Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy elvált férfinek a volt...

Ha egy elvált férfinek a volt felesége meghalt, a gyereküket kötelessége a jelenlegi feleségnek (úgy értem, illik-e neki) befogadni, nevelni és szeretettel fordulni hozzá, ha a volt feleséggel rossz kapcsolata volt?

Figyelt kérdés

Ha egy ilyen eset megtörténik, normális, ha a nő nem fordít az új gyereknek megfelelő figyelmet?

Esetleg elfogadható, ha inkább megkéri a férjét, hogy a gyerek a nagyszüleinél (a volt feleség szüleinél) éljen?

Véleményetek szerint jogos egy ilyen helyzetben lévő feleség tiltakozása vagy megvetendő?



2015. szept. 12. 14:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
72%

A férfinek a kötelessége a saját gyerekét nevelni. De ha együtt él az új feleséggel, akkor a feleségnek nem nagyon van más választása, mint részt venni a gyerek nevelésében (vagy legalábbis eltűrni azt, attól függően, hány éves a gyerek)!

Nem feltétlen érzem, hogy megvetendő lenne, ha a feleség nem akar gondoskodni a gyerekről, viszont mivel a férjjel van együtt, ezért közösen kell dönteniük a gyerek sorsáról. És ha a férj magához akarja venni a gyereket, akkor a feleség nemigen tiltakozhat!

2015. szept. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
78%

Illeni illik, de nem kötelező.


Viszont azt sem várhatja el, hogy a férfi lepasszolj a saját gyerekét. Ha neki nem megfelelő az új felállás, akkor költözzön el/kérje meg a férjét hogy költözzön el gyerekkel és váljon el.

2015. szept. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is az apa nevelje, de ne is hárítson minden feladatot a feleségére, csak mert ő a nő.
2015. szept. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
25%

Szánalmas ez a családi kategória,itt mindenki álomvilágban él.Normális ember nem kiváncsi más kölykére,pláne a mai világban,mikor reggeltől-estig dolgozni kell a megélhetésért.A gyerekemért,a férjemért,szüleimért,testvéremért-magyarul a saját családomért-hajlandó vagyok gürizni,áldotatokat hozni,de egy vadigen emberért nem tenném meg soha.Én nem szemét,tajparaszt nő vagyok,csak őszinte,az itteni válaszadókkal ellentétben :)

13#-as voltam.

2015. szept. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
91%
Adott esetben a "férjed gyerekéről van szó", nem vadidegen utcáról összeszedett gyerekről.
2015. szept. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
79%
35: pontosan, az ember felelős a gyerekéért. Az apa is. Ha ez az új feleségnek nem tetszik, akkor váljon el.
2015. szept. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
94%
Fordítsuk visszájára a kérdést. Te meghalsz. A férjed meg lepasszolja a gyerekeDet a szüleidnek. Vélemény?
2015. szept. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
93%

Ahova dolgozni járok, ott hasonló a helyzet.

Anyuka hála égnek nem halott, de az életéért küzd.

Második feleségnek nem tetszett a felállás, hogy a gyerek náluk van. Megjegyzem, nagycsoportos ovis, és egy cukibomba a kissrác, ennél már csak rosszabb gyerekek vannak.

Hát így vagyok én bébiszitter, a második feleség meg leendő második exfeleség.

2015. szept. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
51%
Mindegy, hogy más számára "cukibomba " e a gyerek, ha a feleségnek nem az. Ha ő nem akarja nevelni, akkor nem fogja. Lehet kopkodni rá, de nem érdemes, mert attól nem változik semmi
2015. szept. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 A kérdező kommentje:
Attól, hogy még a férjéé a gyerek, azért még nem az övé, nem kellene nevelnie és megtűrni a házába, ha nem akarja.
2015. szept. 12. 18:07
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!