Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem furcsa anyuék...

Csak szerintem furcsa anyuék gondolkodásmódja?

Figyelt kérdés

Anyuék nagyon nehezen bocsátják meg nekem, illetve nekünk a párommal, hogy nem házasodunk. Lépten nyomon hangoztatják is ezt. Még a gyermekeinknek is elkezdték mondogatni, hogy milyen jó lenne, ha anya és apa összeházasodnának. Többször tettek különbséget köztem és a testvérem között, mert ő férjhez ment én meg csak úgy kapcsolatban élek. Azt mondogatják, hogy biztos el fog hagyni a párom, biztos megcsal stb.

A nővéremék szuper házasságával meg mindig példálóznak, miközben pontosan tudják, hogy swinger klubbokba járnak (ők vigyáznak a gyerekeikre, mikor "kikapcsolódni" mennek). Minden alkalommal elmondják, hogy milyen szép párt, milyen szép családot alkotnak és ezzel már át is terelik a szót a ti mikor házasodtok össze témára.


Csak nekem furcsa ez a hozzáállás?


2015. aug. 10. 22:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21%
Majd meglátod, hogy úgy lesz. Hidd el, hogy az oregedék már látták ezt másoknál is, meg a saját életukben is volt idejuk, hogy A-tól Z-ig kisakkozzák. Én már most mernék nagyobb tétben fogadni arra,hogy szét fogtok menni, ha a szuleid így látják.
2015. aug. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%

Ha így az orra alá dörgölne anyám a gyerekemnek,mondanám neki,hogy ez volt az utolsó alkalom,hogy látott.Ennyire szarkavaró ne legyen egy szülő!

Ezek a beteges példálózások meg máshol is jelen vannak,csak más szituban.

2015. aug. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%
Az nem furcsa, hogy esküvőt szeretnének, csak az, hogy ezt ennyire bunkó módon dörgölik állandóan az orrotok alá.
2015. aug. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is furcsa, de vannak ilyenek.

Nálam szerencsére se ez, se a "mikor lesz már gyerek" nem játszik, mindkettőnknek értelmes családja van :)


El tudnám mondani, én miért nem akarok házasodni, ahogy a kérdező is, bizonyára, de ez szerintem irreleváns. Ez a pár dolga.

Nem hinném, hogy csak emiatt elhagyná a párja, s ahogymár írták, a papírnál azért vannak jobban összekötő konkrétumok, gyerek, ház (amire minden pénzünket ráköltöttük, de eladni, gondolom, feleannyiért menne csak... innen nehéz lenne bárhova menni :) s olyan nehéz időszakot kibírtunk s akkora pénztelenséget, szeretetben, hogy ez azért már jelenthet valamit. A gyerekek is hasonlóak, ingatag kapcsolatok rá szoktak menni vagy csak megromlanak és szenved benne mindenki, de valamiért nem lépnek ki. A papír nem véd).

2015. aug. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
46%

A papír nem véd - de nem is árt...

Nem véletlen volt az esküvő mindig a legnagyobb ünnep az életút során -a világon mindenhol, minden kultúrában, minden időben! A születés és a halál a másik két nagy esemény és ünnep az ember életében. De az esküvő a legnagyobb, mert annál tudatos az ember.

Még mindig nem tudjuk, miért nem tartottak esküvőt. A következő okok lehetnek:

1. a nő nem akar, mert feminista és így akarja megmutatni, hogy ő milyen tehetséges. Mint szelíd, békés, megértő feleség nem tudná ezt kimutatni, ezért kell ilyet és ennél még extrémebb akciókat végrehajtani. És akkor azt hiszi, ő a tökösJani...

2. A férfi nem akar, mert szabadnak akarja magát tudni. Ugyan nem lesz szabad, hiába írja a papírjaira, egy család akkor is terheli, "mert nem a papír számít".

3. A nő akarna, szíve mélyén, de nem meri mondani, mert sok férfi a házasság szótól mint akit megmartak, elmenekül

Ez áll a leggyakrabban az ilyen helyzet mögött.

4. na és itt? mi az ábra?

2015. aug. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%

Mi mar gyerekkel vagyunk neki mindketten masodik hazassagnak.

Volt Nagy felhajtas 8 perc irodaban alairtuk aztan cukraszda Kola suti otthon kozos ebed gyerekekkel AZ egesz ingyen volt.

Lenyeg szamit a masik gondoskodunk egymasrol ha barmi tortenik tiszta sor AZ ozvegyi nyugdij orokles stb stb

Nalunk egy jogi esszeru lepes volt.

Csalad is orult neki gyerekek is.

Ennyit ti is megtehettek a csalad es a gyerekek es egymasert.

2015. aug. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
30%
Még itt is ekkora parasztok a válaszolók, hihetetlen. De természetesen a gyerekeket nyaggató, más dolgába okoskodóknak van igaza, az nem számít, hogy a kérdező és a párja mit szeretne. Igen bsztassátok őket, szét fognak menni, sőt, a férfi meg fogja ölni miután nem fizet gyerektartást évekig és borzalom lesz, mert hát ilyenek ezek a szörnyű nem házasodók. Borzalmas. El is mondom vasárnap a papnak, hogy ő is nyaggathassa őket.
2015. aug. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
19%

az egyhaz szerint csak ugy osszedobni a ruhakat es kozossen gyerekeket szulni bun

Az egyhaz szerint siman bunben elnek ugyhogy inkabb ne szolj a papnak

2015. aug. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
89%

Az nem szép, hogy fúrnak titeket, ugyanakkor a szülők másképp látják ezeket a dolgokat, mert más korban éltek. Az én szüleim is akkor gondolják, hogy a gyerekük élete "rendezve van", ha szépen férjhez ment, dolgozik, lesz gyereke. Azt ők nem látják opciónak, hogy valaki csak "teng-leng" egy kapcsolatban, mert miért akarná ezt tenni, ha össze is lehet házasodni.

Ettől függetlenül nem kellene beleszólniuk, és ilyen módon erőltetni a véleményüket.


Bár bevallom, azt én sem értem, sokan miért tiltakoznak ennyire a papír ellen, ha az nem számít semmit. Jogilag nagyon sok dolgot tisztáz, sokszor megkönnyíti a helyzetet, főleg a gyerekek esetében. Nem kell világra szóló lagzit rendezni.

Én nem vagyok idős, nem vagyok házasságfüggő, de én is úgy gondolom, hogy ez egyféle "felelősségvállalás" mindkét részről, egy jel, hogy komolyan gondoljuk, összetartozunk. Persze nem mondom, hogy enélkül nincs élet.

2015. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
50%
Mi sem házasodtunk ossze, pedig én szerettem volna csak vártam, hogy az asszony osszekapja magát, hogy ne egy dagadt disznó legyen az eskuvoi képein. Addig taktikáztam míg egy napon bejelentette, hogy nem csináljuk tovább. minden komolyabb magyarázat nélkul mentunk szét. O osszekapta magát utána, hogy legyen aki megtolti, én meg azóta is pislogok mint hal a szatyorban, mert csak egy családot akartam és nem is tudom elképzelni, hogy másik legyen.
2015. aug. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!