Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa teljesen kiborult, mert....

Apa teljesen kiborult, mert. Többi lent. Mit mondjak neki, hogy engedjen el? 15/L

Figyelt kérdés
Szóval az egész úgy kezdődött, hogy elmentünk városnapokra 2 barátnőmmel. A barátnőm azt mondta, hogy 12re haza akar menni, mert korán kell keljen, és tudja kialunni magát. Itthon a szülőknek azt mondtam, hogy a barátnőmmel jövök és vele is megyek haza a városnapokról. Nahát elhúzódott hajnali negyed 3ig az éjfél. Apu hívott telefonon , hogy azonnal menjek haza. Haza értem, és oltári nagy szidást kaptam.Apu azt mondta, hogy többé nem mehetek sehová, jelzem eddig sem engedtek nagyon bulizni se és városnapokra se...és holnap is vannak még városnapok, nagyon szeretnék menni, mert minden barátom ott lesz, aki számít. Mit mondjak apunak, hogy engedjen el? segítsetek légyszi.

2015. aug. 1. 02:19
 1/8 A kérdező kommentje:
És jót társaságban voltam, nem ittam, nem cigiztem.
2015. aug. 1. 02:22
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért én rákérdezek. Éjfél előtt fél órával amikor már tudtad, hogy késni fogsz, felhívtad apádat, hogy megmond neki?

"Apa, én vagyok. Nem maradhatnék még egy kicsit? Olyan jól érzem magam. Itt is itt vagyok, nincs gond, csak úgy szalad az idő..." etc..


Nyilván nem hívtad ha apád hívott éjfél után.

Szerintem ne erőltesd a holnapi napot. Elengedtek, bizalmat adtak neked, és te elcseszted. Adj kis időt, hogy lecsillapodjanak az indulatok.

2015. aug. 1. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Ajánld fel neki a zsebpénzed, a fél királyságod, a fél vesédet, csak engedjen el, mert nagyon el szeretnél menni. Viccet félretéve...

Nem ismerem Apukádat, de próbálj meg megállapodni vele. Hogy soha nem fog előfordulni, mindig, mondjuk fél-egy óránként ránézel a telefonodra, hogy hívott-e, vagy valami. Vagy írsz neki egy SMS-t, hogy "Szia Apa, jól vagyok, minden rendben." És szabjatok ki egy időpontot, mondjuk 9, vagy 10 óra. (De ne feledd, hogy csak jót akar.)

2015. aug. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Hat 15 eves vagy, nagyon fiatal. Edesapad bizalmat szavazott neked, amit eljatszottal, mert ha jol veszem ki a szavaidbol, nem szoltal neki, hogy merre vagy, kesel.(bar nekem ott santit, hogy ejfel utan picivel nem hivott, hogy hol vagy, hanem orakat vart). Ne haragudj, de en se engednelek el, ezek utan. Annyit tehetsz, hogy kerleled, konyorogsz, megigered, hogy nem lesz tobbet ilyen, de ez nem igy mukodik, hogy elszaladt az ido. Gyerek vagy, nem felnott, akinek elszaladhat az ideje.
2015. aug. 1. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

így bele gondolva tényleg fel kellett volna hívjam apát.

Meggondolatlanság volt.

Köszönöm a válaszokat. :)

2015. aug. 1. 03:49
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Itt apukadnak van igaza!

15 evesen ezt en is megcsinaltam, annyi hogy hazibuliban voltam, 2re kellett volna hazamenjek..

Anta mind hivott... Mar hajnali 5 volt... Addig nem is hallottam a telefont, nagyon elrepult az ido..

Meg is voltam rendesen buntetve utana... Sehova nem voltam elengedve. Emlekszem meg a patikaba is idore voltam elengedve!


Durva volt, de megtanultam a lecket!

Es megertem szuleimet ezert, persze hogy aggodtak miattam!

Gondolj bele... Rolad sem tudtak ejjel 3ig semmit...


Es ezt mind 20 eves fejjel mondom neked!


U.i: ja, de amugy nem bantam meg a dolgot. Nagyon sok jo elmenyem volt aznap ejjel! :)

2015. aug. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

KEso banat. A negyed 3 az nem ejfel. Megerdemled, legkozelebb betartod amit igertel. Ezt nem aljassagbol irom, feltenek a szuleid. Akarmi tortenhet, gondolj bele. Vartak ejfelkor, nem is hivtad oket, termeszetes, hogy aggodtak.

Szerintem amugy meg fognak bekelni. Eltelik egy kis ido es megint mehetsz a haverokkal csak legyel okosabb ezentul!

2015. aug. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Engem még 17 évesen is haza kellett hozzon éjfélre a barátom, különben cirkusz volt. Nemhogy örülnél neki, hogy egyáltalán el lettél engedve éjfélig, még kijátszod apád bizalmát. Bizony én sem engednélek el egy ilyen után, főleg nem másnap.

Ha jót akarsz, és legközelebb is ilyen helyzetbe kerülsz, amint megtudod, hogy késni fogsz, hívd fel őt, és mondd el neki. Ha belegondolsz az ő helyébe, bármi történhetett volna veled..

2015. aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!