Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan érzem igazságtalannak...

Jogosan érzem igazságtalannak azt, hogy a szüleim 19 évesen (! ) nem engednek a barátommal aludni?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, ők tartanak el, de nem hiszem, hogy ennyi idősen egy 1 éves kapcsolatba ne férne bele az, hogy havi egyszer-kétszer ott alszom a barátomnál. Nem lakik messze, de sok nagyon a benzinre és a buszjegyre költött pénz, szóval arra gondoltam, hogy ha ott maradhatnék éjszakára, akkor azzal spórolnánk is. De persze egy késői mozi vagy egy barátokkal töltött este után is egyszerűbb lenne, ha nem kéne még hazavinnie és utána neki is hazamenni.

Amikor anyukámmal ezt megosztottam, akkor kiakadt, hogy nekem van itthon SAJÁT ágyam és hogy tudomása szerint még nem akarunk összeházasodni, tehát MEGTILTJA hogy ott aludjak. Mintha egy 15 éves lány lennék.

Hozzátenném, hogy mintagyerek vagyok, kitűnőre érettségiztem idén, bejutottam az egyetemre, nem alkoholizálok, nem dohányzom, ahogy a barátom sem. Ismerik és szeretik őt a szüleim.

Nem hiszem, hogy ez normális hozzáállás lenne a szüleim részéről.

Ateisták, tehát nem vallási okokból nem engedik, hogy a barátomnál maradjak éjszakára.

Elköltöznék szívesen, de nincs hova :) Szeretem a szüleimet, de nem tudom megérteni, hogy miért teszik ezt velem.


2015. júl. 28. 19:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
5%
ha 19 évesen csinál fel eltartod magad meg a gyereket...
2015. júl. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

#10 költöznék én, de csak most fogom kezdeni az egyetemet, szóval nem nagyon tudnám miből fizetni :)


#11 neked is leírom, hogy van eszem védekezni a nem kívánt terhesség ellen. Mellesleg, akkor ne szexeljek házaságig és utána is csak gyereknemzés céljából?

2015. júl. 28. 20:30
 13/30 anonim ***** válasza:
88%
7 voltam. Nem azt mondtam hogy egyetértek vele. A nappal is... érv nem működik ilyenkor. Igen, van aki úgy véli ne aludjon egy lány fiúnál, mert akkor oda a jóhíre. Elavult gondolat, de létezik.
2015. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
#13 Lehet, hogy így gondolják, mert apukám meg azt hozta fel érvnek, hogy MÁSOK MIT FOGNAK GONDOLNI. Ebbe eddig nem gondoltam így bele.
2015. júl. 28. 20:48
 15/30 anonim ***** válasza:
13 voltam. Persze egyértelmű. Azért írtam hogy direkt téged akarnak tönkretenni, csak ilyen a szemléletük. A párom szüleivel volt ez és a nagymamával. Na ő megkapta a nappal is... érvet. Volt is harc, de mára imádják egymást.
2015. júl. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
5%

Én nyakon vágnám a lányom, ha megtudnám, hogy autóban szexel. Ezt hagyjuk meg a lotyóknak.

Van saját szobája is. :-)

2015. júl. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
33%
van eszed a fog.gátláshoz, meg a lepontozáshoz, a stílusod alapján nem biztos hogy még máshoz is - de mégis rengeteg a nem kívánt terhesség - ehhez is van eszed, hogy felfogd, miért? Ettől féltenek, hogy élvezkednek rajtad, felcsinálnak és ott hagynak. Akkor is, ha most dühödten lepontozod a más véleményt, mint ami a te fejedben rögeszmésen ott van.
2015. júl. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
81%
azt mondja meg valaki,megis hany evesen,es mennyi ido egyuttjaras utan lehet megengedni a gyereknek,hogy szexeljen? utolso,te hany eves koraban engedned tutira? 25 evesen,8 ev egyuttjaras utan is ugyanakkora esellyel esik teherbe valaki es lesz otthagyva,mint 16 evesen,2 honap utan...nehogymar ehhez mindjart hazassag kelljen
2015. júl. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
nekem is ugyanilyenek a szuleim, 19 évesen még nekem is megtiltották 2 éves járás után is, normális okot nemtudtak mondani miért, állandóan csak a talalgatások mentek..most 21 vagyok, most se repesnek az oromtol es most is megtiltanák legszivesebben szerintem hogy barátomnál aludjak, de mivel dolgozom ezért tudják hogy nem tilthassák már meg úgy ahogy az elott...én ettol rettenetesen kivagyok mert nagyon rossz veluk a kapcsolatom ez miatt, de viszont ok annak orulnének a legjobban ha állandoan otthon lennék, mert az a biztos ha otthon vagyok szerintuk
2015. júl. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
55%
Úgy gondolom elég rossz életed lesz így. És ha nála alszol elmennek hozzá és kirángatnak az ágyból?
2015. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!