Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadható egy szülő részéről...

Elfogadható egy szülő részéről, ha a lányuk egy svéd férfihez megy hozzá feleségül, aki 6 évvel fiatalabb a lánynál (a lány 27)?

Figyelt kérdés

2015. aug. 4. 22:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
30%
7-es mit szólnál a beltenyészethez? csak hogy garantáltan olyan TÍPUSÚ férje legyen a lányodnak, mint vagytok
2015. aug. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%

Elöször is ez KZÁRÓLAG a lány döntése, ebbe - meg hogy hol élnek majd -SENKINEK nincs beleszólása.


Másodszor sem a nem-magyar, sem a fiatalabb nem kizáró ok, ha NEKIK KETTEJÜKNEK megfelel, akkor minden rendben.


Aki meg a "magyar lányom van" szövget írta: donoglod, hoyg egy FELNÖTT, 27 éves lány megkérdezné töled, hogy "odaadod-e" bárkinek is? Ugyanis egy lány NEM ÁRUCIKK, amit a szülö odaad valakinek, hanme ö saját amga választ párt magának.

Emellett a te lányod sem csak magyar, mindenkinek többféle nemzetiségü felmenöi vannak, olyen nincs, aki 100%-osan magyar.

2015. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
30%
Ha szeretik egymást,mi akadálya?Megérthetik egymást attól még.
2015. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
30%

Az az érzésem, hogy a kérdés már eleve rosszul van feltéve.

Hogy egy szülő "elfogadja" 27 éves gyermeke választását vagy nem, az nem sokat nyom a latban a "gyermek" számára, legföljebb bűntudatot vagy haragot kelt benne, hogy édesapja vagy édesanyja nem támogatja a terveit.

Hogy aztán ez a szülő szomorú, hogy a lánya esetleg mesze fog élni tőle, az már teljesen érthető és természetes.

2015. aug. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Én is jobban örültem örültem volna egy magyar férjnek, mondjuk nem azért amiért az egyik válaszoló írta ("szép magyar lányom van..."), hanem zavar a nem egy nemzetiség, a nem egy anyanyelv és az elköltözés külföldre. Ezek amúgy a lányomat is zavarják, de szerelmes, és az a baj, hogy látszik is rajta, hogy ez csak egy fellángolás, később biztos, hogy ráfarag és megbánja, mondtam is neki, hogy Magyarországon találhatna jobbat. Persze, igaz, hogy ebbe én nem szólhatok bele, de szerintem minden normális szülő beleszólna, ha a lánya rosz partnert választani magának. Tudom, hogy nem nekem kell, hogy tetsszen, de az a férfi tényleg nem jó, kicsit sem szimpatikus, még csak nem is kedves.
2015. aug. 6. 20:00
 16/18 A kérdező kommentje:
*rossz
2015. aug. 6. 20:01
 17/18 anonim válasza:
igen az én szüleim közt is 6 év van
2015. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

huu de sok marhaság van itt :D

én magyar vagyok , a férjem igaz nem 6 évvel csak 3-mal fiatalabb, és svéd , mikor megismerkedtünk, ő 23 én 26,

jelenleg én 47 ő 44, és ha összejön az egész család ( vannak testvérek különböző országokban ) konkrétan 5 nyelven beszélünk,( magyar svéd angol francia német) mert nincs egyetlen közös nyelv amit mindenki ugyanolyan

jól beszélne , és emiatt soha nem volt fennakadás ,vagy el tudjuk makogni vagy ide-oda fordítunk , gyerekek is tök lazák, ha nem tudják adott nyelven mondani amit akarnak megmutatják :)

2019. szept. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!