Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tehetik ezt velem a...

Hogy tehetik ezt velem a szüleim, nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés
Anyáék válófélben vannak, és az utolsó kiskanálért is képesek lennének beperelni egymást. Anya és apa is nekem magyarázza hogy mekkora szemét a másik, de apa azt is hozzá tette hogy amúgy az új nője üzeni, hogy reméli hogy nem fogok mindig a nyakukon lógni (kösz az infót tényleg). Mivel apa lelépett nincs pénzünk fizetni a lakást, és éjjel nappal dolgozok, pedig még a sulit sem fejeztem be. (igen 20 évesen még nem érettségiztem le mert annyira belebetegedtem az érzelmi zsarolásba hogy öngyilkos akartam lenni, és hónapokig pszichiátrián kezeltek, nem baj anyáék addig is nyugodtan ölhették egymást -.-) Megszakadok már a melóba a 35 éves bátyám meg csak itthon fekszik és nem csinál semmit, ő csak a féltestvérem, más az apja, úgyhogy újabban ő lett a szent mert csakis anya pártját fogja, és folyton arról dumál nekem hogy mennyire nem érek semmit és kezdhetnék már valamit az életemmel. Mondja ezt ő 35 évesen, pedig még itthon lakik, és még azt sem engedi hogy a barátom itt legyen, nem mintha bármi köze lenne hozzá hogy a saját szobámba mit csinálok. Ő az egyetlen akiért még van kedvem élni, de a családomat zavarja és képesek a fejemhez vágni hogy költözzek el ha nem tetszik valami. Oké hogy 20 éves vagyok, de még szeretnék leérettségizni, esetleg tovább tanulni, bár kétlem hogy itt bárki is támogatna. Nem tudom mit tehetnék, nincsenek rokonok akikhez költözhetnék, de már nem bírom ami itt megy. Valami ötlet?
2015. júl. 21. 17:11
1 2
 1/12 anonim válasza:
52%
Esetleg oda költözhetnél a barátodhoz.
2015. júl. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A barátomék most vesztettél el a lakásukat és egy kis szobába nyomorognak 4-en ismerősöknél ezért van inkább nálam a barátom. Szóval ott se jobb a helyzet.
2015. júl. 21. 17:18
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon le sújtó amit írtál. hmmm Sajna jobb 5letem, azonkivűl, hogy próbáld + a barátoddal, vagy nálu, ha nem +oldható, akkor albérlet! Két rossz közzül talán ez a jobbb. Sok szerencsét!
2015. júl. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

off: érződik a leírásodból, hogy alapvetően védekező állásponton vagy, ami megérthető, de a családon kívüli szociális kapcsolataidnak nagyon rosszat tud tenni! hidd el, tapasztalat.


on: feltételezem, a pszichiátriai kezelés után jársz pszichológushoz, vagy legalább ellenőrzésre. mindenképp ajánlanám, hogy előbb magad szedd rendbe lelkileg, keress fel egy szakembert, aki tud segíteni! hogyha jó a kapcsolatotok, támaszkodj a párodra, valamint én buzdítanálak az elköltözésre is. az érettségiig nem tudsz párodhoz költözni? utána egyetemet meló mellett is lehet csinálni, én most fél évet csúszok a diplomával, mert egyszerre két helyen dolgozok, hogy fenn tudjam magam tartani, de megéri!

sok szerencsét!

2015. júl. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Költözz a nagyihoz!
2015. júl. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

nem értem, miért lettem lepontozva. a kérdező véleményt kért, én leírtam, maximális segítő szándékkal.

azt a kommentet pedig, hogy a barátjához nem mehet, nyilvánvalóan nem olvastam, mielőtt elküldtem az üzenetet, tekintve hogy egy perc van a két komment között.

2015. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem erzed jol magad otthon viszont van sajat kereseted akkor kereshetsz egy kiado szobat. Egyedul meg mindig jobb, mint olyan kornyezetben ahol nem ertekelnek teged.
2015. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

nem csodálom hogy menekül a psi 2 ilyen életképtelen gyerek elöl 20 évesen legyen már saját életed, munkád, fizud

ugy rinyálsz mint egy 12 éves

2015. júl. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#6-4. téged ennyire aggaszt a %??? hmmm Nme a help érdekel??? Én már ~3 hónapja nem lépek az 54 ről fel...
2015. júl. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
utolsó, azért érdekel, mert a szakmámból is kifolyólag embereken segítek, erre tettem fel az életem, és pl. 54 %-kal a kutya se fog komolyan venni.
2015. júl. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!