Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám rámtelepedett. Mit...

Anyám rámtelepedett. Mit lehetne kezdeni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Mindenbe beleszól, lépni nem tudok tőle kettőt, a saját gondolataimat is elvonja, annyira irányítana, és nem is a legfontosabb dolgokat... Folyamatosan beszél, ha meglát, hogy mit csináljak, meg így meg úgy, nem tudok oda koncentrálni a dolgomra, ami fontos lenne. A cuccaimat pakolgatja jobbra, balra, nem találok semmit. Ha nem szólok hozzá, azt hiszi ráérek, mert nem mondok semmit, gondolja, hogy akkor nem is gondolok semmit... Egyfolytában magyarázni kell neki bagatel dolgokat, hosszan. Kiabál kifelé, kérdez valamit, de hallani nem hallja, amit válaszolok. Idióta kínlódást csináltat velem, megmondja hogy mivel csináljam. Ha még eszembe jut hirtelen valami, még kiegészítem. 22/F
2015. szept. 6. 12:15
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Hát most nekem az alapképzés 4 év, utána 2 év a mester, aztán meg még 4 év, ha minden jól megy. Diákmunkát nem tudok az Egyetem mellett, ez nem egy büfé szak.
2015. szept. 6. 17:20
 12/22 anonim ***** válasza:
Ne haragudj hogy kérdezem, mi az a még 4 év MA után? Egyébként én sem büfészakra jártam, és nem is büfé-egyetemre, mégis végigbabyszitteltem azokat az éveket. Tanítás után nagyon sokszor este 10-11-ig. Ha pedig vizsgaidőszak volt, asszertíven megbeszéltem hogy most lesznek napok amikor nagyon keményen tanulnom kell. Most a másoddiplomámat kezdem levelezőn és amellett is dolgozok, közalkalmazotti napi 8 órás munkát. Oké, látom te fiú vagy, de komolyan gondolod hogy 28-29 éves korig otthon élsz? Nem támadásból írom ezeket, hanem hogy észrevedd: ha elvárod hogy közel 30ig anyukád tartson el, mivel támasztod alá egy jól érvelő beszélgetésben hogy te felnőttél és szeretnéd ha felnőttként is kezelne? Mert ez a felállás, teljesen az ellenkezőjét jelképezi.
2015. szept. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Régen sem volt másként, nagyapáméknak a fiúk volt "a gyerek", aki mindent megkapott, míg anyám majdnem semmit. Aztán a 40 éves fiacska, a mama kedvence, aki nagyon zűrös életet élt, egész egyszerűen agyonverte a szüleit, mert nem adtak neki több pénzt piára. Édesanyám akkor már régen nem tartotta velük a kapcsolatot, miközben be is perelték szülőtartásáért. És a temetésre ugyan elment, de nem kért az örökségből, így az a "fiacska" kislányáé lett. (Akit az anyja láthatásra se engedett el soha, féltette a gyereket a brutális apjától).
2015. szept. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem büfészak mellett is nyugodtan lehet dolgozni. A BME-re jártam, és végig dolgoztam. A plusz 4 év gondolom a doktori akar lenni. Az alatt is kaphatsz ösztöndíjat, sőt, dolgozhatsz is mellette.

Ha nem dolgozol 29 éves korodig, kb. 0 esélyed lesz elhelyezkedni a szakmában.

2015. szept. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Igen, csak én bejárós vagyok, így tized annyiba kerül minden ráadásul. De akkor nővéremnek miért tűrtek el mindent annak idején? Ő se dolgozott Egyetem közben, sőt csak a pénzt vitte, ráadásul csak bukdácsolt. Amúgy keresek én is pénzt, azért tudok valamit megvenni egyáltalán...
2015. szept. 6. 20:07
 16/22 A kérdező kommentje:
Én látok olyanokat, akik dolgoznak emellett, hát szerintem még ők sem tudják, hogy hány ÉVET fognak csúszni. (Ez az alapszakra vonatkozik, a többiről nem tudok nyilatkozni. Nyilván ha lesz lehetőségem dolgozni fogok, mielőtt még valaki félreértené.)
2015. szept. 6. 20:12
 17/22 A kérdező kommentje:
Egyébként mesterszakon is 15 tárgy mellett, nappalin, bejárósan, nem tudom elképzelni, hogy lehet megoldani a munkát is. Van, hogy így sem férek bele a nap 24 órájába. ráadásul olyan krónikus betegségem van, ami miatt minden este fürdés után még elég sok időt igényel, hogy le tudjak egyáltalán feküdni.
2015. szept. 6. 20:18
 18/22 A kérdező kommentje:
Na, de teljesen mindegy, ezek a dolgok, tények nem függnek össze a viselkedéssel. Viselkedni attól még lehetne normálisan...
2015. szept. 6. 20:45
 19/22 anonim ***** válasza:

Több dolgot mondanék.


1. bocs megértek minden infót de engem azért emlékeztet ez a hozzállás arra, hogy van egy probléma, és azonnal meg van ideologizálva hogy te azon miért nem tudsz, akarsz, vagy hajlandó változtatni. Megértem a krónikus betegséget is, de nem vagy egyedül, ezek nem egyedi dolgok



2. én is ingáztam napi 2.5 órát főiskola mellett, de amikor tarthatatlannak ítéltem a helyzetet, hogy huszonévesen a mindent megmondó anyámmal lakok, döntöttem és elköltöztem. Egy pár haverral azért megpróbálhatsz összefogni, hogy többen milyen esélyekkel tudnátok lakást bérelni.



3. 9 évig gimivel együtt kollégista is voltam, igen, pokoli szr többszár emberhez alkalmazkodni, utána emiatt ingáztam inkább mert már nem bírtam, de előnye h jóval olcsóbb az albérletnél, esetleg te magad is tudnád fizetni.


4. a legelső teendő: jelezni anyukád felé, hogy ez nagyon nem pálya amit csinál, hagyja abba, hagyjon békén, felnőtt vagy, stb. Nem fog változni, de onnantól kezdve tök jogosan zárhatod a szobád ajtaját, közölheted hogy most nincs időd órákig magyarázni neki, és elmehetsz anélkül hogy elszámolsz azzal hova, kivel, mennyi időre, jogosan vághatod neki oda, hogy ezt már elmagyaráztad, kész. Bár csak ismételni tudom, aki 24 évesen egy kamaszéra jellemző életet él, azt elég nehéz felnőttként kezelni.



és hát bocsi előre is, de feltételezem, mindjárt ki fog derülni, hogy miért nem jó egyik válaszadók által javasolt megoldás sem neked :(

2015. szept. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Dehogynem, miért ne? Sok válaszolóval egyet értek, csak még írtam, ami eszembe jutott.
2015. szept. 7. 10:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!