Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem azt az embert,...

Hogyan kezeljem azt az embert, aki mindig lelkiismeretfurdalást próbál okozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 23 éves srác vagyok, aki már teljesen független a szüleitől, és éli a saját kis életét.

Van munkám, van hol laknom, van autóm, tehát mindenem megvan, ami szükséges.


De sajnos édesanyám úgy próbál rám hatni bizonyos dolgokban, hogy manipulatív és demagóg módon lelkiismeretfurdalást próbál okozni, hogy ezt és ezt csináljam másképp. Ezzel a viselkedésével család többi tagját teljesen az ujja köré csavarta és ,,uralkodik" rajtuk, minden úgy van, ahogy ő szeretné, illetve ha nem, a fent leírt módon próbál hatni édesapámra, aki enged neki.


Egy ideje már ezt csinálja, mikor még otthon laktam akkor is, de mára sajnos, hogy úgy mondjam, tökéletesre sikerült kifejlesztenie ezt a szerintem tudatos módon kidolgozott viselkedésformát.


Kérdésem, hogy hogyan kezeljem őt, ha mond nekem valamit bármilyen témában és próbál a fent leírtak szerint nyomást gyakorolni rám?


Köszönöm válaszaitokat!



2015. aug. 31. 08:06
1 2
 11/12 anonim válasza:

Szia!

Egy cipőben járunk, 26 éves lány vagyok és az édesanyám ugyanezt csinálja a családdal. Belőle kiindulva irom most neked a "tanacsaimat".

Szerintem az a legjobb megoldás, ha semmilyen szinten nem állsz le vele vitatkozni, illetve megbeszélni a viselkedésének miértjét. Ő nem látja, vagy csak nem akarja észrevenni, hogy mennyire tönkreteszi a család tagjait. És ameddig magától rá nem jön, hogy nem ez a helyes irány, addig teljesen fölösleges próbálkozni megbeszélni vele ezeket a dolgokat. Ő általában nagyon jól ki tudja elemezni mindenkinek a negatív tulajdonságait, de a sajátját nem veszi észre. Általában amikor valami negatívat mond másokról, mások viselkedéséről, az a saját problémája, amin nem tud túllépni.

Előbb utóbb mindenki kerulni fogja őt, ami rá fogja kényszeríteni őt a gondolkodásra, és hogy egy kicsit mélyebben magába nézzen.

(Én személy szerint sajnos kerülöm edesanyamat emiatt, mert így tudom csak megkimelni magamat ettol a felesleges "pszichés kínzástól". Évente 1-2 alkalommal találkozunk csak, de még akkor is ugyanígy folytatja tovább a dolgait...)

Összegezve: azt javaslom, hogy semmiképp ne vedd magadra az ilyen jellegű "tamadasokat", édesanyádnak valószínűleg saját magával vannak a legnagyobb problémái, amit a család tagjaira vetít ki. Ne hagyd magad, tudasd vele, hogy mar nem uralkodhat rajtad es semmit nem ér el nálad ezzel a viselkedessel, csak el fogsz tőle távolodni. A többit az idő fogja megoldani, és az élet. Addig is próbálj meg erős maradni, és csak azzal foglalkozz, hogy neked legyen jó!

2015. nov. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Hű, de jó, gomba! Biztos finom lesz, egészségetekre! Lesz hozzá valami? Én majd abból fogok kérni.
2020. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!