Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám rámtelepedett. Mit...

Anyám rámtelepedett. Mit lehetne kezdeni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Mindenbe beleszól, lépni nem tudok tőle kettőt, a saját gondolataimat is elvonja, annyira irányítana, és nem is a legfontosabb dolgokat... Folyamatosan beszél, ha meglát, hogy mit csináljak, meg így meg úgy, nem tudok oda koncentrálni a dolgomra, ami fontos lenne. A cuccaimat pakolgatja jobbra, balra, nem találok semmit. Ha nem szólok hozzá, azt hiszi ráérek, mert nem mondok semmit, gondolja, hogy akkor nem is gondolok semmit... Egyfolytában magyarázni kell neki bagatel dolgokat, hosszan. Kiabál kifelé, kérdez valamit, de hallani nem hallja, amit válaszolok. Idióta kínlódást csináltat velem, megmondja hogy mivel csináljam. Ha még eszembe jut hirtelen valami, még kiegészítem. 22/F
2015. szept. 6. 12:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%
Tudod, ahogy beszélgetek az ismerőseimmel, ezek az anyák ennyire képesek. Sajnos több intelligencia nem jutott nekik.
2015. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Hát ez elég klasszikus probléma. Valszeg anyukádnak ez az egyetlen értelme életének, hogy ő anya, csak nem akarja észrevenni hogy már nem 5 éves vagy. Ha otthon laksz, javaslom hogy koleszba, albérletbe mihamarabb menj el. Hidd el, sajnos az ilyen tipusú szülők csak egyre rosszabbak lesznek, általában az ember párjában is ellenséget látnak, ha pedig unokája lesz mindent ő fog jobban tudni és állandóan be akar majd segíteni..tudom ez még távoli, de azért írtam mert hasonló anyukám van és 30 évesen is állandó küzdelem hogy kialakítsuk a határainkat, úgy h 100 km-re lakik. Ha most nem tudsz költözködni, vagy ülj le vele megbeszélni, hogy neked 22 évesen ez nagyon terhelt hogy állandóan a nyakadon lóg. Ha megígéri hogy változik és mégsem, joggal hivatkozhatsz majd arra hogy egyszer már megbeszéltétek, hagyjon már. Ha nem ez a beszélgetős típus és sértődékeny, akkor is jelezd monduuk mikor ismét rád akaszkodna, hogy "anyu, bocs, 22 évesen hagyj már levegőt venni". Valahogy mindenképpen jelezd felé hogy ez így nagyon nem jó!!!
2015. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%

Nemcsak hazai probléma, Angliában a Middleton mama is mindenbe beleszól, szegény Katalin hercegné, nem irigylem. Nem csoda, hogy Amerikába akarnak költözni.

Költözz el, le kell válni, mert ez nem fog megváltozni, akárhány éves is vagy. Neki mindig a kisbabája maradsz, akit nevelni kell.

2015. szept. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hát az a helyzet, hogy elég nehezen élünk. Kollégiumot meg nem várom el hogy fizessék. Nehezére esik neki egy könyvet is megvenni a tanulmányaimhoz. Ráadásul, ahogy számolom olyan 28-29 éves koromig fogok tanulni. Ha végig ez lesz, nem tudom mit csináljak... Érdekes hogy apukám, meg nagymamám százszor, sőt teljesen normálisak, pedig ugyanúgy ők is a felmenők. Nővéremnek, meg ki tudja mennyi pénzt adtak annak idején szórakozni, albérletre, tanulásra, kajára, meg most a lakásukra nem tudom én hány millió forintot, és munkaenegriát (segítséget), stb adtak. Nem fogják fel, hogy még itt vagyok én is. Én nem vagyok se bulizós, jó tanuló vagyok, stb... És mégis én vagyok lenézve, meg semmibe nézve ráadásul.
2015. szept. 6. 13:03
 5/22 A kérdező kommentje:
De mostmár azt mondom, hogy ne is adjanak semmit, én nem fogadom el.
2015. szept. 6. 13:05
 6/22 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen anyuka tipusok. A többsege nincs tisztaban vele, hogy rendkivül idegesitö es faraszto a viselkedesük. Nehez elfogadniuk, hogy a felnött gyerekük mar ritkabban vagy mar egyaltalan nem keri ki a velemenyüket. En azert probalkoznek egy beszelgetessel, ahol tömören elmondanam, hogy mi zavar teged es azt, hogy te felnött gyerekkent milyen együttelest kivansz. Ha nem tapasztalsz javulast, a költözes adhat megoldast.
2015. szept. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
5%
1-es vagyok. A 0%-ból látom, hogy nagyon betalált a válaszom. Köszönöm az elismerést, mert én annak veszem:-)))
2015. szept. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Úgy látom, több mindenkinek is betalált. De hiába. Ez van. aki nullára szavazott, kérném a véleményét, ha ilyen okos, hogy mit lehet kezdeni ilyenkor.
2015. szept. 6. 13:46
 9/22 anonim ***** válasza:

Anyukád ilyen, úgysem fogod tudni megváltoztatni. Vagy eltűröd, vagy elköltözöl.

22 évesen már nyugodtan el lehet kezdeni dolgozni, keresel pénzt, elmész koliba vagy albérletbe. 28-29 éves korodig otthon akarsz ülni egy fillér kereset nélkül?

Ha jó tanuló vagy, vállalj korrepetálást, nyelvórát, valamiben csak jó vagy. Felnőtt ember vagy, meg kell próbálni a saját lábadra állni.

A másik lehetőség, hogy próbálsz a család többi tagjával beszélni, hogy hassanak anyukádra.

2015. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A munkát mikortól tervezed? És hová jársz, hogy 29 éves korodig tanulni fogsz? Az egyetem 5 éves, tehát 23 évesen végezned kéne.

Egyébként menj el diákmunkára, és költözz el koliba.

2015. szept. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!