Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi volt a legnagyobb hiba...

Mi volt a legnagyobb hiba amit az anyukátok a nevelésetek során elkövetett?

Figyelt kérdés

Decemberre várjuk a kis porontyot, és a párom teljesen ki van bukva, hogy vajon jó anya lesz-e belőle. Én meg vagyok győződve róla, hogy az lesz, hiszen aki rossz anya, az nem is stresszelne előre ennyit azon, hogy milyen anya lesz.


Állandóan azt kérdezi mit ne csináljon, ti akik olvassátok ezt és egy-két putyerkát már felneveltetek, hogy nyugtassam meg?



2015. aug. 15. 02:58
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
74%
Vegyél a párodnak könyvet, pl. egy Vekerdy Tamás könyvet. Számomra a leghasznosabb észrevétele, h a jó anya nem vasal. Pont azért amit 9es is írt. Mindig az volt a legfontosabb h rend és tisztaság legyen. Így soha nem jutott ideje ránk viszont igen csak idegbeteg lett. Mártír anya lett. Mindig irigykedtem azokra a bnőimre akiknél lazább volt otthon a hangulat, és kötetlenül lehetett beszélgetni a szülőkkel is. Most már raszolunk,h ha lenne szíves foglalkozni az unokakkal. Mert nem azért utazunk 150 km-t hozzájuk, h a gyerekek csak azt hallgassák h "most menjetek el innen /most nem érek rá".
2015. aug. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
55%

Nincs odafigyelés. Most külföldön dolgozik. Nem hagy elég pénzt a kajára. Ő 3-4x-esét is elkölti,míg itthon van,és kevés. Éhezés van ezerrel. Nemfogja fel,hogy nem 1 embert hagy itthon,hanem 4-et.


3. fiúként minden beszélgetésből kivoltam hagyva. Nem hagytak bekapcsolódni.

Megbízhatatlanok voltak. Nemlehetett semmit sem elmondani nekik,mert hamar visszahallottad. Vezsekedéseknél előhoztak mindent,amit mondtunk. ésőbb elválltak. Előtte egy teljes hétig baszogatták egymást szüntelen visítztak,ami kibírhatatlan volt,és fogja be az ember a száját,ha pihenőre inti őket,mert "ők" fontos marhaságokon lovagolnak.


Ha elmennék itthonról egy hétig biztos nem vennék észre,hogy elmentem. Ezt nem viccnek,vagy hülyeségbő mondom. Tesók se.


Ott voltak a további stobaságaik is.

Erőszakkal templomba citálás egy időszakban. Erőszakkal Vasárnapi asztalhozültetés. Ha nekik nem tetszik valami hagyjam abba. Ha nekem nem tetszik fogjam be a szám.

Egy darabig verve is voltunk. Sokszor lekiabálva a semmiért,ok nélkül is.

Mindkettő szülő képes sok pénzt megkeresni,de azt nagyon hamar ostobán el is verni. Apámnak egy kicsivel több pénze van megváltozik az arcmimikája. Felvont szemöldökkel járja az utcát,és adja ki kezéből a pénzt mondván,hogy ez meg ez kell. Anyám se sokkal jobb a téren. Picivel több pénze vana zonnal elkölti ilyen emg olyan szuper kenőcsökre,és büdös parfümökre. Ha itthon van szaglik tőle az egész ház,mert annak úgy kell.


Mindig úgy jártunk iskolába,mint az utlsó csórók. Sosem volt reggelihez,vagy tisztességes tízoraihoz való cucc. Nem is hordtam kaját suliba. Ja csak reggele lmenni,és 3-4 kor jönni zaba nélkül,azért télleg nem egészséges.


Az ebéd rendszerint majdhogynem estére készül el. Pedig mikor itthon van akkor reggeltől estig itthon van.

(fél hónap meló,ugyanennyi szabi)


Bömbölteti a szerelmes zenéit. Ízléstelen stílusú darabok az én fülemnek.... Niyvákoló,nyávogó "zenék"....


Írtó hülye logikája,és rossz memóriája van anyámnak.


Apám és anyám előszeretettel fogta rám azokat a dolgokat,amiket nem követtem el. Később már szándékosan kitettem dolgokat,és tagadtam.


Mikor küzdősportra jártam kiskoromban. Nem volt szabad elmondani azt senkinek,mert mit fognak gondolni,és bezsélni a faluban. De ez beteges.... Később ez szült nálam egy semmit sem mondhatok el senkinek szitut. Még most is tart. (egyébként kiderült,hogy járok-egyik osztálytársam meglátott-persze tagadtam erőszaosan mindent,mintha halálos bűnt követtem volna el úgy tagadtam)


Ha a tesók terrorizáltak le volt szarva. Mondván,hogy csak játszanak. Ja azt is tették,csak a káromra. Vertek ütöttek,és kínoztak. Oszt mert nekik jólesett. Ez mély depresszióhz vezetett. Éveken keresztül tartott. Még most is tat,de már enyhébb.


Egyetlen dolog,ami nem volt korlátozva,hogy hol császkáljunk. Kiskorunktól kezdve szabadjára voltunk engedve. Egyedül annyi volt,hogy időre hazakellett jönni.


