Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elvárható egy 17...

Veger kérdése:

Szerintetek elvárható egy 17 éves lánytól, hogy maga vasalja ki a ruháit? Estire jár, heti 3 szor, tehát ráér. Szerinte meg ez az anyja dolga.

Figyelt kérdés
2015. szept. 14. 10:44
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Heti háromszor jár, hétfőn, szerdán és csütörtökön.
2015. szept. 14. 11:06
 12/37 anonim ***** válasza:
10%
En 14 éve jártam esti iskolába, akkor a szakkozep heti 2, a gimnázium heti 3 nap volt.
2015. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
91%

Igen, elvárható.


De az anyától meg az lett volna elvárható, hogy a lányát ne nevelje életképtelenre, én már 14 évesen képes voltam kivasalni a saját ruháimat, nem anyámat ugráltattam.

2015. szept. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
88%

Abban az esetben várható el, ha anyukának volt türelme megtanítani a lányát vasalni, az első próbálkozásoknál biztatta, és segített neki, ha nem ment egyből, nem pedig csak azt hajtogatja, hogy 17 évesen már vasaljon, mer ő ennyi idősen.....


Az én anyukám is elvárt volna tőlem mindent, de nem mutatott meg normálisan semmit. Amit tudok, azt vagy a mamámtól tanultam, vagy felnőttként magamtól. Hányszor kaptam meg, hogy semmit nem látok meg magamtól, de ha valaminek nekiálltam, csak kritizált. Szóval egy idő után neki sem álltam. Így néz ki a történet a másik oldalról.

2015. szept. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
90%

Elvárható, hogy a családi munkamegosztásban részt vegyen.

Ha takarítani szebben takarít, mint vasal, akkor takarítson például. És vasaljon az, aki szépen és gyorsan vasal.

2015. szept. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
30%
Nem elvárható,de csak úgy szimplán megcsinálhatja a lány!Ha segíteni szeretne az anyjának.
2015. szept. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
46%

Elvárható, hogy segítsen annyit, hogy a saját cuccát kivasalja, kitakarít a szobájába, esetleg segít más házimunkában. Főleg, ha az anyja dolgozik. Ha az anyuka háztartásbeli, lehet kevesebb segítséget kér, mert több ideje van.

Viszont azért ekkora lány már pár alap házimunkát magától is megcsinálgathat, ne legyen életképtelen, ha kikerül a szülői házból, akár elköltözik, akár kollégiumba megy.

2015. szept. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
55%

kerdes ez a kamasz a sajat feneket ki tudja torolni vagy abban is elvarja hogy az annya segitsen

Komolyan 17 evessen minden hazimunkat el kell tudni vegezni

Ami a minimum hogy a sajat ruhaid rendben tartod mosod vasalod sajat szobad takaritod.

Gondolod edeanyad a cseleded???

2015. szept. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
72%

engem nem az zavarna ha nem akarna vasalni,hanem az ha semmit sem csinálna. szóval: van amit azért meg csinál?

mert azért tényleg kitelne az idejéből,hogy egy kis házimunkát csináljon.mert ennyi idősen már tudni kell egy-két dolgot megcsinálni.

2015. szept. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
75%

Ez csak attól függ milyen a család.


Én Úgy 13 éves koromtól mosogatok a családi ebéd után, vasalom az egész család ruháját, és takarítom a lakást. De engem erre neveltek, ehhez szokttatak.

Főzni is nagyon szívesen főznék, de az otthoniak nem engednek a konyhába, max segíteni, mert amit én csinálok az kukába való, meg pénzkidobás (amit egy folyosónyi fiú kollégistával tudok cáfolni), és szívesen ki is mosom a ruhákat (nem nehéz géppel), de ezeket otthon nekem nem engedik meg. Ha el is kezdem megy a veszekedés, hogy nem jól csinálom, nem így kell, úgy kell és béna vagyok.


Tehát ha az a 17 éves lány nem tud vasalni, akkor nem várható el, hogy egyik napról a másikra menjen neki. Segíteni kell benne, biztatni. És szoktatni az új módihoz.


N

2015. szept. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!