Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elvárható egy 17...

Veger kérdése:

Szerintetek elvárható egy 17 éves lánytól, hogy maga vasalja ki a ruháit? Estire jár, heti 3 szor, tehát ráér. Szerinte meg ez az anyja dolga.

Figyelt kérdés
2015. szept. 14. 10:44
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
74%

Én magamnak vasalom az ingeimet. A többi ruhadarabot teljesen felesleges kivasalni. Anyám nagy vasalás mániás, engem abszolút nem izgat a dolog. Nem gyűröttek a ruháim, ha mégis nagyon vészesen az, akkor azt az egyet indulás előtt kivasalom kb. 2 perc alatt.

Nem értem, hogy lehet ebből konfliktus.

2015. szept. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
66%

Kövezzetek meg, de én soha nem vasaltam egy ruhámat se.

Nálunk a vasalás apa dolga. Neki van a legtöbb vasalnivalója (minden nap inget hord), a mi 1-2 blúzunkat már nem nagy energia megcsinálnia.

Természetesen én más házimunkából kiveszem a részem.

(Nem olvastam el a válaszokat, lehet hogy írtad) Ha másban segít, akkor nem gáz. De ha csak elvárja hogy kiszolgáld, azt nem kéne megszoknia.

21/L

2015. szept. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Én 24 évesen sem tudok vasalni, mindent kiégetek vagy gyűröttebb lesz mint volt. Feladtam. :D
2015. szept. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Nálunk anyum semmire sem tanított meg a háztartással kapcsolatban. Mindennek ellenére nővérem volt aki mindenbe beleszólt (kb a legrosszabb anyóssal felér a szintje). Ne ezzel a szivaccsal mosogassak, ne tegyem be a mosást,mert az úgy nem jó. Amikor egyszer teregetés után 10 perccel azt láttam,hogy tesóm kiment és újrateregette akkor elértem arra a pontra,hogy letojom. Egy szalmaszálat nem fogok keresztbe tenni.


Egyedül a főzésbe nem szólt bele,mert azt a mai napig sem tud. Anyum meg mindent csak ránk hagyott, szándékosan kivonult mindig minden konfliktusból.


A végeredménye,hogy most mr felnőttként a párommal élek. Minden házimunkát meg tudok csinálni, meg finomakat főzök. De a mai napig nem vasalok. Párom kivasalja a saját ingeit, én pedig 2 percben azt amit épp felvennék de gyűrött.

2015. szept. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Egyébként megtanítottad vasalni?
2015. szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Én és a férjem is olyan helyen dolgozunk, ahol formaruhát kell hordani.

Az én férjem 30 év alatt nem ment dolgozni vasalatlan ingben!

De látom a fiatal fiukat, akik gyűrött, vasalatlan ingben dolgoznak 12 órát ügyfelek között.

Ha én lennék az anyjuk vagy a feleségük szégyellném magam!

2015. szept. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, 1 kivételével, a hozzászólását, melyek megerősítettek bennünket abban, hogy nem vagyunk rossz szülők.
2015. szept. 16. 09:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!