Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mai gyerekekre ránézve...

A mai gyerekekre ránézve gondolják úgy egyre többen, hogy inkább állatokat tartanak?

Figyelt kérdés
2015. júl. 25. 21:26
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
87%

Én egy gyerekre nézve ,azt látom hogy bár most aranyos de nem sokára felnő,és olyan lesz mint a szülei,ami sok esetben nem túl szerencsés.

De nem jut eszembe gyermek helyett állatot tartani...

2015. júl. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
90%

1-es vagyok.

van kutyám is (6 éves), gyerekem is (2 éves).

amíg csak a kutyák volt, el nem tudtam képzelni, hogy jobban tudják szeretni annál, ahogy őt szeretem (természetesen a férjemen kívül). Aztán Megszületett a fiunk. És megtapasztaltam, hogy igen, lehet annál is jobban szeretni.

azt Írod kevesebb "nyűglődés" egy állat. Ez így van. De kevesebb örömöt is okoz!


Elhiheted, tapasztalom mindkettőtől! Imádom a gyerekem is, meg a kutyám is. De teljesen más egy saját gyerek! Sok lemondás, de mégtöbb boldogság!

2015. júl. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
77%
Mert az állattartáshoz elég egy ember is,míg egy gyerek esetében iszonyatos törés,ha anyuka szerencsétlenül választ donort és apuka le se fossa őket nagy ívből.Na meg azok a fránya anyagiak!
2015. júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
74%

Én nem akarok gyereket, de nem a mai gyerekek miatt. Állatot sem akarok. Nem vagyok gondoskodó.

Terhes sem akarok lenni.


Ha lenne gyerekem, csak úgy vállalnám, hogy párban - mármint értem, hogy így működik, de soha nem akartam olyat, hogy nagyon kell egy baba, és egyedül is vállalnám - de akkor meg benne van a pakliban, hogy elhagy a párom, és egyedül hagy a szarban a közösen vállalt felelősséggel. Az meg olyan, mint mikor valakivel cipelsz egy szatyrot, egyik fülét te fogod, másikat ő, aztán ő hirtelen elengedi és elszalad. Ezt nem akarom, nem akarok egyedül maradni egy gyerekkel, ha már nincs velem az apja, nekem nem kell egyedül - és így jöttem rá, hogy nem is kell nekem gyerek.

2015. júl. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
81%

Nekem nem is a mai gyerekekkel "van bajom", hanem a rendszerrel. Persze, ha lenne megfelelő párom a gyerekvállaláshoz, mindent elviselnék érte, de ahogy egyre jobban kiszaladok az időből, úgy érzem, nem is bánom olyan nagyon, hogy

- kimaradok a terhesgondozás-szülés-védőnői hálózat háromszögből, aminek minden részéről rengeteg "elrettentő történettel" találkozom ismeretségi körben

- kimaradok az kötelező óvoda-kötelező egész napos iskola rémségből, ahova nem szívesen adnám be a gyerekem, ha találnék bármi más megoldást (én is alig jártam óvodába, és csak egy fél évig voltam napközis, mégis kiválóan végeztem el az összes iskolámat, nem hiányzott az "iskolai nevelés")

+

- nem kell aggódnom kamaszkorban az akár italba csempészett drog-ittas vezetés-korai szex és egyéb "kihívások" miatt (rendben hogy az ember ekkora már nevelje úgy a gyerekét, hogy felelősen viselkedjen, de a másik bulizó is lehet részeg/beszámíthatatlan)

- nem kell azon aggódnom 25 év után, hogy a gyerekeim meg tudnak-e állni a lábukon


Az én szüleimnek (pláne a nagyszüleimnek) sokkal kevesebb "ellenőrzésben" / megkötésben volt részük a gyereknevelés terén, mégis sokkal "jobb" munkát tudtak végezni (persze az egész világ és a mindennapi élet is nagyon más volt)

Manapság sokszor az az érzésem, hogy a szülőnek szabad időt, pénzt, energiát áldozni a gyerekre minden mennyiségben, de a nevelési kérdésekben egyre inkább háttérbe akarják szorítani.


Ami az állatokat illeti, semmi köze a gyerekekhez DE! legalább senki nem szól bele, hogyan tartom őket (mondjuk a magyarországi állatvédelmi szabályozás is nevetséges, azon a téren meg bőven lenne hova fejlődni)

2015. júl. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
79%

15-ös, van igazság abban, amit írtál, azért azzal vitatkoznék, hogy ez mind a mai kor terméke. Még emlékszem, hogy nálunk volt kisiskolás koromban családlátogatás, jött az osztályfőnök és az iskola párttitkára felmérni a terepet. Korai szex, piálás veszélye már két generációval előbb is fennállt, emlékezzünk csak a Ratkó-korszakra (az már szinte mindegy, hogy 14 vagy 16 évesen nevezzük korainak a teherbeesést.) Régen se volt olyan sima és egyszerű a gyereknevelés, csak más jellegű problémák adódhattak.

Az tény, hogy a szülőt időnként már csak gyerekfinanszírozónak tekintik (már aki hagyja magát), a sokkal súlyosabb problémának inkább azt látom, hogy szinte kuriózumnak tekinthető, ha a ballagáson a szülők szerető párként jelennek meg.

2015. júl. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
79%

15-16-nak: ebben igazad van, nem is mondtam, hogy mind a mai kor terméke, és régen minden olyan egyszerű volt, mert persze nem. (írtam is, hogy természetesen sokat változott a világ is akár az elmúlt 50-60 év alatt) De én most ezeket érzem azoknak a dolgoknak, amiket a legnehezebben élnék meg, ha gyerekem lenne. Régen a szülőnek akkor is sokkal nagyobb szabadsága volt a saját gyerekük nevelésében.

Ami a felbomlott családokat illeti, ebben is igaza van, bár nagyon nem mindegy, a szülők hogy válnak el és milyen viszonyt alakítanak ki a válás után egymással és a gyerekkel.

Pl. én sem emlékszem arra, hogy apám valaha is velünk élt volna, mégis stabil, szerető, biztonságos hátteret biztosítottak a szüleim és kiegyensúlyozott közegben nőttem fel, és mindvégig nagyon jó kapcsolatom volt / van az apámmal (is). Amúgy a szüleim példáját (is) látva én sem maradnék meg egy rossz házasságban csak a gyerek miatt: nekem is sokkal jobb volt így, mintha örökös feszültség lett volna otthon. Csak hát nagyon nem mindegy, hogyan intézik a szülők a válást és a további közös nevelést. Az én szüleim ezt is "jól" csinálták:)

2015. júl. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
10%
Gyerek nem mindenkinek adatik meg,állatot lehet venni.A szaporodás a civilizációnk lényege,ha nem lenne akkor már rég kihaltunk volna.Úgy gondolom aki azt mondja nem kell gyerek,annak valami okból nem lehet,sajnos.
2015. júl. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
23:06 Lehet hogy nem tudja elviselni a bőgést,a hisztit,nyafogást,nem akar sok pénzt szaros pelenkákra költeni..stb.
2015. júl. 25. 23:10
 20/35 anonim ***** válasza:
9%
Kérdező:-vagy lehet ,hogy sérült a lelke😱
2015. júl. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!