Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem furcsa anyuék...

Csak szerintem furcsa anyuék gondolkodásmódja?

Figyelt kérdés

Anyuék nagyon nehezen bocsátják meg nekem, illetve nekünk a párommal, hogy nem házasodunk. Lépten nyomon hangoztatják is ezt. Még a gyermekeinknek is elkezdték mondogatni, hogy milyen jó lenne, ha anya és apa összeházasodnának. Többször tettek különbséget köztem és a testvérem között, mert ő férjhez ment én meg csak úgy kapcsolatban élek. Azt mondogatják, hogy biztos el fog hagyni a párom, biztos megcsal stb.

A nővéremék szuper házasságával meg mindig példálóznak, miközben pontosan tudják, hogy swinger klubbokba járnak (ők vigyáznak a gyerekeikre, mikor "kikapcsolódni" mennek). Minden alkalommal elmondják, hogy milyen szép párt, milyen szép családot alkotnak és ezzel már át is terelik a szót a ti mikor házasodtok össze témára.


Csak nekem furcsa ez a hozzáállás?


2015. aug. 10. 22:14
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
74%
Semmi baj nincs veletek. Egyaltalan nem egy papír határozza meg azt, hogy milyen egy család. Cseppet régimódi az édesanyád.
2015. aug. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nem csak neked furcsa:-) A swingerklub és a "szép pár-szép család" így együttesen azért kiverte nálam a biztosítékot. Tudják a szüleid, hogy pontosan mi az, és mi történik ott?
2015. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%

Nem régimódi, hanem neki jelent is valamit az a papír, régen még nem csak egy 'papír'-ként tekintettek rá, mondjuk ez felelősséget hordoz magában, ami a mostani ifjúságnak nem erőssége... ha meg tényleg szereti és csak egy papír, akkor gondolkodjatok el, hogy a szüleidnek talán jelentett valamit még anno és ha azokkal a felelősségekkel is tisztában vagytok akkor mi akadálya a házasságnak?


(igaz 16évesen mit szólok bele, de nem is rosszból mondom)

2015. aug. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

én elmagyaráznám nekik, hogy felfogtam hogy ez a véleményük, de az én életem, különösen a párkapcsolatom részleteibe ne szóljanak bele, mert semmi közük hozzá. ha pluszban a gyerekeimen keresztül akarnák érvényesíteni az akaratukat, azon végképp felháborodnék a helyedben és párod helyében.

szerintem nem az a furcsa, hogy nekik szimpatikusabb a házasság, mint az élettársi kapcsolat, hanem hogy nem tartják tiszteletben a felnőtt gyerekük döntését, magánéletét, véleményét stbstb.

2015. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
3-as vagyok persze nem láthatom át a helyzetet, de a szüleid tudatlansága is közrejátszhat, hogy jobbnak látják testvéred házasságát, ami persze nem normális, és házasság mellet főleg elítélendő viselkedés
2015. aug. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%

3. válszoló, szerinted a házasságtól lesz felelősségtudata egy párnak? Bármikor el lehet válni. Pláne ha egy olyan párról beszélünk, akiknek közös gyerekeik vannak. A gyerek az (jó esetben) egy életre, szóló felelősség, a házasság ellenben akár egy óra alatt felbontható, tehát nem hiszem, hogy a kérdező félne kimondani az igent, hanem neki(k) így jó, ahogy van.

Azért sem kell elítélni egy kapcsolatot, mert swinger klubbokba járnak, ugyan nem az én világom, de amíg együtt csinálnak valamit amit mindketten szeretnek, addig mi a probléma? Jobb, mint sok olyan kapcsolat, ahol szinte már egymáshoz sem szólnak, mert semmi közös téma, érdeklődés.

2015. aug. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

MERT a házasság NEM csak egy papír. Jogilag is rendezett helyzetet teremt egy halál, vagy akár válás esetén is. Az élettársi kapcsolatot sokkal könnyebb felbontani, mint egy házasságot. Aki nem akar feleségül venni egy nőt, az ha nem is tudatosan, de arra számít, hogy úgy is válás lesz a vége.

Sokan kerültek mér nehéz helyzetbe, mert nem voltak házasok.

2015. aug. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

"Az élettársi kapcsolatot sokkal könnyebb felbontani, mint egy házasságot"

Ha engem csak azért nem hagy el a párom, mert jogilag kicsit nehezebb megoldani, mint ha nem lennénk házasok, akkor kösz, de inkább hagyjon el :D

(6. voltam)

2015. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
És tényleg,az nem derült ki, miért nem házasodtok össze?
2015. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%
Hát, akkor lőjetek főbe, mert én nő létemre sose akartam esküvőt. Anyósomék ragaszkodtak hozzá annak idején, én meg végül belementem, semmit nem dobott vagy vett el a kapcsolatunkból, a férjem emlegetett onnantól úgy, hogy "a nejem.":-)
2015. aug. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!