Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadtathatnám el a...

Hogyan fogadtathatnám el a szüleimmel, hogy fekete barátom van?

Figyelt kérdés

Egyetem miatt másik városban élek, így nem tudják, hogy mikor hol kivel találkozom. Már hónapok óta van barátom, aki egy külföldi egyetemista. Nagyon aranyos fiú, és ő tényleg szeret, meg mindig őszinte velem. Vannak tervei a jövőre nézve, mérnöknek tanul és most nyáron is dolgozik (igaz, hogy még csak gyakorlat), de nem a kocsmákban/diszkókban tölti az idejét, meg nem az az első célja, hogy jól berúgjon, még csak nem is dohányzik. Ismerkedtem magyar fiúkkal is, meg ismertem más külföldit is, de egyikük sem volt "ilyen", mint ő.

A szüleim még nem tudják, hogy hónapok óta találkozgatok valakivel, igazából nem is kérdeznek a fiúkról, egyetem előtt nem is lehetett barátom, mert anya nem tartott normálisnak, hogy randizni szerettem volna. Már azon is gondolkoztam, hogy nem is kellene bemutatni őt itthon, mert minek?! Apa nem rasszista, viszont anya.. Egyszer anya lecigányozott egy fekete bőrű családot, húgom kineveti, ha egy fekete embert lát, papám meg megint, mint amit anya csinál, még Lewis Hamiltonra is azt mondja, nagynéném meg undorodik tőlük.. Vagy én vagyok a rossz, hogy beleszerettem egy afrikai fiúba?


2015. júl. 22. 14:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%

egy egyetemista feketét ne keverjunk már ossze egy blahan tobzodo afrikaival...

de azért csak ovatosan.


én nem mutatnám be otthon,- minek?

2015. júl. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Egyébként pedig a fiú nem "teljesen" afrikai, mert Angliában született és rengeteg ideig ott is éltek, a húga még most is oda jár suliba. A fiú nem iszlám vallású, hanem keresztény. Még csak pár hónapja vagyunk együtt, de itt az oldalon is jó olvasni, meg barátnőimtől is hallani, hogy ilyen meg olyan jól sikerült a családi ebéd, mikor hazavitték bemutatni a párjukat a családnak.

Régóta ismerem már a fiút, és elképzelni sem tudnám, hogy pl több csaja legyen, vagy ilyeneket tegyen, amiket leírtak páran, mert alapvetően egy csendesebb, félénkebb fiú. Különben is, már régen észrevettem volna, ha csak kihasznál. A nagyképű, magukat a pénzükre verő fiúkat amúgy is nagy ívben elkerülöm, mert az okos fiúk a gyengéim, mármint akikkel szexen/piáláson kívül vannak más témáink, és hasonló szakot tanulnak, mint én.

A kérdésem pedig tényleg igaz, és csak tanácsot vártam volna, hogy ti bemutatnátok-e, vagy hogyan lehetne a családdal "elfogadtatni" könnyebben a tényt.

2015. júl. 22. 15:50
 13/29 anonim ***** válasza:
21%
Először is nézess meg anyudékkal olyan filmet,ami pozitívan mutat be egy multikulti kapcsolat kimenetelét és csak akkor szólj,ha már tényleg komoly,tehát ha még nem is tervezitek az esküvőt,de már a jeggyűrű meg van.
2015. júl. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
85%

Hát ha mindenképpen be akarod mutatni, akkor mutasd, de szerintem nem kéne. Csak mert a barátnőid bemutatják. Az a baj hogy elfogadtatni nem lehet, mert ha bajuk van vele bárhogy mondhatod hogy milyen kedves. :( nekik kell elfogadni az a baj. Már eleve nem tetszik nekik a téma. Tuti hogy balhé lesz ami vagy elcsendesül vagy nem. Vagy el tudjátok viselni vagy nem. De én tuti hogy nem hirtelen halálban vinnem oda, mert az első reakció elég rossz szokott lenni. Én előre felkészíteném őket. Ha nyugodtan akarsz vele lenni ne mutasd be.

Azt meg hogy nem tudod elképzelni hogy megcsal... hidd el tökmindegy ki az, azt mindig el lehet képzelni. Én is az életem tettem volna rá egykor és bumm!

2015. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
3%

Nezd, en megmondom nekem mi lenne a gondom a szuleid helyeben: a gyerekek. Nem lesz se feher, se fekete, vagyis se itt se ott nem fogjak befogadni. Ket kultura kozott hanyodik majd a vakuumban.


Es tudom mirol beszelek, mert orosz a felesegem, es harmadik orszagban elunk, a gyerekek harmas allampolgarok, es meg ezt se konnyu sokszor kezelni. Pedig o is feherember, kereszteny kulturkor (bar azt irod, hogy a fiu is nyugati neveltetest kapott).

De az mar alapvetoen megvaltoztatja a dolgot, ha valakin latszik, hogy nem az adott kozossegbe/nemzetbe tartozik.

Alapvetoen nincs benne semmi rossz, ha jartok, abban sem ha van egy komoly kapcsolatod valakivel aki nem a "te neped". De a gyerekek jovoje komolyan aggasztana.

2015. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
20%

"Ismerkedtem magyar fiúkkal is, meg ismertem más külföldit is, de egyikük sem volt "ilyen", mint ő. "


Nekem ez a kijelentésed nem tetszik

Bármily furcsa, de ez is rasszista. Kirekesztő.

Csak a magyarra nézve. Ja, arra lehet, azért még meg is dicsérnek.

2015. júl. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
16%
ja, O%? akkor tehát itt egybegyűltek a magyar-gyűlölő rasszista dögök. És a kérdésed kamu.PÁ.
2015. júl. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
5%
Fekete. Kéményseprő? Nem szégyen az.
2015. júl. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
17%
A te életed, úgy rontod el ahogy akarod. Ha eszed lenne, hallgatnál a szüleidre.. Anyukád jelen esetben megmondja a frankót!
2015. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
15%
Az Egészséges Fejbőrtől kérném a Fekete majmok c. számot
2015. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!