Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan állítsam le a párom...

Hogyan állítsam le a párom gyermekeit? Állandóan követelőznek és az apjuk minden pénzét elköltenék, utána meg én vagyok a rossz, amiért nem engedem.

Figyelt kérdés

3 gyermeke van az előző házasságából, 14, 12 és 9 évesek. Egy agyvérzés miatt sajnos nagyon megromlott az egészsége, én lettem a gondnoka.

A gyermekei csaknem minden nap beugranak valamiért és mindig kérnek is valamit, amire az apjuk persze azonnal rávágja, hogy vegyétek csak meg...

Mindezek után nekem kell azt mondani, hogy nem, mert nem jut rá. Válaszként pedig rohannak az apjukhoz sírni, hogy én milyen kegyetlen vagyok.

Hogyan értethetném meg ekkora gyerekekkel, hogy ne csinálják ezt? Az anyjukkal hiába is próbálnék beszélni, mert még mindig dühös rám a kevesebb gyerektartás miatt.


2015. szept. 24. 11:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%

En sajnalom nagyon a kérdezőt, es igen becsülendő, hogy gondozza a párját. A gyerekeket, meg csak azert mert még kicsik, nem kell feltétlenül védeni, pláne, h ha ez a történet ugy valós, akkor rendkívül csunyan viselkednek az apjukkal. Könyörög 12 eves gyerek mar nem olyan kicsi, h ne lassa az apja beteg, es igy pumpolja, ez sztem nagyon rossz viselkedes.


Kérdező, azt nem ertem, honnan van pénze a parodnak? Egyszeruen tartsd magadnal a penzeteket, természetesen legyen otthon minden, amire a parodnak, vagy a gyerekeknek szüksége lehet, pl elelmiszer, innivaló, ujsag, jatekok, de ne hagyj neki otthon penzt. Igy nem tud mibol adni.


Mindemellett en nagyon komolyan elbeszélgetnek mindhárom gyerekkel, es megkerdeznem toluk, h szerintul szep dolog e kihasznalni egy beteg embert...

2015. szept. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%

Eloszor is, ha te vagy a parod gondnoka, m o - gondolom - korlatozottan cselekvokepes az agyverzes miatt, akkor Te dontesz arrol, hogy a parod mire kolti a penzet. Ez torvenyben szabalyozott jog.

Masodszor pedig, ezek mar nem kicsi gyerekek, ugyh szepen el lehet nekik magyarazni, h nincs penz es igazan tekintettel lehetnenek az apukajuk allapotara is. Valoszinuleg az anyjuk hergeli oket a penz miatt, ugyh elsosorban ot kell leallitani. Ha meg nem ert a szobol, akkor menjen birosagra. Gondolom, nem fog belemenni tobb evig tarto pereskedesbe a gyerektartas miatt. Masreszt pedig sokkla rosszabbul jar, ha a birosag gyerektartaskent megallapit egy fix osszeget, m akkor nem johetnek a gyerekek penzt kunyizni, ugyanis akkor lesz a visszautasitasra megfelelo indok.

2015. szept. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%

Egyszerűen mondj nemet a gyerekeknek!

Sértődjenek meg, menjenek a másik szülőhöz panaszkodni, ne érdekeljen!


Pár éve én mindent ráhagytam a páromra (igaz, ő cselekvőképes, csak most gonosz leszek, de rettentő naiv).


Olyan összegek mentek el tőlünk az exhez, "gyereknek kell" címszó alatt, hogy az hihetetlen.


Minta apuka akart lenni, de csak anyagilag tett meg mindent.

Lakást otthagyott, csomó gyerektartást fizetett, mindent mi vettünk a gyereknek (ruhák, tanszerek, szemüveg, telefonszámla, zsebpénz, osztálykirándulás, nyári tábor, stb, stb, stb).


Én akkor nem tudtam, csak később derült ki, hogy emiatt vett fel hiteleket, kölcsönöket, nem fizette maga után a járulékokat (egyéni vállalkozóként dolgozott akkor), csak hogy ne én fizessem egy idegen gyerek dolgait.


