Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csalódtak bennem, mert mégsem...

Csalódtak bennem, mert mégsem lesz tőlem unokájuk. Normális a családom? Mikor fogadják el, hogy nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Pénteken és szombaton nálam volt anyukám, Budapesten, vasárnap én vittem haza és ott is voltam pár órát. Elmentem kávézni 2 ottani barátnőmmel és mire visszamentem, már azzal vártak a szüleim és a nagyszüleim, hogy milyen büszkék rám és hogy mennyire várják az unokát. Nem értettem, hogy miről van szó, anya meg mondta, hogy kár tagadnom, látta a babadolgokat a gardróbomban. Az egy ajándékcsomag volt, amit az egyik barátnőmnek vettem, mert babaváróbuliba megyek hozzájuk... Erre teljesen csalódottak lettek, a nagymamám meg is jegyezte, hogy az én esetemben tényleg kár reménykedni babában.

Ma volt anyukám születésnapja és felhívtam, felköszöntöttem és képes volt azt mondani a telefonba, hogy neki semmilyen ajándék nem kell, egy unokára vágyik. Meg hogy ideje lenne elfelejtenem a fesztiválokat és a bulikat, komolyodnom kéne végre.


Önzőnek tartanak, mert én nem akarok gyereket. Igen, lehet, hogy az vagyok, de nem érzem azt, hogy egy kisbabától lenne teljes az életem.

Ez tényleg ekkora baj??


2015. aug. 14. 14:10
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
9%

A családodnak nincs túl sok joga beleszólni ebbe, kapod az ívet rendesen. Kíváncsi vagyok az elmúlt években mi történt veled ilyen téren.


Annyit azért megjegyeznék, hogyha normális lenne ez a gondolkodás, akkor kihalt volna az emberiség, szóval itt valami blokkolja a szaporodás vágyát. Érdemes lenne utána gondolni, hogy milyen érzés, trauma, tévképzet kapcsolódik hozzá, főleg az érzésekre érdemes nagyon odafigyelni. Ismerősnél például az a helyzet, hogy undorodik az anyaságtól, veszteségként élné meg. Neki az a mániája, hogy ő mennyire szép, és hogy úgy már nem lenne szerethető visszeres lábakkal, nagy hassal, stb. hanem inkább undor tárgya lenne. Ez a tévképzet gyerekkorában rögzült, mert állítólag az apja csak úgy szerette, ha szép és okos, nem önmagáért. Tudna dolgozni rajta, hogy ezt korrigálja, ha akarná, de nem akarja, sőt kimondottan menekül a témától, nehogy esetleg megváltozzon a véleménye, és inkább kifogásokat, magyarázatokat gyárt. Persze az ő élete, én csak sajnálni tudom miatta, meg segíteni elemezni az okokat, de ő dönti el, hogy mit kezd vele.

2022. márc. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!