Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt kértem a páromtól, hogy...

Azt kértem a páromtól, hogy láthatásra ne hozzánk hozza a gyerekeit, hanem bárhol máshol oldják meg azt. Jogosan haragszik ezért? Hogyan beszéljük meg?

Figyelt kérdés

A páromnak 2 gyermeke van az első házasságából (13 ás 16 évesek). Eleinte megpróbáltam jó viszonyt kiépíteni velük, de hamar kiderült, hogy ők erre nem hajlandóak, sőt ott tesznek nekem keresztbe ahol és amikor tudnak. A féltestvéreikkel és az én gyermekeimmel is csak gonoszkodni tudtak. Csak annak örültek, ha bosszúságot okozhattak.

Hosszas mérlegelés után a héten megkértem a páromat, hogy inkább más helyet válasszanak a láthatásokra, mert én többet nem szeretnék találkozni velük. Végül olyan vita kerekedett, hogy az egyik barátjához ment aludni. Ma este elméletileg hazajön megbeszélni a dolgokat, de nem tudom, mi fog belőle kisülni.


Szerintetek ilyen esetben mi lehet a megoldás?


2015. júl. 15. 13:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%

Tehát van 2 gyerek a párod előző kapcsolatabol, neked is van minimum kettő, plusz legalább kettő közös gyerek.... Huh...

A lakás kié.

2015. júl. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
41%
13,16 éves gyerekek már nem olyan picik.jogos a kérésed főleg azok fényébe ő elvonul a haverokkal sörözni vagy aludni.ha a kölykök meg keseritik az életed,szándékosan mert nekik már van eszük.Neked meg nem kell elviselned.Vagy alkalmazkodnak a ti családotokhoz,vagy vigye őket ahová akarja.Ne csinálj semmit,majd megnyugszik.Ne a te nyakadba akarja varrni az ő gyerekeit.
2015. júl. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%

Ez egy nagyon nehéz dolog.

A gyerekeknek sem lehet könnyü.

Apjukat akarják látni, és nagyrészt csak téged és a gyerekeidet látják, neked kell megfeleniük.

Szerintem mindenképpen kellene az apa-gyerekek csak ök közösen kapcsolat. Közös program. Ha megteheted te vonulj el a gyerekeiddel és marajdanak ketteseben. Aztán köv hétvégén ök menjenek el sátorozni együtt. Aztán meglehet felezni is a gyerekeket, egyik ezzel másik azzal.

2015. júl. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
94%

Írj valami konkrétumot arról, hogy mi a problémád a gyerekeivel!

Ha a lakás kizárólag a tiéd, akkor megértem a reagálásod.

Ha a párod nem ért meg, akár szakítás is lehet belőle, de az is lehet, hogy az lesz a legjobb.

2015. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
74%

#9: "De utálom az olyan kérdezőket, akiknek ha nem tetszenek a válaszok, változtatnak a történeten."

Nem erről van szó, hanem, ami a politikusoknál és itt ebben a kategóriában különösen gyakori:

nem bontják ki az igazságot teljesen.

Féloldalas.

2015. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
71%

A sztori lényege:

Kérdező összejött a párjával, párja gyerekei kezdetektől fogva ilyenek, mégis elfogadta őket, mert csak csinált még 3 közös gyereket is, aztán most x év után mikor hirtelen kitalálja hogy mégse jó.

Párja meg az elmúlt években szó nélkül nevelte a közös otthonban napi szinten a kérdező minden gyerekét. Ezek után szerintem jogos a kiakadása, ha az ő gyerekei meg 2 hetente hétvégén hirtelen nemkívánatosak lettek.

Persze majd mindjárt kiderül h a pár valójában egy munkakerülő alkoholista aki sosincs otthon és a kérdező fizetéséből fizetik még a gyerektartást is, de már elég értelmetlen lesz ez az egész így.

2015. júl. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!


Nem, tényleg nem írtam le a teljes családi hátteret, mert nem gondoltam, hogy a kérdés szempontjából fontos lenne. A lényeg benne volt a kérdésben.


Azt sem igazán tudom, hogy minek írtam ki a kérdést. Tudom, hogy az igazad van/ nincs igazad válaszokkal nem leszek előrébb, de jól esett kiadnom magamból.


Nagyjából 2 éve ismerjük egymást és december óta élünk együtt.