Aztán egyszer csak kiderült a dolog és ott álltunk több millió forintos tartozással, felszólító levelekkel, egy apró düledező albérletben.


Mikor már nem kapott meg mindent az ex (vagyis hivatalosan a gyerek), csak a minimumot (gyerektartást, plusz 1-2 dolog), attól kezdve le se sza....a az apját.

Nem hívja fel, nem látogatja, ha a párom hívja nem veszi fel a telefont, max. akkor keresi, ha késünk a babatartással pár napot, és már is érdeklődik, hogy mikor küldjük már.

2015. szept. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy az egyetlen indok amit a bíróság elfogad a gyermektartás megszüntetésére illetve a legalacsonyabbat fizetni, ha valaki ilyen szinten rokkant, korlátozottan cselekvőképes illeve csekvőképtelen.
2015. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
79%
Bocs az offért, de azután mi lett veletek, 13-as? Mármint azt leszámítva, hogy nem érdeklitek az exet meg a gyereket, csak a pénzetek.
2015. szept. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%

A gyerekek már elég nagyok, hogy tudjanak számolni. Megmondod h ennyi apátok bevétele ebből ennyit költ rátok és a lakásotokra, marad 30ezer Ft-ja saját magára. Ha ki akarjátok venni a szájából a kenyeret, csak tessék nyugodtan, viszont akkor vegyétek át az ápolását mert az bizony jóval többe kerül.

Ha a számoknak se hisznek, akkor ne foglalkozz velük, ha semmit se reagálsz egy idő után megunják.

Amúgy elég érdekes hogy 3gyerekes pasit választottál aztán csodálkozol hogy jönnek az apjukhoz. Gyerekek már csak ilyenek, bepróbálkoznak aztán max nem kapnak semmit. Párod agyvérzése előtt ha rendesen odafigyelt volna rájuk most nem pénztárcának tekintenék, hanem segítenének nektek.

2015. szept. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
16%
Mi lenne, ha megpróbálnád/megpróbálnátok bevonni őket az ápolásba, amikor ott vannak? Azért már nem kicsik.
2015. szept. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
41%
Add át a kasszát neki. Ha októberben éhenhaltok akkor novemberben már kevesebbet fog adni a gyerekeinek.
2015. szept. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Bocs az offért, de azután mi lett veletek, 13-as? Mármint azt leszámítva, hogy nem érdeklitek az exet meg a gyereket, csak a pénzetek."


Semmi. Tök sablonos a helyzet. Mi átutaljuk a gyerektartást, mint valami katona, a párom meg hetente többször hívja a lányát, aki vagy nem veszi fel a telefont vagy kinyomja.


Nem lehet mit tenni.

Én, mondanám azt hogy ne küldjünk pénzt, de akkor én lennék a leggonoszabb a világon, meg ugye a bírósági végzést is megszegném.

2015. szept. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
19%

Jó ötlet az egyik válaszolótól az,hogy be kell vonni a gyerekeket az apjuk ápolásába!

Elég nagyok ahhoz,hogy segítsenek a fürdetésben,neked bevásárolni akár élelmiszert és gyógyszert.

Nyugodtan vigyázhatnának az apjukra míg te is ki tudsz kapcsolódni!

Segíthetnének neked a háztartásban:virágot locsolni,felmosni vagy más feladatot elvégezni.

Fixálni kellene velük:mennyi idő alatt mi az az elvégzett munka amiért te fizetsz! Szerintem pénz nélkül is kötelezettségük lenne az apjuk istápolása,de pénzt csak a munkáért kapjanak! Uram bocsá,de akár te még más munkát is vállalhatnál ha a gyerekek beszállnának, az apjukra vigyázzanak!!

Légy kegyetlen!!!Ne engedd meg,hogy kihasználjanak,mert ennek ez lesz a vége!

2015. okt. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!