van egy barátnöje, aki most 20 éves, egy ideje nálunk lakik," Nálunk? A szülők nem annyira régimódiak, ha engedik, hogy a csaj ott lakjon. A többit nem is igazán lehet értelmezni.
2015. júl. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

A barátom EGY barát számomra.


A szülök konzervatívak, de a lány megkérte, hogy átmenetileg ott lehessen, amíg talál egy albérletet. De ez az egyetlen engedmény, amibe belementek és ebbe is csak a lány miatt.

2015. júl. 14. 08:20
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
És ez a barát hogy akar közös albérletbe költözni, ha iskolába jár és nincs jövedelme, és a szülőktől vár zsebpénzt? A csaj fogja eltartani?
2015. júl. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Az ilyen "öreg" szülők érezhetik saját koruk és a nem kellően érett gyerekük életkilátásai közt levő feszültséget, aminek ilyen megyilvánulásai is lehetnek.
2015. júl. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom sajnálni a barátodat. Mivel a tervei amit készül (albérlet stb) mégis a szülők anyagi támogatásával akarja elérni. Vagyis a szülők mégsem olyan rosszak ha így tud tervezni. Ha meg nem támogatják és tudja a barátod, akkor csavargások helyett miért nem dolgozik valahol?

A barátnő esetét sem értem meg. Mindegy mi miatt kaptak össze, de ha már bizonytalan, ha már a saját otthonába nem megy haza, mert haragszik a lányra, akkor miért nem szakít vele? Olyan tutyi-mutyi a barátod. Fiú (szándékosan nem írtam férfit) létére életképtelen.

Csak megjegyzem. Külföldön mit csinál? 18 évesen szinte fillérekért fog dolgozni, és nyomorogni fog. A barátodnak fel kéne már ébredni, és el kéne mondani, hogy a múlton már változtatni nem lehet, olyan lett amilyen. Nem ő az első és utolsó akinek pocsék a gyerekkora. Viszont a jövőjét nem kéne önsanyargatással eltölteni.

2015. júl. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
64%

Ne is foglalkozz ezekkel a kommentekkel.

Én megértem milyen nehéz helyzetben van a haverod. Nem tudna ideiglenesen valakihez költözni? Amúgy jó öregek a szülei van testvére? Ha van nem tudnak valahogy rajta segíteni?

Tényleg nagyon rossz helyzetben van szegény. De támogasd mimdemben nehogy tényleg öngyilkos legyen mert a depresszióból nem olyan könnyű ám kilépni lehet csak felétek mutatja azt hogy minden oké. Figyeljetek rá oda nagyon és a barátnőjével próbáld kibékíteni. Amúgy meg a külföldre utazás nem hülyeség csak ne menjen egyedül meg úgy menjen hogy már mehet is dolgozni. Sok volt osztálytársam akiknek csak 8 általános van kint vannak és jól megszedték magukat pénzzel úgyhogy ne hallgass a többiekre meg lehet ott élni max csak a honvágyat kell leküzdeni. Sok sikert és kitartást kívánok nekik.

2015. júl. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Nem tudom sajnálni a barátodat. Mivel a tervei amit készül (albérlet stb) mégis a szülők anyagi támogatásával akarja elérni. Vagyis a szülők mégsem olyan rosszak ha így tud tervezni. Ha meg nem támogatják és tudja a barátod, akkor csavargások helyett miért nem dolgozik valahol?"


NEM, a szülök nem támogatják, sem most, sem késöbb - így akarják "nevelni", hogy nem kap semmit, ahogy írtam, mostanában még kaját sem -, ezért diákmunkát keres, de eddig nem talált, most nyáron minden hely tele van már.


"A barátnő esetét sem értem meg. Mindegy mi miatt kaptak össze, de ha már bizonytalan, ha már a saját otthonába nem megy haza, mert haragszik a lányra, akkor miért nem szakít vele? Olyan tutyi-mutyi a barátod. Fiú (szándékosan nem írtam férfit) létére életképtelen."


Ö aakrna szakítani, a lány könyörög, sír és marad, - mert a szülök szerint a fiú a hibás, "nem becsüli meg" a lányt. Ö meg marad, mert a szülök ragaszkodnak hozzá, mert majd ö "visszafogja, jó útra téríti" a fiút.


"Csak megjegyzem. Külföldön mit csinál? 18 évesen szinte fillérekért fog dolgozni, és nyomorogni fog. A barátodnak fel kéne már ébredni, és el kéne mondani, hogy a múlton már változtatni nem lehet, olyan lett amilyen. Nem ő az első és utolsó akinek pocsék a gyerekkora. Viszont a jövőjét nem kéne önsanyargatással eltölteni."


Külföldön tanulni akar majd, csak elötte valami alaptökét össze kell gyüjteni, mert a szülöktöl nem kap semmit, sem most, esm késöbb.

Egyébként itt NEM a múltról van szó, hanem a JELENRÖL, mivel MOST nem segítenek neki semmit, minden nap megalázzák, elmondják, hogy ö egy hülye kamasz, akiböl soha nem lesz ember, stb.

Az is mutatja a szülök hozzáállását, hogy DIREKT elfelejtik megköszönteni, mert "nem érdemli meg", és még ö a rossz, ha emiatt megsértödik.


