Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gáz, ha felnőtt ember létemre...

Gáz, ha felnőtt ember létemre a szüleim minden hónapban adnak nekem pénz?

Figyelt kérdés

Dolgozom, külön élek tőlük, mégis minden hónapban utalnak nekem 50 000 forintot. Már mondtam, hogy nincs szükség rá, így is rengeteget segítettek már, de mindig csak leintenek, hogy ugyan már, annyi pénzből amennyit én keresek (100 000 Ft) nem lehet megélni, úgyhogy fogadjam csak el. Szerintetek ez gáz? Ti elfogadnátok a pénzt?

24/L


2015. szept. 3. 16:51
1 2
 11/18 Neuhauser László ***** válasza:
93%

Tudnék irigykedni :)

Örülnék, ha olyan helyzetben lennék, hogy 100.000 ft - ot keressek


De nem mondom hogy gáz


Ha tudnak támogatni, akkor jól teszik, hog támogatnak :)

Tegyél félre, legyél önálló a saját fizetésedből, az általuk adott pénzt (vagy egy részét) helyezd el valami betétszámlán, vagy hasonlón (a legtöbb banknál lehet ilyen külön betétszámlát csinálni, amire csak beteszel de nem veszel ki hosszú távon még kamatozik is)

Jó befektetés, később, család alapításkor, vagy ha megszorultok, valami nagyobb kiadás esetén lesz mihez nyúlnod

2015. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok pozitív választ, nem erre számítottam! Eddig bűntudatom volt egy kicsit, de most megnyugtattatok. :)

Egyébként jól jön a pénz, tényleg nem sok az a 100 000 forint, (főleg, hogy egyedül élek), de minden hónapban igyekszem félretenni legalább 20-30 ezer forintot. Ha már ilyen szerencsés vagyok a szüleimmel, legalább lássák, hogy nem szórom el a pénzt, hanem hasznos dolgokra gyűjtök. :)

2015. szept. 3. 19:50
 13/18 anonim ***** válasza:

Én is kapok mindig, pedig dolgozó ember vagyok. Mindig azt mondják hogy állják az albérlet árát, én meg inkább "élvezzem az életet" és ne azért üljek otthon mert nincs pénzem, meg gyűjtögessek a fontos dolgokra.


Valahol érthető hogy zavar téged, engem is zavar, mert kicsit sérti az önállóság képét, pedig bőven megélnék saját fizetésből is.


Nálad viszont még érthető is a dolog, 100 ezer az nagyjából semmi, Pesten ennyiből kb megélni sem lehet.


De amúgy is ez elég általános dolog, csak mindenki másképp próbálja támogatni a gyerekét, van aki x összeggel próbál segíteni, másnak autót vagy lakást vesznek. Tipikusan olyan dolgok ezek, hogy senkinek semmi köze hozzá, és nincs joga ezért bárkit elítélni vagy megszólni.


Na meg ez szerintem olyan, hogy a szülő is lesz rászoruló, és akkor majd a gyereknek kell mellette állni, vagy a gyerek a saját gyerekeinek i tud majd segíteni, mert anno a szülei segítették őt. Főleg hogy a mai magyar bérek olyanok, hogy megélni éppen megélsz belőle, egyik napról a másikra, de a jövődet kb lehetetlen építeni.

2015. szept. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
igy nem gáz. ha te kérnéd, kunyerálnád..az gáz lenne. majd meghálálod nekik torodéssel, ha odakerul a sor.
2015. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, de szerintem az.

Mármint külön élsz elméletileg önállóan. Ennyiből egy albérletetbe mehetnél egyetem mellett.

Simán lakhatnál otthon, és nekik is megmaradna az az 50.000 forint meg te se élnél ,,külön''.

Szerintem költözz haza mert ennek így nem sok értelme van. Ők gondolom szívesen látnak és neked sem kellene kidobni 100.000 forintot az ablakon ha ennyiből nem igazán tudsz megélni egyedül.

2015. szept. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, Te valamit nagyon nem ertesz. Minek koltozzon haza, mar regen elkoltozott, sajat eletet kezdett. Felnott, dolgozo ember!


Szerintem ha nem kell a penz gyujtsd egy masik szamlara (vagy csak ne nyulj hozza) es majd ha nekik kellene valami (hirtelen, nagy kiadasra gondolok), odaadod. Orulni fognak neki akkor.

2015. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ehhez senkinek semmi köze, ez a ti családi ügyetek.Ha a szüleidnek így jó, miért ne adhatnának? Nagyon rendesek hogy még mindíg segítenek.Jó neked hogy vannak még szüleid akik támogatnak.Fogadd el tőlük szívesen, biztos örömet szerez nekik hogy adhatnak.
2015. szept. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

,,Utolso, Te valamit nagyon nem ertesz. Minek koltozzon haza, mar regen elkoltozott, sajat eletet kezdett. Felnott, dolgozo ember!''


Azért mert egyedül nem képes fenntartani egy háztartást akkor ennek nem sok értelme van.

Élhet külön, de ha te is logikusan végiggondolod akkor ebből mi lesz? Házat/lakást nem fog tudni venni, sem autót. Tehát nem halad egyről a kettőre. Szerintem így ennek nem sok értelme van, de ez csak racionalitás. Nyilván aki inkább érzelmi alapú az azt mondja hogy költözz külön élj egyedül és tök jó hogy ez van.

Szerintem pedig ha otthon élnél 1-2-3 évig még legalább egy kis lakást tudnál venni, vagy egy ház jelentős részét önerőből meg tudnád venni.

Ez csak racionalizmus, de a te döntésed.

2015. szept. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!