Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elvárható egy 17...

Veger kérdése:

Szerintetek elvárható egy 17 éves lánytól, hogy maga vasalja ki a ruháit? Estire jár, heti 3 szor, tehát ráér. Szerinte meg ez az anyja dolga.

Figyelt kérdés
2015. szept. 14. 10:44
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy semmiféle házimunkába nem segít be, maximum a szobáját tartja rendben. Pl. a szemetet mg sosem vitte le életében.
2015. szept. 14. 12:02
 22/37 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem, miért vannak lepontozva, akik szerint egy 17 éves lány már besegíthet a házimunkában?

Nekem furcsa, hogy ennyien nem csinálnak semmit otthon, hanem mindent az anyjuktól várnak.

2015. szept. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
61%

Hát ez a minimum lenne. Kora miatt és azért is, mert nem mindennap jár suliba, többet is besegíthetne.

Már általános sulis koromban én tartottam rendben a szobámat. Egész apró feladatokat, már kisgyerekként is megcsináltam, pl. szemetet levinni, virágokat öntözni.

Középiskolás koromban pedig besegítettem mindig a takarításba. Persze azért a nagyobb rész anyura esett, de nem mindent neki kellett csinálnia egyedül.

Gondolom, nem véletlenül jár estire, nyilván a sulihoz is ennyi kedve van, mint a házimunkához.

2015. szept. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem elvárható!

De ha ő így áll hozzá a munkához, akkor te is így állj őhozzá.

Ne légy a cselédje! Még akkor se, ha te sem dolgozol.

Ha nem megy szép szóval, akkor rá kell kényszeríteni!

Majd akkor kap netet, ha elvégezte amit rábíztál.

Ne hagyd zsarolni magad, hogy a net kell a tanuláshoz, vagy neki annyi a tanulnivaló, hogy már semmi nem fér az idejébe!

Ha nem vasalja ki a ruháját, hát vegye fel gyűrötten, az ő szégyene lesz nem a tied.

2015. szept. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
53%
Mondott valamit az egyik válaszoló: nálunk is úgy volt. Állandóan fikázott nevelőanyám, hogy nem segítek, közbe meg ha nekiálltam, akkor csak fikázott, kijavította, újracsinálta. Tisztaság mániás volt. A ház, amíg ott élt, mintha aznap költöztünk volna be-nem mondom, szép látvány, meg minden, de nehogy már te legyél a lakásért és nem a lakás te érted...A szobámat, öcsémét, húgomét, folyósót néhappalit én porszívóztam, törölgettem a port, kinn felsöpörtem, mosogattam, törölgettem, felsöpörtem, vasaltam, gyerekfürdőt én takarítottam, de nem mutatta meg soha, hogy kell...mondjuk egy vasaláson nincs is nagyon mit mutogatni:D Viszont a konyhába még krumplitpucolni se engedett be. Így felnőtten úgy kerültem el a háztól, hogy nem tudtam még egy rohadt hagymát se megpucolni. Úgy kellett megtanulnom mindent magamtól. De fikázva voltam állandóan és komolyan gondolkodtam néha azon, hogy mi a fenének próbálkozok, ha nem csinálom leszíd, ha csinálom akkor is, akkor nem mindegy?..szóval két oldala van minden éremnek.
2015. szept. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
91%

Kétélű a dolog:

Én 14 éves korom óta, vasaltam nem csak a saját cuccaimat, mosogattam, porszívóztam stb. viszont mindig parancsba volt adva,illetve sosem volt jó ahogy én csináltam, dacára hogy ugyanolyan tisztaság lett. Szóval igen vannak lusta fiatalok, akik igazán megtehetnének ezt-azt magiuktól, legalább maguknak, de ugyanakkor van sok elégedetléenkedő, soha semmi nem jó szülő is.

2015. szept. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Eleve elvárnám a lányomtól, hogy rendes iskolát végezzen. De ha véletlenül úgy alakulna, hogy ilyen sokat otthon van, akkor igen, elvárnám, hogy mindenben besegítsen. Nem konkrétan a ruháira gondolok, mert nálunk pl. nem vasalgat senki külön, aki nekiáll éppen, az vasalja ki az összes ruhát. De az mindenképpen alap lenne, hogy a saját szobáját rendben tartja, saját maga után elpakol és takarít, tehát ilyen alapon igen, a saját ruháit is nyugodtan vasalja csak ő. De a normális az lenne, hogy mivel egész nap otthon van, ezért hetente 2-3x kitakarítja a lakást, kivasal, főz valami ebédet, stb. Ez naponta 1-2 órát vesz csak igénybe, tehát neki bőven marad ideje, és így legalább csinál valami hasznosat is, amíg a többiek dolgoznak és pénzt keresnek.
2015. szept. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
73%
...és ez NEM elvárás, hanem ez lenne a normális. Teljesen mindegy, hogy gyerek, felnőtt, nyugdíjas... aki otthon van egész héten, és ráér, az csinálja a házimunkát.
2015. szept. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
36%

Nekem a "lány" nem tetszik, fiúnak is tudni kell.


Egyébként miért veszel olyan cuccokat, amiket vasalni kell? A világ legfeleslegesebb dolga.

2015. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
87%

Bizony, én is a másik oldalról közelíteném meg.

Megtanította a szülő valaha is bármire is ezt a lányt? Mert ennek hiányában bizony nem elvárható. És akkor sem, ha megtanították, de SOHA nem kapott érte dicséretet vagy elismerést, mert nem volt elég jó.

Nekem még csak 5 éves a fiam, de már most tanítgatom, mert iszonyatosan fogékony rá, pl. ha kiborult a reggeli kakaója az asztalra, akkor már megy is a mosogatóhoz, hozza a szivacsot, és törli fel. Természetesen nem tökéletes, de mindigy nagyon megdicsérem, és ha nem látja, kijavítom. És minden mással így van ez a háztartásban.

Anyámon látom ezt, nekem mindent megmutatott, gyerekként, meg is csináltam, még lázadó kamaszként is megcsináltam a dolgokat otthon. Az öcsém 6 évvel fiatalabb, nah, ő már semmit sem csinál a mai napig sem, mert anyám mindig megcsinálta helyette, persze kiabál(t) vele, de hasztalan.


Úgyhogy gondold végig, hogy amit elvársz tőle, azt megmutattad-e, hogyan kell....

2015. szept. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!