De ha neked valami KONKRÉT javaslatod van, hogy mit tudna tenni, akkór írd meg!

2015. júl. 14. 10:32
 8/23 A kérdező kommentje:

"Én megértem milyen nehéz helyzetben van a haverod. Nem tudna ideiglenesen valakihez költözni? Amúgy jó öregek a szülei van testvére? Ha van nem tudnak valahogy rajta segíteni?"


NEM, nincs testvére - a szülök elöször "karriert" építettek (sikertelenül), utána csak azért kötöttek házasságot, mert ez az utolsó esély - a nö szült egy gyereket, és azóta is "érdekböl" vannak együtt. A szülök oldaláról sincs se testvérek, se vagy nagyszülök, szóval senki más sincs.


"Tényleg nagyon rossz helyzetben van szegény. De támogasd mimdemben nehogy tényleg öngyilkos legyen mert a depresszióból nem olyan könnyű ám kilépni lehet csak felétek mutatja azt hogy minden oké. Figyeljetek rá oda nagyon és a barátnőjével próbáld kibékíteni."


Figyelek/figyelünk rá, de sajnos nem túl sokat tudunk tenni, mert a társaság nagyrésze is ilyen korú. A barátnövel meg kérdés, hogy ki tud-e békülni, mert azzal, hogy a szülök folyamatosan beleszólnak, csak egyre jobban elmérgesítik a helyzetet.


"Amúgy meg a külföldre utazás nem hülyeség csak ne menjen egyedül meg úgy menjen hogy már mehet is dolgozni. Sok volt osztálytársam akiknek csak 8 általános van kint vannak és jól megszedték magukat pénzzel úgyhogy ne hallgass a többiekre meg lehet ott élni max csak a honvágyat kell leküzdeni. Sok sikert és kitartást kívánok nekik."


Ez még egyelöre nem aktuális - két év az érettségiig -, de mivel utána végképp saját magára számíthat csak, ezért gondolkodik a külföldön - mosogatni itt is tud meg ott is, csak ott többet kap érte, és el tud utána indulni. De ez még igen távol van, most a jelenlegi helyzetet kell túlélnie .


De köszi, hogy segítesz és megérted a helyzetét.

2015. júl. 14. 10:39
 9/23 anonim ***** válasza:
46%

Drága. Kár elemezned a mondandómat. Ha a szülők nem segítenek akkor ez van. Nem kötelesek. A létfenntartáshoz szükséges dolgokat megkapja, mint egy otthon ahol az ágyába tud feküdni, vagyis nem az utcán él hajléktalanok között. Enni is kap, mert nekem ne mond, hogy soha nem adnak neki enni, mert akkor már éhen halna. Nem dolgozik, így csak azt eszi amit elé raknak.

Azt, hogy a lány könyörög neki, és a szülei a lányt ajnározzák, még nem kell, hogy nyuszika legyen. Legyen már benne annyi, hogy a lány elé áll, hogy " na jó, köztünk mindennek vége, engem nem érdekelsz többé" Innentől kezdve rinyálhat a csaj, akkor se foglalkozzon vele. Azt, hogy a szülei a lány mellé állnak, akkor mi van? Zavarja el a csajt, és egy idő után már a szüleinél sem lesz téma. De erre mit csinál? Inkább a lány mellett marad, pedig a háta közepére sem kívánja. Szerinted ez meddig fog működni? Ha már a kapcsolatát sem tudja normálisan helyre tenni, hogy akar ő albérletbe menni? Még munkája sincs. Hogy akar bárhol is dolgozni ha nem képes kiállni magáért?

Csak tervezget, de semmit nem tesz érte. Csak sír de semmit nem hajlandó változtatni.

Azt hiszed külföldi tanuláshoz nem kell pénz? Honnan szedi össze? Nem olcsó, sőt nagyon drága a kinti oktatás. Tudom nyakig benne vagyok.

Szóval a barátod rinyálás helyett álljon már a sarkára. Dobja ki a lányt, keressen munkát, majd pár hónap, és béreljen egy szobát magának. Kezdjen már valamit az életével, mert így semmit nem fog haladni. Mellesleg nem hiszem, hogy neked bármi közöd lenne, bár erősen az a gyanúm, hogy nincs itt semmi barát, rólad szól az egész.

2015. júl. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Ma 17:00-ás válaszoló: szerintem NEKED van valami komoly problémád, és egyáltalán nem figyelsz arra, hogy mit írtam.


NEM kap enni egy hónapja - mi, a baráti társaság adunk neki ezt-azt enni, ö meg körbejár bennünket, hogy ne egy valakinek legyen terhére.


A barátnöt Ö nem tudja kidobni, mert a szülök nem engedik elmenni a lányt. Hiába mondja a lánynak, hogy nem akar többé semmit töle, a szülök a lányt támogatják, és a fiút elmondják mindenféle szemétnek, és ragaszkodnak ahhoz, hogy a lány maradjon. (A lakás a szülöké - a gyerek nem dobhatja ki azt, akit a szülök meghívnak!)


Ahogy írtam, NEM pénz nélkül akar elboldogulni, hanem gyüjteni.


Szóval nem ártana, ha egyszer végre FIGYELMESEN olvasnád el, amit írok, és nemcsak okoskodnál!

2015. júl. 14. 17:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!