Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A barátom 18 éves lett, de a...

A barátom 18 éves lett, de a szülei meg sem köszöntötték, csak "terrorizálják"?

Figyelt kérdés

Egy barátomról van szó (tényleg nem rólam, csak nekem panaszolta el ezeket), aki nem lát kiutat a helyzetéböl.


Ma lett 18 éves, a szülei közölték, hogy "elfelejtik" a születésnapját, mert nem olyan, mint amilyen gyereket akartak.


A szülök 60 évesek, rettentö régimódiak sok mindenben, a 18 éves fiúkat csak éretlen kamasznak nevezik, mivel nem azt akarja tanulni, amit a szülök szeretnének, ezért gyerekesnek, felelötlennek mondják.


A barátomnak még van két éve a középiskolából az érettségiig, (évvesztes volt, illetve egy év elökészítöre járt - tehát nem bukott meg). Eddig majdnem kitünö volt, most az utolsó évben viszont sokkal rosszabb lett. Ennek a legföbb oka, hogy lelki problémái vannak. Napi szinten ellenörizni akarják, hogy mikor mennyit tanul - ha nem engedi, akkor szidják, veszekednek vele.

Ha az iskolában valamelyik tanárról nincs jó véleménye, akkor ö tiszteletlen kölyök, stb.


A szülök nem engedik neki, hogy a saját életét élje, a párkapcsoaltába is állandóan belebeszélnek.

Van egy barátnöje, aki most 20 éves, egy ideje nálunk lakik, mert a lány szülei elküldték öt otthonról, most albérletet keres. A közbeesö idöben ott lakik a barátjánál (természetesen belefizet a költségekbe). A szülök beleszólnak kettejük kapcsolatába, ha összekapnak, akkor mindjárt a fiút szidják, hogy megbántotta a barátnöjét.


Nemrég igen komolyan összekaptak, mert a lány olyasmit tett, ami a barátom szerint nem elfogadható - most természetesen nincs köztük túl jó hangulat, a lány állandóan bocsánatot kér és sír órákon keresztül, a fiú szülei öt szidják, hogy miért ilyen kegyetlen a "kislánnyal".

Ezért a barátom most rengeteget van úton a baráti társasággal, igyekszik minél kevesebbet lenni otthon, mert az állandó zaklatás a szülök részéröl és az állandóan síró barátnö teljesen kikészíti.


Most a szülök kitalálták, hogy ha nem "fogad szót", akkor nem adnak neki enni, és mivel zsebpézt sem kap, ezért a barátnöje meg a barátai segítségére szorul.


Eddig úgy volt tervben, hogy ha a barátnö talál megfelelö lakást, akkor együtt költöznek oda, de most ez is bizonytalan lett. A barátom egyre kilátástalanabbnak látja az életét, és különféle kétségbeesett terveket talál ki.


A legpozitívabb ötlete, hogy érettségiig megpróbálja kihúzni és utána külföldre megy, de már voltak öngyilkossági gondolatai is - ezeket ugyan (legalább is latszólag) - sikerült kibeszélni belöle, de ennek ellenére nagyon elkeseredett, nem érti, a szülei miért gyülölik ennyire öt, miért akarak gyereket, ha ennyire nem képesek szeretni öt.


Igazán nem tudom, milyen segítséget várnék, csak erdekelne, kinek mi a véleménye erröl a helyzetröl, mit tehetne a barátom, hogy túlélje a övetkezö két évet anélkül, hogy lecsúszna van komoly baja lenne.



2015. júl. 14. 08:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
46%

Te szerencsétlen. Akkor fogja magát, és jelentse fel a szüleit, hogy egy idegen nő miatt szinte féllábbal az utcán van, és hónapok óta nem adnak neki enni. 18 éves ha tanul még nappalin akkor kérheti a szülőktől bírósági úton a rokontartást. Milyen barátok vagytok ha ennyit sem vagytok képesek kigooglezne neki?

Ha tudja bizonyítani, hogy hónapok óta csak a barátok adnak enni, hogy nincs otthona már mert a volt barátnőt ajnározzák akkor kérjen rokontartási díjat. A kettő szülők fizetésének 33%-át jelenti. Ha munkanélküliek, akkor a jelenkori minimálbér 20%-a..

Ne hisztizz már, hanem akkor csináljatok valamit.

2015. júl. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
46%
Mellesleg. Sehol nem írtad, hogy ti etetitek hónapok óta csak azt, hogy nem kap enni, és ez nehezen hihető. Valami probléma inkább veled van, ha nem vagy képes utána nézni, hogy milyen lehetőségei vannak ilyen esetben. Pedig előtted a GOOGLE..
2015. júl. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Csak röviden a fejleménekröl: a barátom eldöntötte, hogy nem marad a szülöknél, ösztöl kollégiumba megy, akkor nincs mindennap veszekedés, van kaja és a barátnö is ki van iktatva.

Egyelöre a szülök még nem mondtak rá semmit, de mivel a barátom már nagykorú, ezért nem kell a belleegyezésük.