A ház amiben élünk az enyém és apai örökség révén a 2 gyermekemé. A telken van még egy ház, ott az elhunyt férjem édesanyja él, az az ő tulajdona. A gyermekeimet és a párom második házasságából született 3 gyermekét is közösen neveljük. Közös gyermekünk nincs és nem is lesz.


Nem azt írtam, hogy rossz apa. Nagyon jó apa és bár nagyon sokat dolgozik, sokat foglalkozik a gyermekeivel, sőt az enyémekkel is, de a két naggyal nem találja meg a közös nevezőt. Az említett elvonulás akkor jön elő nála valami megoldhatatlannak tűnő akadályba ütközik illetve ha bármi probléma van az első házasságából született gyermekei körül. Egyszerűen nem tudja kezelni a helyzetet. Ő nem az a szigorú, büntetős apa, hanem inkább a megbeszélésben hisz. Ha ez nem viszi előbbre, akkor viszont megáll a tudománya és inkább a homokba dugja a fejét.


Nem, nem munkakerülő! Rendesen dolgozik, hogy mindent meg tudjon adni a gyerekeinek.


Írjak példákat, hogy mit csinálnak a gyerekek? Nos ami a legutóbb kiborított és az egész kérés emiatt fogalmazódott meg bennem, hogy az alig 5 éves fiamnak bemagyarázták, hogy ha az apja meghalt 36 évesen, akkor én is meg fogok (3 hét múlva lesz a szülinapom). Azóta a fiam megint bepisil és zokog ha elválunk egymástól, mert nem akarja, hogy meghaljak. Ők ezt roppant viccesnek találják.

Számtalanszor bántják a kicsiket, amit utána tagadnak, még akkor is, ha valamelyikünk pontosan látta a történteket.

Ha valami nem úgy történik, ahogy szeretnék, rombolnak. Csak ebben az évben 3* kellett az erkélyajtó üvegét cseréltetni, de tört már csillár, tv és akvárium is.

Az apjuk gépébe azért öntöttek narancslevet, mert nem mehettek el egy külföldi koncertre (az anyjuk sem engedte el őket).


Igazából tényleg az lesz a döntő, hogy meg tudjuk-e beszélni sértődés és vádaskodás nélkül a dolgot. Fél 11 körül fog hazaérni. Remélem nem lesz túl fáradt a beszélgetéshez, mert én már 3 napja nem tudok aludni az idegességtől. Tudom, hogy ő is nagyon ideges, mert egyáltalán nem jellemző rá ez az elköltözős módszer.

2015. júl. 15. 22:03
 18/23 anonim ***** válasza:
80%
Ha jól értem te befogadtál egy pasit a 3 gyerekével a házadba ahol a kisgyermekeiddel éltél és a párod előző házasságából származó 2 gyereke konkrétan tönkreteszi a 2 saját gyermeked életét,ha jól sejtem a másik háromét is,a párod meg csak elvonul gépezni meg mismásol! Hát barátom jól kicsesztél a saját gyerekeiddel egy lehet,hogy csak érdekkapcsolat miatt!Ha aranyból lenne a farka ez a kapcsolat nekem akkor se kellene!
2015. júl. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem haragszik jogosan, már csak azért sem, mert a ház nem az ő tulajdona. De a megbeszélésnél én hangsúlyt fektetnék arra, hogy figyelj ide, XY, tudom, hogy nem akarod a kölkeidet megbántani, de ők meg a mi életünket keserítik meg, főleg amikor rám hagyod a nevelésüket, mert te is megelégeled őket, és elmész gépezni, én meg ott maradok velük, amikor szétverik a berendezést. Plusz hogy szegény kicsinek milyen traumát okoztak direkt a szemétkedésükkel.
2015. júl. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
20%
Én voltam, aki kérdezte (lehet még más is), hogy mit tesznek a gyerekek. Hát szerintem éppenhogy a történethez tartozik szorosan, amiket leírtál utólag, először csak nagyon-nagyon érintőlegesre vetted a témát. Ezt csak a pároddal tudod megbeszélni, remélem sikerült ez az éjjel, mert ha nem, én valószínűleg kiadnám az útjukat, ugyanis azt nem tűrném, hogy azért, mert ők vannak, azért a saját gyerekeim ne legyenek boldogok és ők legyenek terrorizálva. Tesztek különbséget a gyerekek között? Vagy inkább úgy kérdezem, teszel különbséget a saját és a párod gyerekei között?
2015. júl. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!