Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, anyámmal lakom. Főiskolára járok, nyári szünet van ugyebár, ilyenkor nincs iskola. Nem dolgozom, mert nem érzem szükségesnek. Zsebpénzt nem kapok, nem is igénylem. Van egy kutyánk és a harmadik emeleten lakunk egy lift nélküli házban. Ezt azért emelem ki, mert mindig ez a problémák fő forrása, a kutya levitele.

Most kb 1 hónapja anyám elkezdett bekattanni, mindig mikor menni akarok valahova, azzal példálózik hogy ne menjek mert le kell vinni a kutyàt, és az neki olyan nehéz mert hát nincs lift. (egyàltalán nem nehéz neki, 46 éves, fiatalos, egészséges, egyszerűen csak lusta).


Ma is el akartam menni a barátnőmhöz egy kerti partyra, ahonnan holnap délután jönnék haza. És itt jött a bökkenő. Közöltem édesanyámmal hogy ez lesz, erre teljesen kiakadt, a fejemhez vágta hogy én sose csinálok semmit csak szórakozom, mert kb 2-3 naponta elmegyek valahova este, úgy hogy hajnalban haza is érek, amit igazából észre se lehet venni hogy nem vagyok itthon, mert úgyis csak aludnék abban az időszakban.

Szóval kiabált, hogy én sose csinálok semmit, ő dolgozik "azért hogy neked legyen mit zabálnod amíg mereszted a segged egész nyàron".

Hát bocs hogy szeretnék diplomát szerezni és ahhoz iskolába kell járni ami nyáron szünetel.


Tehát a vège az lett hogy megint mondhattam le a programomat csak azért mert az anyàm lusta levinni a kutyát ma este meg holnap reggel.


A kérdés tehát az, hogy ez csak az én hisztim és hagynom kéne hogy anyám 21 èvesen kalitkába zárjon és a fejemhez vágja hogy nem csinálok semmit, vagy nem? Ès ha nem akkor mi lehet ilyenkor a teendő?

Elköltözni nem tudok mert suli mellett nem tudnék annyit dolgozni hogy fizetni tudjak egy szobát, apám külföldön él, úgyhogy hozzá se tudok költözni, viszont azt tudom hogy ez hosszútávon nem maradhat így.


2015. aug. 1. 15:37
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Kedves hetes. Könyörögni? Aranyos... Nekem kell könyörögni neki hogy egyszer vigye le. Ja, és a tanácsodat is köszönöm, közlöm veled hogy itthon mindent nekem kell megcsinálni. Mosogatás, takarítás, főzés, mosás. Szerintem a te válaszod volt vérlázító, többet nem is szeretném ha hozzászólnál, mert a kérdés sem ez volt, köszönöm.
2015. aug. 1. 16:11
 12/34 anonim ***** válasza:
92%

Anya vagyok.. és ez a van egy kutyánk azt jelenti, hogy a gyerek nagyon akart egy kutyát, kisírta, megkapta.

Gondolom nálatok is így volt. Szóval van egy kutyád amiről nem igazán akarsz gondoskodni, mert míg tizenévesen jó volt, most huszonévesen csak púp a hátadon. Így igaza van anyádnak, hogy hőbörög a kutya miatt.

A kalitkába vagyok zárva is erős túlzás ha 2-3 naponta elmész szórakozni úgy, hogy hajnalba jársz haza.


Nagyon szívesen meghallgatnám anyád verzióját is, mert amit te le írtál az csak a fél igazság ha igazság egyáltalán.

Eleve az már sokkolt, hogy kijelented, hogy bár egyetemista vagy, de nincs rá szükséged, hogy nyáron dolgozz.. Persze mert anyád eltart. Én mint szülő örülök ha azt olvasom/ hallom, hogy egy fiatal egyetemre megy tanulni, de ne takarózzunk már mindig ezzel.. Azért mert egyetemen tanulsz még lehet dolgozni, nem kell más nyakán élősködni.

Azzal meg ne gyere, hogy nem lehet egyetem mellett tanulni mert több millióan tanulnak és dolgoznak. Sőt nem csak én de sokan család/ gyerek/ munka mellett is egyetemre járnak.

2015. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Azért nincs rá szükségem mert van saját pénzem amit nem anyámtól kaptam vagy kértem, de ehhez nem nagyon van közöd. Mindenesetre a te válaszodat is köszönöm.
2015. aug. 1. 16:15
 14/34 anonim ***** válasza:
19%

Nem tudom mit lazatok itt tobben is.

A szulok dolga nem az hogy eltartsak a gyerekuket? Meg hogy oruljon neki hogy INGYEN eltartja a tulajdon anyja? Uristen-.-"

Szulok altalaban ezt mondjak:

- Neked az a munkad hogy iskolaba jarj... Akkor meg mit sirnak hogy nem csinal semmit-.-"

2015. aug. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Tény hogy csak egy oldalról lehet látni a dolgot és az úgy nem teljes, aláírom.

Egyébként eddig mindig dolgoztam, csak ezen a nyáron nem. Februárig a barátommal laktam, amiatt is kellett, meg akartam is, jó érzés volt megkeresni a pénzt amit elköltünk.

De most szerettem volna egy olyan nyarat, amikor jól érezhetem magam kötelezettségek nélkül.


A hajnali hazamászkálásról meg csak annyit, hogy napközben nem megyek sehova, mert a kutya ugat ha egyedül van, ami zavarja a szomszédokat. Erre nem mondom hogy igazságtalan velem szemben, az én kutyám, megvárom anyámat és csak utána megyek el.

Mivel kiemeltétek többen is hogy de hát a hajnali hazamászkálás az mi? Az az hogy valamikor mégis szükségem van arra hogy ne itthon legyen a 4 fal között, és ha ezt máskor nem lehet, csak este, akkor este teszem.

2015. aug. 1. 16:30
 16/34 anonim ***** válasza:
80%
59%-os, ha én 35 éves koromig halmozom a diplomákat, anyám köteles eltartani? Sőt, miért dolgozik anyám, amikor őt a nagyinak kéne eltartania, hát gyereket vállalt, nem?
2015. aug. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
70%
És mégis miből mászkálsz el? Anyukád fizeti?
2015. aug. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
71%

1. A kutyanak szeparacios szorongasa van amit ki lehet belole nevelni. Ezt javaslom a te, anyud, szomszedok es a kutya javara is.


Az eddigi valaszaidbol lerivo arrogancia alapjan meg anyudnak van igaza. Msr csak azert is.

2015. aug. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Nyilván nem 35 éves az előző hozzászóló, és nem is így értette a hozzászólását.
2015. aug. 1. 16:36
 20/34 A kérdező kommentje:

HA elolvasnád a válaszokat, tudnád hogy nem anyám fizeti, sose kérek tőle pénzt semmire.


A kutya meg 13 éves, próbáltuk már kinevelni belőle, nem sikerült.

2015. aug. 1. 16:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!