Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan érzem igazságtalannak...

Jogosan érzem igazságtalannak azt, hogy a szüleim 19 évesen (! ) nem engednek a barátommal aludni?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, ők tartanak el, de nem hiszem, hogy ennyi idősen egy 1 éves kapcsolatba ne férne bele az, hogy havi egyszer-kétszer ott alszom a barátomnál. Nem lakik messze, de sok nagyon a benzinre és a buszjegyre költött pénz, szóval arra gondoltam, hogy ha ott maradhatnék éjszakára, akkor azzal spórolnánk is. De persze egy késői mozi vagy egy barátokkal töltött este után is egyszerűbb lenne, ha nem kéne még hazavinnie és utána neki is hazamenni.

Amikor anyukámmal ezt megosztottam, akkor kiakadt, hogy nekem van itthon SAJÁT ágyam és hogy tudomása szerint még nem akarunk összeházasodni, tehát MEGTILTJA hogy ott aludjak. Mintha egy 15 éves lány lennék.

Hozzátenném, hogy mintagyerek vagyok, kitűnőre érettségiztem idén, bejutottam az egyetemre, nem alkoholizálok, nem dohányzom, ahogy a barátom sem. Ismerik és szeretik őt a szüleim.

Nem hiszem, hogy ez normális hozzáállás lenne a szüleim részéről.

Ateisták, tehát nem vallási okokból nem engedik, hogy a barátomnál maradjak éjszakára.

Elköltöznék szívesen, de nincs hova :) Szeretem a szüleimet, de nem tudom megérteni, hogy miért teszik ezt velem.


2015. júl. 28. 19:38
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
#17, szerintem a stylusommal nincs semmi probléma. Lepontozni meg nem pontoztam le senkit, megnyugodhatsz, nem én rontom a statisztikádat. És egy eg éves kapcsolatbna miért kell attól félni, hogy ott fog hagyni a másik? Nem hiszem, hogy normális lenne folyton ilyeneken agyalni.. Hol marad a bizalom? Persze, lehet, hogy elhagynak, de lehet, hogy nem. Ha valaki ezen stresszel folyton, az csak megmérgezi a kapcsolatot.
2015. júl. 29. 13:23
 22/30 A kérdező kommentje:

#18 teljesen egyetértek!


#19 együttérzek veled. Nekem mondjuk nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, ezen az egy dolgon kívül. Nagyon szeretem őket, támogatnak mindenben, ezért is esik rosszul kicsit, hogy konkrétan nem bíznak meg bennem ilyen téren.


Szeritnem az sem normális, ha másra rá akarjuk erőltetni a saját morális értékrendünket. Itt az én életemről van szó, a saját utamat járva kéne élnem. A saját életében felőlem azt csinál mindneki, amit akar :)

2015. júl. 29. 13:26
 23/30 A kérdező kommentje:
#20 Nem hiszem, hogy kiráncigálnának, de megtisztelem őket annyival, hogy nem sunnyogok a hátuk mögött és nem csapom be őket.
2015. júl. 29. 13:27
 24/30 anonim ***** válasza:
26%
ne pattogj már kérdező:a szüleid féltenek. A nm kívánt terhességtől és hogy ott hagynak, és majd nem kell senkinek más megunt babája. Ha megkérné a kezedet és összeházasodnátok, biztos szépen elengednének. Ez a régi felfogás, nem fogod tudni átnevelni őket. Btw miért is nem kéri meg a kezedet? - na látod, van az ő aggodalmuknak alapja.
2015. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Nem én pattogok kedves utolsó válaszoló (hányadszorra írsz?!). Azért nem kéri meg akezem, mert 19 évesek vagyunk, teljesen felesleges ilyen fiatalon összeházasodni, ez még nem az a kor. Mellesleg, ha most bejelenteném, hogy férjhez megyek, akkor szívrohamot kapna anyukám, ebben biztos vagyok... Meg hiába házasodnánk össze, továbbra sem lenne pénzünk összeköltözni...
2015. júl. 29. 15:21
 26/30 anonim ***** válasza:
24%

"ez még nem az a kor. "

Hogyne. Egy öreg bölcs vagy. Az a kor, 19 felkiáltójellel. Mindentudó és mindenható vagy. De hiába, nem fogod tudni őket átnevelni.

"és hogy tudomása szerint még nem akarunk összeházasodni, tehát "

Anyukád örülne, ha menyasszony lennél, fogadjunk. Mert azt nem szeretik az ilyen régi vágású szülők, hogy az egyszem gyerekük ide-oda hánykolódva keresi a párját, és a nagy hánykolódásnak az a vége, hogy ott maradnak - mert elhasznált nő kinek kell?

2015. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
69%
mert az aztán már igazán jó ha egy év után összeházasodnak, még ki se tudták egymást jóformán ismerni, aztán esetleg jön a válás az neg igazán jó fényt vet a családra vagy mi?
2015. júl. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Ez az "elhasznált nő" kifejezés undorító. Nem vagyok tárgy, hanem egy teljesen önálló,ugyanolyan jogokkal rendelkező ember, mint a férfiak...


Utolsóval maximálisan egyetértek.

2015. júl. 29. 18:10
 29/30 anonim ***** válasza:
barátod sem alhat ott nálatok? a szülők is nyugodtak h jó helyen vagytok, meg amúgyis bírják a srácot. havi 2 szombat talán nekik is elviselhető lenne.
2015. aug. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
63%
AZ lenne a jó megoldás ha megmondanád nekik hogy felnőtt vagy. és azt csinálod amit akarsz
2015. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!