2015. júl. 18. 07:32
 14/23 anonim válasza:
Szerinted miből fogja fizetni a kollégiumi díjat? Gondolod, hogy az ingyenes? - vagy a szüleitől fog kérni rá? Egyébként nem könnyű kollégiumba bekerülni, ha a lakóhelye is ott van, ahol az iskolája. Budapesti az illető?
2015. júl. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
Miért nem dolgozik? Nyári diákmunkát is találna, -ha igazán akarna.Tanév alatt is dolgozhatna délutánonként, suli mellett, sok középiskolás ezt teszi.Keresse meg a pénzt, amire szüksége van! Amúgy:- szerintem jobban tenné, ha leülne megbeszélni a szüleivel a problémákat, -egy tisztázó beszélgetés nyugodt hangnemben javíthat a kapcsolatukon, - és segítene otthon, tisztelettudóan beszélne a szüleivel,- talán nem is kellene elhagynia a szülői házat, csak változtatni kicsit a viselkedésén.
2015. júl. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

"Miért nem dolgozik? Nyári diákmunkát is találna, -ha igazán akarna.Tanév alatt is dolgozhatna délutánonként, suli mellett, sok középiskolás ezt teszi.Keresse meg a pénzt, amire szüksége van! Amúgy:- szerintem jobban tenné, ha leülne megbeszélni a szüleivel a problémákat, -egy tisztázó beszélgetés nyugodt hangnemben javíthat a kapcsolatukon, - és segítene otthon, tisztelettudóan beszélne a szüleivel,- talán nem is kellene elhagynia a szülői házat, csak változtatni kicsit a viselkedésén."


Egyrészt a diákmunka itt a (NEM Budapest) elég kevés, nem lehet egyszerüen találni.


Másrészt a szülökkel nem lehet beszélni, mert igencsak begyepesedett, autórikus személyiségek. Minden negatív dologra jön a "mi családunkban nem volt ilyen" "te meg gyerek vagy", "éretlenül gondolkodsz", stb vaálaszok, bármit mond a barátom, egyböl azzal jönnek, hogy "biztos hazudsz", "miért nem vallod be az igazat", stb. Amióta ismerem, még egyetlen alkalommal nem dícsérték meg, nem állnak mellette, hanem megpróbálják elnyomni. Az apa kedvenc kifejezése : "és ez az ÉN fiam???, hogy lett ilyen kifajzott alak?"


Így mit lehetne megbeszélni velük? Szerintem - és az ismerösök illetve baráti társaság szülei szerint is - a baj a szülökkel és a "nevelési elveikkel" van, nem a gyerekkel.

2015. júl. 19. 10:14
 17/23 anonim válasza:
Nagyon jól értesült vagy! Az a gyanúm RÓLAD szól ez az egész, és nem A Barátodról. Honnan tudod szó szerint, hogy mit mondtak a szülők?
2015. júl. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

"Az a gyanúm RÓLAD szól ez az egész, és nem A Barátodról. Honnan tudod szó szerint, hogy mit mondtak a szülők?"


Mivel a BARÁTOM!!!, ezért elmondja a gondjait, ahogy én is neki, ha nekem van problémám.

A BARÁTSÁG ezt jelenti ugyanis, nem pedig azt, hoyg közösen elmennek berúgni vagy bulizni!!!!


Ö meg "képes" arra, hogy elmondja - akár szó szerint, ha nagyon kirívó -, azt, amit neki mondanak. Ugyanis azt meg tudja csinálni egy 18 éves ember, hogy egy-egy beszélgetést képes legyen idézni, ha van rá ok.


Nem tudom, te ki vagy és miért kötözöködsz, de jobb lenne, ha vagy értelmes dolgokat írnál, vagy semmit.


Jobb, ha beletörödsz, hogy nem rólam van szó, habár nem értem, NEKED ez miért lenne egyáltalán lényeges. Nem hiszem, hogy akár a barátomat, akár engem ismersz, mivel egy aránylag kisebb városban élünk, így a valószíüsége igen csekély, hogy te is éppen ott élnél. (Amennyiben azonos vagy a korábbi 76%-os pesti válaszolóval, akkor meg egész biztos nem)

2015. júl. 20. 14:46
 19/23 anonim válasza:
Nekem is van egy közeli ismerősöm, akire 99%-ban rá illik ez a sztori, pici pontatlansággal...és segíteni szeretnék neki. Szerinted lehet ? Hogyan? ( Pl. Találtam egy nyári diákmunkát neki: Fűnyírás, gyomlálás egy magánháznál. Szerinted elvállalná? Úgy tűnik, Te jobban ismered...)
2015. júl. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

"Nekem is van egy közeli ismerősöm, akire 99%-ban rá illik ez a sztori, pici pontatlansággal...és segíteni szeretnék neki. Szerinted lehet ? Hogyan? ( Pl. Találtam egy nyári diákmunkát neki: Fűnyírás, gyomlálás egy magánháznál. Szerinted elvállalná? Úgy tűnik, Te jobban ismered...)"


Nem tudom, mi ez a rögeszméd, hogy a TE ismerösödröl van szó, már írtam, hogy a barátom NEM BP-en él, ezért nem lehet azonos azzal akire te gondolsz.


A barátom elvállalná ezt a munkát, de itt, ebben a kisvárosban nincs iylen lehetöség, mert akinek van egy kis kertje, az saját maga tartja rendben vagy a családtagjai segítenek, ha egyedül nem bírja.


A te ismerösödet meg te ismered, töle kérdezd meg, hogy akar-e valakinél a kertben dolgozni.

2015. júl. 21. 13:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!