Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám "megnevelni" a...

Hogyan tudnám "megnevelni" a páromat, hogy el merjem vele engedni a gyerekeinket?

Figyelt kérdés

A párom borzasztó figyelmetlen. Nem egyszer ment már neki álló autónak, sétált busz elé és sok más hasonló, mert állandóan zenét hallgat fülhallgatón és ilyenkor néha az orra előtt lévő dolgokat sem veszi észre. Sokszor mondtam már neki, hogy legalább halkabban tegye, mert így olyan mintha süket lenne, sőt könnyebben bambul el.

Égre földre esküdözött, hogy ha a gyerekekkel megy, nem fogja hallgatni, de már volt amikor meglestem őket és ugyanúgy hallgatta a zenét. Ha együtt megyünk valahová, akkor is az én feladatom a gyerekekre felügyelni, mert ő észre sem veszi, ha valamelyikük épp elengedi a kezét vagy próbál elbóklászni.

Sajnos ő ebből semmit nem ismer be, meg van róla győződve, hogy mindent tökéletesen csinál. Én meg a kezdeti kérlelés után már nem győzök mit kitalálni, hogy most éppen miért ne vigye el őket vonatozni vagy játszóházba stb.

Mit lehet ilyenkor csinálni? Azt hittem hogy kicsit figyelmesebb lesz, ha nem csak az ő élete a tét, de nem így lett.


2015. aug. 26. 13:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el vele a gyerekeket, aztán kövesd. Ha látod, hogy nem figyel rájuk, akkor óvatosan csald el legalább az egyiket. Ha kétségbe esik, hogy elhagyta a gyereket, talán észhez tér. Ha nem, akkor el kéne gondolkodni a váláson...
2015. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%

Nem értek egyet.

Nő vagyok, 10 éves korom óta éjjel-nappal készen állok arra, hogy megtámadjanak.


Úttesten meg kiveszem a fülemből mindkettőt. És nem nagy stúdiófülhallgatóval megyek, ami szűri a zajt. Sajnos a metrón alig hallom a zenémet, olyan hangosan zakatol.

2015. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó, akkor is, ha a gyerekeiddel mész a játszótérre vagy akárhová? Mert az arról szól, hogy minőségi időt töltsetek együtt (és mellesleg vigyázz is rájuk), nem arról, hogy a szülő zenét hallgat, a gyerek meg megy, amerre lát.
2015. aug. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok az az ember lenni, aki ezt kérdezi, de mi vett rá, hogy gyereket szülj neki?


Szexelni sem tudnék ilyennel, aki egy 8 éves értelmi szintjén van. Tök beteg.

2015. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%
13-as, a 7-es válasz is az enyém.
2015. aug. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Vedd el a zenelejátszót :) Ennyi...
2015. aug. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ez úgy hangzik, mint a férjed is a gyereked lenne. Elég gáz. Szerintem baromira nem nőtt még fel ahhoz, hogy apa legyen.
2015. aug. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Bocs, 15.:-)


13

2015. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Off nálunk egy kis 16 éves lánykát ütött el egy autó, mert be volt dugva neki a fülzsir elvezető. Mentő helikopterrel szállították el. Mikor kijött, láttam az utcán, és bameg megint benne volt a fülébe! Nem tanult belőle egy kicsit sem. Tőle is el kellett volna venni, úgy mint a ferjedtol, ugyanis ez nagyon nem játék!
2015. aug. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Költőnő? ***** válasza:
42%

most nem azért, de úgy írsz a társadról, mintha retardált lenne. Ő olyan amilyen, ha akar/tud változni; majd változik.

De így megnyilvánulni vkiről, aki ráadásul elvileg életed társa, gyereked apja... már ne is haragudj... Te választottad.

Ja és a zenehallgatásról: 35 éves vagyok, 10 éve hallgatok útközben zenét. Élek, virulok.

2015. aug. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!