Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit várnátok el a lányotokt...

Ti mit várnátok el a lányotoktól ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
23 N vagyok. Egy hónapja diplomáztam le Magyarországon (egészségügyi kar) Az élet úgy hozta, hogy mégsem ott találtam munkát, hanem az én szülőföldemen. Magyar nemzetiségű vagyok, de külföldi állampolgár. Párom és szüleim tanácsára megpróbálkoztam az állásinterjúval és sikerrel is jártam. Kiborultam ahelyett, hogy örültem volna, főleg azért, mert számomra az állami nyelv már nem könnyű, sokat felejtettem, totál mélyviz. Eddig nagyon tetszik, kollégák rendesek, bár tudom még sokat kell tanulnom. Teljesen hullámzó a kedvem/hozzállásom...néha úgy érzem király lesz, jó a pénz is (150 ezer kezdő) néha pedig totál pesszimista vagyok. Mindenki támogat, de nincs önbizalmam. Ti kiakadnátok a szüleim helyében, ha nem jönne össze? Vagy ha feladnám pl. ? Nem szeretném, csak elméleti kérdés. Másik kérdés: apukámmal járok kocsival melóba, pár méterre van a munkahelye a kórháztól. Benzinpénzt nem fogad el tőlem se rezsi pénzt. Nagy családi házban lakunk. Nagyi fizeti a villanyszámlát plusz belead a kosztba (rá is főzünk), apuék fizetnek minden mást. Arra gondoltam, hogy akkor legalább bevásárolok heti 2x nagy tételben és azt talán elfogadják, ha kaját viszek haza. Mig gondoltok, ez igy okés? Ma elég fáradt voltam munka után, még meg kell szoknom. Itthon már csak annyit segitettem, hogy megfőztem egy gyors spagettis vacsit és kész. Anyukám egyébként táppénzem van, tehát minden házimunkát ő végez. Mennyit várnátok el a gyereketekről ezeket tudván ? Házimunka, pénz, bármi terén.
2015. aug. 4. 20:57
1 2
 1/12 anonim válasza:
35%
Ne adj haza semmit, nyiss lakáskasszát, hogy öt-hat év után le tudj tiplizni.
2015. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Segits a hazimunkaban (ez alap), fizess valamennyit, kerdezd meg oket errol, segits nekik de kozben eld a sajat eleted is!
2015. aug. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Mit ertesz "állami nyelv" alatt?
2015. aug. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2015. aug. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom a kérdező határon túli magyar.

A bevásárlás jó ötlet, az is, hogy időnként főzöl. Ha belerázódsz a munkába, ki fog alakulni az otthoni dolog is.

Sok sikert :)

2015. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Első, köszi a kötözködést :) Ha szó szerint leforditom igy mondják itt....állami nyelv=a hivatalos nyelv...tehát nem magyar...az már mellékes, hogy itt sok a magyar. Látom ide is érdemes kérdést kiirni. Nyári szünet van...
2015. aug. 4. 21:15
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Semmilyen anyagi hozzájárulást nem várok el a gyerektől. Csak dolgozzon, gyűjtsön össze annyi pénzt amennyit tud és akar. Írod, több generáció él együtt. Senki nem fogja elvárni tőled, hogy bevásárolj, fizesd a benzint, ha úgy is megteszi apukád ugyanazt a távolságot. Az írásodból az tűnik ki,hogy frusztrál valami. Örülj, hogy van munkád, ami egy lehetőség. A háztartási munkába viszont illik besegítened.
2015. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Látom, egyeseknek nem megy a szövegértelmezés.


A kérdezö magyar nemzetiségü, de nem Magyarországon él. Az adott ország nyelve az "állami nyelv" (pl. Romániában a román, Szlovákiában a szlovák, stb), és ez az, amit a kérdezö nem túl jól tud, mivel éveken ekresztül csak a magyart használta, mivel itt tanult.


A kérdésre: ha a szüleidnek nem gond az, hogy te is ott élsz (azaz,hogyha nem fizetsz rezsit, stb, akkor nem költekeznek túl), akkor szerintem teljesen rendben van, ha idönként fözöl meg bevásárolsz, illetve - de ez gondolopm, neked is természetes -, hogy magad után rendet tartasz.

2015. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Alap, hogy a ház körül amiben tudsz, meg amennyi az idődből telik, segíts.

Pénzügyek terén ha apukád ragaszkodik ehhez, hogy ne fizess bele se a rezsibe, se benzinbe, örülj neki és spórolj még most többet, amíg lehet. A bevásárlás emellett persze egy jó ötlet ;)

2015. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
33%
Első vagyok. Ebben mi a kötözködés te liba? Ha szüleid nem kérnek pénzt, ne adj pénzt nekik. Gyűjts lakásra, hogy pár év után tudj venni magadnak egy lakást. Gondolom nem akarszvott élni negyven évesen is?
2015. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!