Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám mániákus gyüjtögetö....

Anyám mániákus gyüjtögetö. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Anyám kb 7éve egyedül él, ugyan van társasága, munkatársak, szomszédok stb, de alapvetöen egyedül van.

És itt van a bibi. Hibás vagyok én is, mert nem vettem észre, hogy eluralkodott rajta a depresszió...

Sokszor kötekszik, elég negatív beállítottságu lett. Vannak dolgok, amik egy pillanat alatt felidegesítik, ilyen pl az amikor szóba hozom neki ezt:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Most persze lehet mondani, hogy az Ö lakása semmi közöm hozzá, de ez nem ilyen egyszerü.

(Én egyébként kb egy hónapja vissza költöztem hozzá kényszerüségböl, nyilván nem örökre de most ez van...)

Ameddig a szem ellát, kupacok, dobozok, régés régi szakadt ruhák, büzös koszos rongyok, üres flakonok, régi ujságok, KUKÁBÓL KISZEDETT (!!) holmik stb stb. Hiába mondom neki,ne koszos, szakadt ronggyal mosogasson, vettem ujat, semmi reakció. Hogy kapcsoljon villanyt este, ne a sötétben botorkáljon, mert kicseréltem minden égöt LED -esre ( 6Watt, könyörgöm!!), mintha a falnak mondnám. Inkább bele ütközik mindenbe, összeveri magát. Vendéget nem enged be, mert szégyelli, nem is lenne hova le ültetni, inkább kitalál vmit hogy most nem ér rá. Az asztalon nem lehet megteríteni a sok vicik vacak miatt , ÁLLVA, VAJASPEKECBÖL, HIDEGEN ESZIK, mert a mikró áramot fogyaszt. Havi EGYSZER most, mindent egy vízben, a vizet pedig kimeri, a WC-leöntéshez. A WC elött sorakoznak a koszos vizes vödrök. Rongyos ruhákban jár, pedig ott a sok-sok ruha, vannak köze szépek is, de nem veszi fel mert majd az unokájának jó lesz!! Mint a képen láthatjátok, kilóg belöle mindene, az se zavarja hogy az unokája látja... És ami a legdurvább, többször rajta kaptam, hogy éjjelente megdézsmálja a Caritas-os konténert, talicskán hozza haza a ruhákat, cipöket. Abból vannak a kupacok. Mikor rajta kapom, mitha a falnak beszélnék, mintha mi sem történt volna. Vissza dobáltam mindent, egy hét mulva megint ment... A szomszédok kukáit minden héten átnézi éjjel.

És még sorolhatnék 1000 dolgot.

Nem vagyunk szegények, hogy ilyesmire szorulnánk. Mégis mikor szóba hozom, hogy vagy dobjuk ki vagy pakoljuk a padlásra, egy pillanat alatt átváltozik, kiabál , csapkod, mintha az élete mulna rajta. Aztán csak órák mulva nyugszik meg. Egyszer elkezdtem kihordani a padlásra, konkrétan dürohamott kapott, de olyan szinten hogy azt hittem mentöt kell hívni, sokkos lett, úgy kiabált majdnem megfulladt. Azóta nem hoztam szóba...

Mit tehetnék? Orvoshoz nem tudnám vinni, ugyse jönne el, kényszeríteni meg nem lehet. Már arra is gondoltam szociális gondozót hívok.



2015. júl. 14. 22:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Ha ő nem akar, nem tehetsz semmit, dolgozz, gyűjts pénzt, költözz el, csináld másképp. Ez az, amit tehetsz.

Az én anyámnak üldözési mániája van, és azt képzeli, hogy bekamerázták a lakást, és őt megfigyelik.

2015. júl. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Nem fogsz tudni mit csinálni vele. Kábel tvs ként jártam ilyen lakásban. ott plafonig értek az ilyen dolgok,és oldalazva lehetett csak közlekedni,eljutni az ágyig egy szűk kis ösvényen. ínem tudtam hova rögzíteni a kábelt,mert nem értem el a falat.Nem is látszott a fal. Fogadd részvétem,mert ez csak rosszabb lesz.
2015. júl. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
anyósom detto ilyen, kb. ugyan ilyen képeket lehetne csinálni itt is. nem nagyon tudsz vele mit csinálni. Még a használt zsírok is állnak vödrökben a spájzban... igaz ő nem kukázik, de a 2 hónapos pizzás doboz is meg van tartva, aztán abból vág ki akályha tetejére alátétet és rakja rá pl. az edényt, persze nem meggyújtott kályhánál
2015. júl. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Értelek , de itt nem rólam van szó, hanem róla. BETEG. Hogyan segíthetek rajta?
2015. júl. 14. 22:28
 5/30 A kérdező kommentje:

Bocsi, ezt az elsőnek írtam, közbe jöttek a többi válaszok.

Hát ez elszomorító.

2015. júl. 14. 22:30
 6/30 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy betegség, de akkor is tenni kell ellene. Én a helyedben távol tartanám valamilyen indokkal, hívnék egy konténert és mindent bele dobálnék és teljesen kipakolnám a kéglit. Apám is gyűjtöget, de közel sem ilyen szinten csak néha haza hozza a rohadt felesleges dolgokat és a régi levelek kidobását is nehezen viseli, de én nem hagyom magam, csak legyen lomtalanítás a frissen hozott kannák (mert biztos kellenek majd valamire ő szerinte) is mennek a pic.ába. :D Szóval ha változást szeretnél akkor vedd a kezedbe a dolgokat és anyádat pedig feltétlen kezeltesd. 22/f Mire elköltözöl hátha rendbe jön. Ez már beteges amit csinál.
2015. júl. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Már próbáltam. Mikor kiment a temetőbe, elkezdtem a padlásra pakolni, hisztérikus állapotba került. Sokkot kapott be kellet gyógyszerezni. Rendesen megijedtem.
2015. júl. 14. 22:34
 8/30 anonim ***** válasza:
93%
Az udvara milyen? Ismerősömet a szomszédok a rendetlen udvara miatt jelentették fel, és kimentek az önkormányzattól, megfenyegették, hogy mennyi büntetésre számíthat, így legalább az udvart rendbe tette valamennyire. Bár a házba mai napig sem lehet bemenni, de azt nem látták.
2015. júl. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Udvar dettó. Lim lom hegyek de arra hivatkozik hogy kintről nem látni , és mondjuk ez igaz. :(
2015. júl. 14. 22:36
 10/30 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem akar orvoshoz menni, akkor menj te es kerj tole tanácsot.

De ez valoban nehez lesz.Egyszer láttam a teveben hasonlo sztorit, ott se igazan sikerult segiteni a non.

2015. júl. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!