Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csalódtak bennem, mert mégsem...

Csalódtak bennem, mert mégsem lesz tőlem unokájuk. Normális a családom? Mikor fogadják el, hogy nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Pénteken és szombaton nálam volt anyukám, Budapesten, vasárnap én vittem haza és ott is voltam pár órát. Elmentem kávézni 2 ottani barátnőmmel és mire visszamentem, már azzal vártak a szüleim és a nagyszüleim, hogy milyen büszkék rám és hogy mennyire várják az unokát. Nem értettem, hogy miről van szó, anya meg mondta, hogy kár tagadnom, látta a babadolgokat a gardróbomban. Az egy ajándékcsomag volt, amit az egyik barátnőmnek vettem, mert babaváróbuliba megyek hozzájuk... Erre teljesen csalódottak lettek, a nagymamám meg is jegyezte, hogy az én esetemben tényleg kár reménykedni babában.

Ma volt anyukám születésnapja és felhívtam, felköszöntöttem és képes volt azt mondani a telefonba, hogy neki semmilyen ajándék nem kell, egy unokára vágyik. Meg hogy ideje lenne elfelejtenem a fesztiválokat és a bulikat, komolyodnom kéne végre.


Önzőnek tartanak, mert én nem akarok gyereket. Igen, lehet, hogy az vagyok, de nem érzem azt, hogy egy kisbabától lenne teljes az életem.

Ez tényleg ekkora baj??


2015. aug. 14. 14:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
26%

"em érzem azt, hogy egy kisbabától lenne teljes az életem. "


Sokan nem erzik ezt gyerekszules elott, csak utana.


De ez a te eleted, a te dontesed. nyilvan kene hozza egy normalis partner is meg egy kis anyagi biztonsag.


A szulok meg mar csak ilyenek.

2015. aug. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%

Akárhány évesen is dönthetsz úgy, hogy nem akarsz gyereket, nem kötelezhet senki.

Önző a családod.

2015. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%
Pedig ők az önzők, ha nekik mindegy hogy csak legyen unoka, nem zavarja őket,h alapból csonka családba születne (nem írtad, hogy lenne párod, akivel be lehetne vállalni,ha akarnátok). Esetleg ezzel le lehetne állítani, hogy milyen nagyszülők, hogy nem egy boldog teljes családba képzelik el az unokájuk érkezését, hanem csak egy egyéjszakás kalandból várják?
2015. aug. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%
Ha annyira babázni akarnak, fogadjanak örökbe egyet, ne tőled várják, hogy felforgasd az életedet a kedvükért.
2015. aug. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%

Mindenki magának (és a párjának) szül gyereket, nem pedig az anyjának. Nem tudom megérteni, hogy egyes nagyszülők miért gondolják azt, hogy rendelnek egy unokát, és hopp, már jön is.

Hatalmas önzés, mert nem veszik figyelembe a te érzéseidet. Amíg valaki nem vágyik arra, hogy anya legyen, addig nem szabad szülnie, mert tönkre vágná a saját és a gyereke életét is. (a gyerek is érezné, hogy nem akarta őt az anya). Tényleg ez kellene nekik?

2015. aug. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudja mi van ha mondjuk 5 év múlva meg akarsz? Ez is előfordulhat. Nem vagy közel 40. valószínű ,hogy ez változni fog , ha meg nem ez van. Nem szül mindenki gyereket. tesód nincs?
2015. aug. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 piroska és a farkas ***** válasza:
74%
DE egyálalán férjnél vagy? Illetve bocs, ha túl konzervatívan fogalmaztam :), de jelen van az életedben Az Ember, Akivel ez az igen komoly téma egyáltalán felmerülhetne? Vagy ez mellékes a családodnak, csak szülj már végre?
2015. aug. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
65%

"Mondd nekik azt, hogy még keresed a tökéletes apajelöltet... :-)"


Szerintem van párja, máskülönben gondolom, nem örültek volna ennyire, amikor terhesnek hitték. Bár fene tudja, ha ennyire bele vannak gárgyulva a gyerekbe, akkor lehet.

2015. aug. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
92%

Áh, örökké csesztetni fognak ezért, Magyarországon szinte megkövezik azt a nőt, aki ezt fel meri vállalni.

Mi nem akarunk gyereket, és szegény barátnőmet folyamatosan okítják, zaklatják ezzel, nem is rokonai-mert azok kellően intelligens emberek, hogy elfogadják ezt - hanem férfi-nő kollégái, stb.

Vértezd fel magad, és ne szülj kényszerből.

2015. aug. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
83%
Ohó, hallanád én mit kapok, ráadásul én még pár évvel fiatalabb vagyok, mint te. S mindig megkapom, hogy "fiatal vagy, még dönthetsz máshogy" " majd később benő a fejed, és lesz három gyereked is", az senkit se zavar, hogy jó pár éve nekem ez a határozott véleményem és ezen nem változtatok. Mert ezt nem azért találtam ki, hogy "óh, bulizni akarok, nem kell gyerek" egyébként sem vagyok egy bulizós típus, egyszerűen csak tudom szível-lélekkel, hogy nem vagyok anyának való típus. Anyukám már kezdi elfogadni, de mikor először előálltam a témával, akkor nagyon sokat veszekedtünk, sőt még én éreztem magam szemétnek, hogy merem a saját életemet élni, a saját döntéseimmel. Mára már kezdi elfogadni, persze reménykedik és ez meg is fog maradni. De a legérdekesebb az egészben, hogy nem is annyira anyám akadt ki ezen, mint inkább ilyen családi barátok, akiknek ugye sok közük nincs a témához. Na azoktól szoktam kapni hideget- meleget.
2016. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!