Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék elköltözni itthonról...

Szeretnék elköltözni itthonról. Kijönnék a fizumból egyedül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves lány vagyok, jelenleg a szüleimmel és a húgommal élek, de szeretnék elköltözni. Belefáradtam abba, ahogyan apám és a húgom viselkedik. Egyszerűen elegem van, hogy hülyének és cselédnek néznek. Elvárják, hogy az Ő mocskukat takarítsam, vesemedence gyulladással, majdnem 40 fokos lázzal fekszem most itthon, tegnap, tegnap előtt nem voltam dolgozni. Mikor hazaértek, leordították a fejem, hogy miért nincs kitakarítva pl húgom szobája, amikor konkrétan alig bírok kikelni az ágyból. A közös helyiségekben, konyha, macska helye, fürdőszoba azt megcsináltam, ahogyan tudtam, elmosogattam, leszedtem a megszáradt ruhát, felsöpörtem, elindítottam egy adag ruhát, egyedül főzni nem bírtam és elmenni bevásárolni. Édesanyám is dolgozott tegnap délután 4-ig, megpróbáltam mindent megcsinálni, amit bírtam. Egyébként minden nap így van, én úgy érzem kihasználnak . Húgom is dolgozik már, hazajön és leül nyomkodni a telefonját. Egy fűszálat nem tesz odébb. Eszébe nincs besegíteni a házimunkába, sőt elvárja, hogy én csináljam meg, de nem értem mi jogon. Apám ugyanez. Jelenleg vezetni járok, csinálom a jogsit, de mivel autóm nincs és ha elköltöznék sem lenne, halasztanám, ha szükséges. Sikerült egy jó és biztos munkahelyet találnom, ami mellett tanulni is lenne időm akár, mert szeretnék majd, 6 órába vagyok és nettó 120-at kapok. Sajnos dohányzom, plusz ugye bérlet, telefonszámla, néha-néha fodrász, max egy gél lakk körmösnél, de semmi extra dolgokra nincs szükségem. Mind a ketten haza adunk, 30 ezret, plusz ha kell akkor bevásárolunk, mosópor, sampon, tusfürdő meg ilyenek. Így jól kijövök anyagilag, mert mindig marad pluszom hónap végén, ezért is kezdtem el a jogsit. Találtam kiadó egy szobás lakásokat, pl. bérleti díj+rezsi fix 50000. Vállalnék hétvégi munkát is vagy valami plusz melót. Szerintetek megpróbáljam vagy esélytelen?

Köszönöm az elolvasást és a válaszokat!


21L



2015. szept. 26. 16:21
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nincs eltúlozva a mostani albérlethelyzet, kedves utolsó!
2015. szept. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Mégis az ellenpéldáját látom.
2015. szept. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerősi körödnek hatalmas szerencséje volt, vagy nem az utóbbi bő fél-1 évben találták meg a lakásukat.

Én tavasz közepe óta figyelgetem a lakásokat, két szobást kerestünk és eddig a legolcsóbb, amit találtunk az 65 plusz rezsi volt, nem panelprogramos panelban, ahol a tulaj bevallása szerint 50-60 körül van a rezsi télen. Ráadásul a 20. kerületben van, ahol a tömegközlekedés nem volt annyira optimális számunkra.

Ami már tetszett is és az elhelyezkedése is jobb volt, az 80 + rezsi volt és szintén 35-40-es rezsit mondtak télre. Ha ketten béreljük, akkor ússzuk meg 60-ból fejenként.


Mivel mint említettem, nekem pont szerencsém volt az ismerős ismerősével, aki bőven áron alul adta ki nekünk a lakását, ezért én is a statisztikát rontom, mivel a jelenlegi gáz helyzetben találtam 50+rezsiért lakást. Mégsem számítok, mert nem ez az általános!

2015. szept. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Szerintem is túlzás. Én 75ezerért bérlek egy egyszobás lakást rezsivel, 13. és 3. kerület határán, 3as metró egyik végállomásánál. És Aranyos a lakás.
2015. szept. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
De szerintem inkább szobát keress, ahol van/nak más fiatal lány/ok. :)
2015. szept. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
24-es, neked reális ár egy egyszobás lakásért 75 ezer ft? Akkor te nem vagy észnél! Két évvel ezelőtt az egyszobás lakások 40-45 ezerért voltak!
2015. szept. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
49%

tegnap 17:58

Ilyet még életemben nem láttam, pedig neten kerestem albérletet kb ilyen áron, és találtam is. Jelenleg pl a barátommal közösen bérelünk egy szobát fejenként 40ezerért (ebben minden benne van, rezsi is), ezelőtt két évig a belvárosban havi 45-ért béreltem szobát, ott még takarítónő is volt.

Én havi 90-ből élek meg pesten, minden nap étteremben kajálok (nem puccos étteremben, hanem olyanban amik a plázákban vannak), hazautazok minden hétvégén (hétvégente 2ezer forint), néha veszek magamnak könyveket vagy játékokat, szóval nem vagyok szűkösen.

2015. szept. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 17.58-as ir, az utolso szoig igaz lehet.En is belefutottam egy ilyenbe.5000 Ft-ot kellett befizetnem,(ez 10 evvel ezelott volt)kaptam egy listat lakascimekkel, telefonszamokkal.Egyetlen telefonszam elt csak, ott is a holgy csodalkozott, hogy jutottak az adatai holmi "ugynokseg" birtokaba, mert ok csak siman hirdettek a neten,szoval azert fizettem 5 ezret,hogy hozzajussak olyan lakasok listajahoz, amit ingyen is megtalaltam volna, na de kezdo, naiv lakaskereso voltam.
2015. szept. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Azok nem ingatlanosok, hanem közönséges csalók. Nem kell bedőlni nekik.
2015. szept. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen csaló van, csak mostmár nagy átlagban 8 ezret kérnek el, nem 5-öt. Többnyire olcsó lakáshirdetésekkel csábítják magukhoz a klienseket, majd azt mondják amíg nem fizetsz nem kapsz semmit. Aztán többnyire rájössz, hogy az az olcsó hirdetés is csak kamu volt, hogy felhívd őket.

Valaki szereti ezeket, mert kényelmes nekik, hogy nem neki kell túrni a netet egy ilyen listáért. Én viszont átverésnek tartom.

2015. szept. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!