Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék elköltözni itthonról...

Szeretnék elköltözni itthonról. Kijönnék a fizumból egyedül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves lány vagyok, jelenleg a szüleimmel és a húgommal élek, de szeretnék elköltözni. Belefáradtam abba, ahogyan apám és a húgom viselkedik. Egyszerűen elegem van, hogy hülyének és cselédnek néznek. Elvárják, hogy az Ő mocskukat takarítsam, vesemedence gyulladással, majdnem 40 fokos lázzal fekszem most itthon, tegnap, tegnap előtt nem voltam dolgozni. Mikor hazaértek, leordították a fejem, hogy miért nincs kitakarítva pl húgom szobája, amikor konkrétan alig bírok kikelni az ágyból. A közös helyiségekben, konyha, macska helye, fürdőszoba azt megcsináltam, ahogyan tudtam, elmosogattam, leszedtem a megszáradt ruhát, felsöpörtem, elindítottam egy adag ruhát, egyedül főzni nem bírtam és elmenni bevásárolni. Édesanyám is dolgozott tegnap délután 4-ig, megpróbáltam mindent megcsinálni, amit bírtam. Egyébként minden nap így van, én úgy érzem kihasználnak . Húgom is dolgozik már, hazajön és leül nyomkodni a telefonját. Egy fűszálat nem tesz odébb. Eszébe nincs besegíteni a házimunkába, sőt elvárja, hogy én csináljam meg, de nem értem mi jogon. Apám ugyanez. Jelenleg vezetni járok, csinálom a jogsit, de mivel autóm nincs és ha elköltöznék sem lenne, halasztanám, ha szükséges. Sikerült egy jó és biztos munkahelyet találnom, ami mellett tanulni is lenne időm akár, mert szeretnék majd, 6 órába vagyok és nettó 120-at kapok. Sajnos dohányzom, plusz ugye bérlet, telefonszámla, néha-néha fodrász, max egy gél lakk körmösnél, de semmi extra dolgokra nincs szükségem. Mind a ketten haza adunk, 30 ezret, plusz ha kell akkor bevásárolunk, mosópor, sampon, tusfürdő meg ilyenek. Így jól kijövök anyagilag, mert mindig marad pluszom hónap végén, ezért is kezdtem el a jogsit. Találtam kiadó egy szobás lakásokat, pl. bérleti díj+rezsi fix 50000. Vállalnék hétvégi munkát is vagy valami plusz melót. Szerintetek megpróbáljam vagy esélytelen?

Köszönöm az elolvasást és a válaszokat!


21L



2015. szept. 26. 16:21
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát aki fizet csak azért, hogy hirdetéseket kapjon, az így járt... Nem is értem, kinek jut eszébe pénzt adni ezért...
2015. szept. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

# 31

Valaki azért fizet hogy munkát "kapjon". :D

2015. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Nem célzottan hirdetéseket kapnak, hanem címeket és hozzátartozó telefonszámokat. Ezek ingatlan irodának adják ki magukat, a tulajdonosoknak meg fogalmuk sincs, hogy ilyen jellegű "közvetítésben" van részük.

Sajnos sok a laikus. Főleg a fiatalok, akiknek általában sürgősen kell lakás és könnyű megetetni őket. Mostanában én is sok helyen keresgéltem, a legtöbb facebook oldalon mindennapos kérdés volt, hogy ebben és ebben az irodában lehet-e bízni, ha elkérnek x ezer forintot. Hiába volt leírva mindennap, hogy normális iroda a tulajdonostól kapja a pénzét, nem a lakáskeresőktől, újra és újra felmerült kérdésként. Ez bizonyítja, hogy sajnos nagyon sok olyan ember van, akinek ezt simán le lehet nyomni a torkán és mondom, valaki még pozitívan is áll a dologhoz, mondván, hogy nem neki kell keresgélni, hanem készen kapja a listát.

2015. szept. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Pedig nekem is kb ennyi marad ha egyedül maradok férjem munka miatt "elköltözik" és kb ennyiből kell kijönnöm egy hónapba 30 ezer az albi plusz rezsi
2015. szept. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

ezt most mégis mire írod?

szó sem volt 30 ezres rezsiről, sokkal inkább a háromszorosáról.

2015. szept. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

El van túlozva ez az albérlet helyzet...

Én 11 hónapja élek egy 1 szobás lakásban 45 000 + rezsiért gyakorlatilag a hármas metró egyik megállója mellett. Mivel emeleten van, és egyedi mérős a fűtés ( körbefűtenek) ott csak az alapdíjat fizetem ( kb 4500 ft) minden más egyedi mérős, közös ktg 9570 ft. Összesen kb 70 000 ft a havi kiadásom nettel tv előfizetêssel együtt.

Nem palota, de élhető méret, és elég sokat tudok így havonta félretenni, mert szerencsère jól keresek. Beleférne a 80+ rezsi is, de annyiból lakáshitelt fizetnék...

2015. szept. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Neked mákod volt. Hitelt meg nem kapsz önerő nélkül.
2015. okt. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!