Sziklafalak oldalán másztunk több méter mély szakadékkal alattunk ez sem volt baj. Ha a leomlott 10 méteres várfalat másztuk meg az is rendben van. Ha fürödni mentünk tóba,vagy folyóba az is okés. Nem féltettek. Bár ezt az utolsó bekezdést előnyükre írom inkább.

2015. aug. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
19%
Anyám legnagyobb hibája az volt hogy a világra hozott engem.
2015. aug. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
82%

Apám folyton rámfogott dolgokat. Pl egymás mellett megyünk,és én nem köszönök az embernek,pedig mindig köszöntem,mikor rámfogta,hogy nem. Az meber is hallotta,de inkább nem szólt,és hagyta,hogy kellemetlenül újra köszönjek mikor a bizonygatás látszik nem ér semmit. Vol olyan is,aki aszonta,hogy ő hallotta,de apám mintha nem is érdekelné,mintha azt gondolná azért mondja az illető,hogy megvédjen...


Vagy,hogy olyat hall,amit nem is én csináltam. Egy csoszogó,a cipőjét teljesen tökretett cógyerek csoszog el mellettünk,és apám rámkiabál folytottabb,de éles hangon,hgy ne csoszogjak. Mikor bizonygatom,hogy nem is én voltam nem hiszi. Mondom forduljon utána. Ő nem fordul. Mikor már elment megfordul egy pillanatra,és továbbra sem hisz nekem. Akkor be kell vallani,amit nem is tettem.


Vagy,hogy leejtettem egy szemetet. Nem volt semmi akezemben,de leejtettem. Ő látta! Mikor már a két tesóm is bizonygatja,hogy nem volt semmi,ő akkor is látta. Lehajoltam,és keresni kezdtem. Ő addig kimászik a kádból,és megtörölközik. Közben emelt hangon mondja,hogy de ott van.

Később odáig jutunk,hogy felemelem a linóleumot,hogy a padlólemez és a linó közzé szorult valamit kivegyem. Egy maghéj... Egy jó régi maghéj. És miután mondtam nekem ilyen a kezemben nem volt,ő látta...

2015. aug. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
82%
Még valami. Apám ha mond avalamit az úgy van. Egy törvény. Halandó emberek azt meg nem változtatják. De ha általa istenként tisztelt alakok mondják ugynaazt már el is hiszi. A memóriája pedig ilyen téren kihagy,hogy visszaemlékezzen ezt halandó emberek is közölték vele anno.
2015. aug. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim válasza:
61%
Ajánlok egy könyvet: Mérgező szülők. Le is lehet tölteni a netről. Nagyon hasznos olvasmány, megtudjátok majd, hogy ne legyetek mérgező szülők, valamint az is benne van, vajon miért viselkedik ennyire furcsán a párod, miért aggódja túl. Talán ez is amiatt, ahogy bántak vele a szülei.
2015. aug. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
82%
Azt üzenem a párodnak, hogy ne adjon csak olyan véleményére, aki számotokra fontos! Mindig lesz olyan ember, aki mindig mindent jobban tud, nem lehet mkinek megfelelni! Eressze el a füle mellett a beszòlásokat! Ez igen nehéz, mert úgy látom izgulos, át kell rendezni a hozzáállását! A gyerek nevelese nem közügy, hanem magánügy. Ha tanácsra van szüksége előbb vagy anyukáját vagy anyosat Hívja és ne a zöldséges Piri nénit. Jó babazast!
2015. aug. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
25%

Az előző válaszokból kb.ezt lehet leszűrni:

Ha tényleg csak azok vállalnának gyereket, akik képesek is normálisan nevelni, egykettőre kihaltunk volna.

2015. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 Költőnő? ***** válasza:
82%

nem tudok visszaemlékezni vele kapcsolatban arra a "fészekmeleg" érzésre. Nem emlékszem, mikor ölelt meg utoljára. Nem emlékszem mikor nem próbált manipulálni, játszmázni érzelmileg. Nem mutatja ki a szeretetét. Rideg, hanyag, igénytelen, önző nő. Együtt maradtak apámmal s állítólag szeretik egymást de nekem ez inkább csak a kínlódás és egymás b**szogatásában merült ki.Mai napig ritkán érezteti velem, h szeret, h érdeklem.

Nekem emiatt a normális szeretet, szerelmet meg kellett tanulnom, mert itthon ezt láttam. Hogy párkapcsolat, szeretet=érzelmi b**szogatás

2015. aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
62%
Nincs ugyan gyerekem, de nálunk a legnagyobb hiba az volt, hogy nagyon kivételeztek a legkisebbel. Ezt ne! 3-man voltunk testvérek, de mi ketten mindig mindenért le voltunk szidva, míg húgunk élte a világát, azt tett, amit akart. Szóval, ha esetleg lesz még baba, akkor ne kivételezzetek vele nagyobb korában, ugyanúgy vonjátok be a házimunkába, és ugyanolyan szabályokat állítsatok fel neki, mint a nagyobbnak. Nálunk ezt senki sem tette meg, míg öcsém kéthetente mehetett ide-oda, addig húgom akkor, amikor csak akart. Ez egyikünknek sem volt jó.
2015. aug. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!