Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy elvált férfinek a volt...

Ha egy elvált férfinek a volt felesége meghalt, a gyereküket kötelessége a jelenlegi feleségnek (úgy értem, illik-e neki) befogadni, nevelni és szeretettel fordulni hozzá, ha a volt feleséggel rossz kapcsolata volt?

Figyelt kérdés

Ha egy ilyen eset megtörténik, normális, ha a nő nem fordít az új gyereknek megfelelő figyelmet?

Esetleg elfogadható, ha inkább megkéri a férjét, hogy a gyerek a nagyszüleinél (a volt feleség szüleinél) éljen?

Véleményetek szerint jogos egy ilyen helyzetben lévő feleség tiltakozása vagy megvetendő?



2015. szept. 12. 14:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
87%

Nem baj ha zavar más gyereke, de akkor nem kell apukát választani férjnek. Akinek gyereke van azt már el kell fogadni úgy, hogy csomagban van, akihez járnak kis tartozékok.


Ha az anya meghal, akkor egyértelmű, hogy az apa felelőssége a gyerek nevelése (hiszen ők csinálták meg), nem nagyszülőé, szomszédé vagy a sarki zöldségesé. Az új feleség ezt vagy elfogadja, vagy összepakol és keres olyat, akinek nincs gyereke.


Én is elváltam, egyértelmű, hogy aki az én párom akar lenni annak el kell fogadnia, hogy a gyerekeim velem vannak és azoknak van egy apjuk, akivel tartják a kapcsolatot. Akivel most kezdek összegabalyodni az szintén elvált, a gyerekekkel még nem találkoztam csak fotón láttam őket, de számomra az az alap, hogy ők az apukával együtt járnak. Vagy elfogadom őket úgy ahogy vannak, vagy felejtős az egész.


Azért gyerekcentrikusak az emberek, mert a gyerek nem egy plüssnyuszi amit ide-oda lehet dobálni, az egészséges testi-lelki fejlődésüket a szülőknek kötelességük biztosítani ha már megcsinálták őket. Nem kötelező szaporodni, de ha megtette az ember, akkor az kötelezettséggel jár.


A kérdésben feltett helyzetben csak akkor találom elfogadhatónak, hogy a feleség felvesse, hogy a gyerek a nagyszülőknél maradjon, ha egyértelműen a gyerek fejlődését az szolgálja. Tehát nem az új feleség kényelmét vagy az érzékenységét, hanem mert pl. más városban laknak, a gyereket így nem kellene kivenni a megszokott környezetéből, iskolából, a nagyszülők is képesek nevelni, tehát megvan az anyagi keret és egészségileg is bírják.

2015. szept. 13. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
85%
34-es, te élsz álomvilágban ha azt hiszed egy IGAZI férfi majd a te "kérèsedre" vagy "parancsodra" le fogja passzolni a gyerekét a nagyszülőknek. Én nyugodt ember vagyok, aki mélységesen tiszteli a nőket. Ha ilyen helyzetbe kerülnék, és a nő, aki állítólag szeret engem kijelentené, hogy ide aztán ne hozzam a "kölykömet", hát biztos lehetsz benne, hogy azonnal pakolnék és elhúznék a gyerekkel. Ha meg az én lakásom, akkor kapna 24 órát hogy eltakarodjon. Vannak nálam vehemensebb emberek, ők lehet még 2 maflást is lekennének a nőnek. Egy férfi agresszívvá tud válni, ha a gyerekéről van szó. Aki meg szó nélkül vinné a gyerekét a nagyihoz, az meg nem férfi, csak egy utolsó senkiházi pincsikutya!
2015. szept. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
28%
Én már leírtam a véleményemet,de azt is hozzátettem hogy normális férfihoz mentem hozzá,nem elvált gyerekeshez,sajnálom hogy sokaknak nem sikerült felfogniuk.Álomvilágban ti éltek,de teljesen felesleges bármit is irni ide,szörnyen beszűkült agyúak,szánalmasok vagytok...
2015. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
72%
Te irtó hülye nőszemély vagy. Mindenki tudja, az írásodból, hogy nem elvált, gyerekes férjed van. (Bár még lehet az, s ahogy a modorodat látom, nemsokára az lesz). Itt feltevésekről volt szó, hogy ki mit tenne ilyen helyzetben. És ha te egy elvált gyerekes pasival élnél együtt, s ezt az undorító szövegedet lenyomatnád neki, 2 pofon kíséretében tenne az utcára. Jössz itt a pénzügyekkel, holott az a férfi eddig is fizette a gyerektartást, majd pont a te kis szaros pénzedre lesz szüksége a gyerekének. Csak azt nem értem ki lehet az a balfék, aki téged feleségül vett. Mert én bottal se piszkálnék egy ilyen anyagias, utálkozó, gusztustalan nőszemélyt. Bár gondolom a férjed is egy tajparaszt...
2015. szept. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
73%

Engem anya új férje teljes természetességgel fogadott el, tudomásul vette, hogy anyával való kapcsolatához hozzátartozom. Az idősebb lányaként mutat be, és vele fogok apa-lánya táncot járni az esküvőmön. A vérszerinti apámmal ugyanis elég pocsék a viszonyom, és őt (a mostohaapámat) nagyon jól fogadtam már az elején, pedig tini voltm, mikor belépett az életünkbe.

Ugyanígy anyának is természetes lenne, hogy a (mostoha)húgom hozzánk költözik, ha ne adj'Isten történne valami az ő édesanyjával. Amúgyis rengeteget van nálunk. :)

Szerintem a gyereknek kell lenni az elsőnek. Egy férfi számára is.

2015. szept. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 Költőnő? ***** válasza:
61%
írhatja/gondolhatja még a Te sarjadról is vki ezt....
2015. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
70%
Normális férfi Téged vágna ki, nem a saját gyerekét. Hidd el a férfiak nagy százaléka kivágna egyből. A férfi is szülő nem csak az anya. Soha nem értettem, hogyan üthet meg egy férfi egy nőt, de ebben az esetben, ha Te ezt felmered egyáltalán hozni a párodnak, hát nem cosdálkoznék ha felpofozna. Mit ártott Neked az a gyerek? És ha Te halsz meg a Te gyereked se nevelje a férjed, adja majd intézetbe.
2015. szept. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
80%

"Normális ember nem kiváncsi más kölykére,pláne a mai világban,mikor reggeltől-estig dolgozni kell a megélhetésért."


Szerencsére a világ tele van "nem normális" emberekkel, akik nevelőszülőként vagy örökbefogadó szülőként mindent megtesznek, hogy szeretettel teli otthont és boldog gyermekkort nyújtsanak a "más kölykének".

2015. szept. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
egyébként ki az az Endre, mert erről én is lemaradtam... valami legendás személy itt a GYIK-en, mint a homárblogon az Ede?
2015. szept. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
65%
Nem kötelessége !!!!!! El lehet válni, már ha addig a férjed nem ver agyon ha ezta szöveget meghalja Tőled. 30 ezer az illeték. Ha nem vitáztok semmin, különben is csak nagy vagyon esetén érdemes mert sok az illeték, de annál soherebb lehetsz és pénzlesőbb, hogy 6%/pertárgyértékért fizess. Nincs közös gyerek 1 tárgyalás 10 perc és elválasztanak, ha van gyerek 2 tárgyalás, oszt kész. Könnyebb és gyorsabb elválni, mint egy esküvőt lagzit megszervezni.
2015. szept. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!