Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok erről? Ti el...

Mit gondoltok erről? Ti el szoktatok ilyet várni a gyereketektől? Már nem tudom hogy kezeljük, mert csak a balhé van belőle.

Figyelt kérdés

Anyumról van szó. Úgy érzi magát fontosnak, ha drága ajándékokat veszünk neki. Most is kinézett magának egy drága ajándékot és csak annyit mondott, hogy ezt szeretné és hogy ezt vegyük neki. Most mi mást mondhattam volna neki, nyilván azt, hogy megvesszük, ha azt szeretné.

Pedig pontosan tudja, hogy anyagilag nem is állunk olyan jól, nem vagyunk eleresztve pénzzel. Én most amúgy is járom a dokikat, mert annyi bajom van és az sem 2 fillér plusz még a jövőnkre is kell gyűjtenünk, de így elég nehéz. Tudja, hogy nagy szükségünk van a pénzre, mert szeretnénk végre albérletből sajátba menni. Én meg nem vagyok az a fajta, ha szülinapom van, hogy közlöm a másikkal, hogy mit szeretnék, kvázi elvárás szinten, hanem azt vesz a másik amit gondol, de ha esetleg megkérdezi mire van szükségem, akkor sem tízen x ezer ft-os ajándékot nézek ki magamnak, Ő meg sajnos sportot űz ebből. Múltkor meg közöltük, hogy ennyit tudunk adni akkor meg sértődés volt belőle és mi voltunk a szemetek.


Mit lehet ezzel kezdeni? Tanácsot tudtok adni?


Már unom az állandó sértődősködést, csak akkor nem sértődik meg, ha annyit adunk amennyit Ő akar.


2015. szept. 9. 17:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy: bejelenteni, hogy bocsi, már megvan mit fogsz kapni és az meglepi :)


Én úgy veszek ajándékot, hogy akár fél évre előre is. Minden évben megvan kb. kinek, mikor milyen van és mivel nehéz az ajándék keresés ezért ha látok valami olyat amiről tudom, hogy örülne neki a másik vagy illik hozzá akkor megveszem, elrakom és mikor jön az ünnep megajándékozom vele. (mondjuk ez elektronikai cuccnál nem működik)

2015. szept. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vedd meg neki
2015. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 P. Hanni válasza:
nekem is ilyen az anyukám,de nem tom hogy változott e hisz 5 éve nem láttam.Pénzéhes apukám jól keres,és ezt jó alaposan kihasználta és még ő mondta hogy nem bír vele több ideig élni...
2015. szept. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!