Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy elvált férfinek a volt...

Ha egy elvált férfinek a volt felesége meghalt, a gyereküket kötelessége a jelenlegi feleségnek (úgy értem, illik-e neki) befogadni, nevelni és szeretettel fordulni hozzá, ha a volt feleséggel rossz kapcsolata volt?

Figyelt kérdés

Ha egy ilyen eset megtörténik, normális, ha a nő nem fordít az új gyereknek megfelelő figyelmet?

Esetleg elfogadható, ha inkább megkéri a férjét, hogy a gyerek a nagyszüleinél (a volt feleség szüleinél) éljen?

Véleményetek szerint jogos egy ilyen helyzetben lévő feleség tiltakozása vagy megvetendő?



2015. szept. 12. 14:53
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
19%
Mondjuk az se mindegy ám, hogy mekkora a gyerek, az új feleséggel mennyi ideje tart a kapcsolat, van e közös gyerek, van e hely, anyagi lehetőségek, stb
2015. szept. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
88%
Kerdezonk valószínűleg Endre, aki naponta több vitát generáló kérdést is feltesz. Azt gondolta, ha eltűnteti a nevét majd nagyobb sikere lesz. ..
2015. szept. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 A kérdező kommentje:

Azért vagyok beteg, mert a házamban más nő gyerekét nem szívesen nevelgetném a saját keresetem egy részéből? Ezért vagyok pszichopata?

Csak kicsit éljétek bele magatokat a szituációba: férjnél vagytok, a volt feleséggel nem jó a kapcsolatotok, a férj minden héten 4-5 alkalommal pár órát náluk tölt, ez teljesen természetes. De aztán ezt a gyereket hazahozza, akit alig ismertek, az anyját kifejezetten nem bírtátok, a gyerek meg teljesen olyan, mint az anyja, és a férjetek elvárja, hogy a lakásodban, a saját kereseted egy részéből neveld és a sajátodként szeresd (amúgy 12 éves). Képesek lennétek rá vagy csak a szátok jár, hogy ti mennyire áldozatkészek vagytok? (Amúgy férfi vagyok.)

2015. szept. 12. 16:11
 24/66 anonim ***** válasza:
83%
Én nem lennék rá képes, főleg úgy, hogy nem is szeretem az gyerekeket. Viszont gyerekes, elvált férfival se kezdenék éppen ezért.
2015. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
95%

Nevelgettem más ember gyerekét,szerettem és jobban neveltem abban az majd 1 évben, mint a saját anyja. Nem két hetente 1-2 órára, hanem heti szinten,minden nap, pedig az anyjától felfordult a gyomrom.

És a gyerek szeretett, nem kicsit, hanem nagyon.

2015. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy igen... Nő vagyok, de ha olyan pasival kezdenék akinek van már gyereke akkor ezt is beleszámolom.

Egy gyerek nem tehet semmiről, és igen ha szeretem annyira a páromat akkor ezt megteszem.

De ha az apa akkora farok, hogy inkább lepasszolná a saját gyerekét csak mert a jelenlegi párja nem tűri meg akkor inkább jobb is ha a nagyszülőkhöz kerül.

Ez nem pszcihopataság amit te mondasz, szimplán embertelenség hogy azért mert a két nő nem bírta egymást annak a gyerek igya meg a levét.

2015. szept. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
85%
Persze, hogy férfi vagy, Endre. Minek teszed fel ezeket a hülye kérdéseidet? Van, aki be fogja fogadni és sajátjaként szereti majd, van, aki befogadja majd, de utalni fogja és van, aki választás elé fogja állítani a férjét. Mindenki saját életét akarja élni, úgy, ahogy az neki jó. Emiatt senkit nem szabad elitelni, bár itt ez a szokás. Amúgy sem változtat Katika gondolkodasan, ha Juliska szerint egy szemét dog, mert Katika a saját életét úgy alakítja ahogy neki jó, magasról xarik Juliska véleményére
2015. szept. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
93%

Igen, azt hiszem, képes lennék.


Bár egyrészt az sem valószínű, hogy annyira utálnám az exét (a párom exével is jóban vagyok, mit hőbörögjek miatta, nem gondolhattam, hogy a harmincas pasim még szűz...), tehát a szitu elég valószínűtlen az én esetemben.

A gyerekeket meg általában bírom, az idegeneket is, nem hiszem, hogy ne tudnám korrektül ellátni/nevelni a párom gyermekét. Jó eséllyel szeretném is, bár ez nyilván tőle is függ.

2015. szept. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 A kérdező kommentje:
Mrt szólítanak Endrének? Ez valami vicc vagy szófordulat, amit nem értek? :D Tamás vagyok, ha nagyon érdekel.
2015. szept. 12. 16:34
 30/66 A kérdező kommentje:
És mért kell ezen felkapni a vizet? Mindenki döntse el, mit akar, ne viatkozzunk már ezen.
2015. szept. 12. 16:35
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!