Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normalis? Mifele hozzaallas...

Ez normalis? Mifele hozzaallas ez?

Figyelt kérdés

Az utobbi idoben azzal jonnek a szuleim, hogy ha nem fogok nekik unokat szulni, akkor nem is szamitsak arra, hogy ok kesobb tamogatni fognak.(Itt nem barmilyen anyagi tamogatasrol van szo, hanem ugy, mint ahogy sok szulo csinalja, hogy van ra lehetoseguk, es nevelnek csirkeket a gyerekuknek, akik elkoltoztek, esetleg gyumolcsoket, zoldsegeket termesztenek es visznek nekik, lekvart foznek, savanyusagot tesznek be es viszik a gyerekuknek...)

22L


2015. aug. 1. 15:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is állandóan ezt hajtogatják, pedig mi nem lakunk olyan messze Pesttől és nem is vagyunk annyira vidék. Én elengedem a fülem mellett.
2015. aug. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%

"Mit tudok tenni, ha massal ellentetben en meg nem talaltam meg a szamomra tokeletes ferfit?"


Akkor azt teszed, amit ők: férjhez mész ahhoz, aki épp elsétál a kapu előtt, mert illik. Gyereket szülsz, mert illik.


Magadnak szülsz gyereket, nem pedig nekik unokát. Gusztustalan még leírni is ezt, hogy te valakinek tartozol egy ember megcsinálásával.

És még fenyegetnek, hogy nem adnak tojást... szégyelljék magukat.

2015. aug. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 vorarlberna ***** válasza:
38%
Választhatnak az unoka és az öregkori pelenkázás, fürdetés, etetés között, ők is olyanok lesznek mint a csecsemő,beszarnak vísítanak érthetetlenül gagyognak és folyik a nyáluk, örüljenek, hogy te és ha meglesz a szerelmed ketten megéltek valamiből, nem hogy éhenhaltok egy gyerekkel.
2015. aug. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Páromnak ezt már 14 évesen kezdték el nyomatni, aztán amikor megszületett az unoka, a kórházba be se jöttek megnézni...

Szóval nem kell komolyan venni, kit érdekel h csinál-e lekvárt vagy nem? Gondolom ha gyereket vállalsz nem olyan körülmények közé, hogy havonta 2 csirke meg 3 üveg lekvár akkora megváltás legyen.

2015. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Jók az ilyen szülők, életed első 20 évében mindent megtesznek hogy elijesszenek a gyerekszüléstől a következő 20-ban meg kárognak hogy miért nincs unoka.
2015. aug. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
20%
6-os, téged Amerika Kapitánnyal együtt fagyasztottak be hogy még mindig a 40-es években élsz vagy csak szimplán hülye vagy?
2015. aug. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Normálisnak épp normális, még ha nem is a legjobb megoldás.

Tudod, a legjobb az lenne, ha elmagyaráznák neked, hogy miért van itt az ideje a dolgoknak... például hogy a nők teste huszonéves kor közepétől a végéig a LEGALKALMASABB a gyerekszülésre, és hogy egy komoly, megbízható kapcsolat kialakítására bizony több év is eltelik, tehát ha a húszas éveid elején elkezded a dolgot, akkor pont időben vagy.

Ellenkező esetben vagy kapkodni fogsz (és belemenni egy olyan kapcsolatba, amely esetleg nem a legjobb), vagy ha ragaszkodsz a kapcsolat biztonságához, akkor mire odaértek a gyerekszüléshez-neveléshez (ami ugye sokszor húsz, huszonöt év is - pláne a mai, főiskolás-egyetemes világban), már te nem leszel a legjobb formádban. És sokkal könnyebb helyt állnod a családodért negyvenévesen, mint mondjuk ötvenesként. Azt a részt meg már nem is említem, hogy még nagyobb késés esetén már ők sem tudnak segíteni majd. Egyszerűen azért, mert már nem lesznek itt.

Szóval igen, sok dolog múlik az időzítésen.


No, ezt nem mindenki tudja így elmagyarázni. Lehet, hogy így, ebben a formában nem is tudják a miérteket. Csak esetleg tapasztalták, hogy hogyan működnek az Élet törvényei.


Remélem érthető voltam.

2015. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
53%
Mondd azt, hogy nem lehet gyereked, de a doki nagyon bizakodó, és további vizsgálatok várnak rád. Biztos, hogy a gyerek téma azonnal lekerül, és békén hagynak.
2015. aug. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen értékrendű családnál csak olaj a tűzre ha azt mondja nem lehet neki, mert úgy fogják értelmezni mint valami világtragédia és lehet hogy csak méginkább rászállnak erre a témára mert a maguk módján vígasztalnák meg bíztatgatnák.

Nem azt kérdezted kérdező, mit tegyél hanem hogy normális és miféle hozzáállás ez, azt kell mondjam, normális ez is. Talán ahol laktok, vagy ahonnan szüleid származnak ott tényleg 18-20 éves kortól már nagyon topon van ez a téma. Nem tudom vane barátod, de ha nincs akkor pl lehet azt mondani hogy egyenlőre még keresel egy olyan párt aki felelősségteljes. A huszonéves generáció nem arról híres manapság pláne a fiúk hogy miahamarabb családot akarjon, max olyan 27-30 körül. Ha van párod akkor meg mondhatod, hogy nem akarod elsietni és még ehhez a családhoz kell némi anyagi háttér, biztos munkahely is. Ne aggódj, ha 10 év múlva szülsz, akkor se fogják megállni a segítségnyújtást. Ugyanezt csináltam végig amiket írsz, most meg már herótom van mert ha kérem, ha nem elárasztanak mindennel, ami szuper de nincs kamránk és amikor kapok egy vagon 2 napon belül megromló ételt sajnos nem mindig tudom feldolgozni és megenni.

2015. aug. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!