Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék elköltözni itthonról...

Szeretnék elköltözni itthonról. Kijönnék a fizumból egyedül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves lány vagyok, jelenleg a szüleimmel és a húgommal élek, de szeretnék elköltözni. Belefáradtam abba, ahogyan apám és a húgom viselkedik. Egyszerűen elegem van, hogy hülyének és cselédnek néznek. Elvárják, hogy az Ő mocskukat takarítsam, vesemedence gyulladással, majdnem 40 fokos lázzal fekszem most itthon, tegnap, tegnap előtt nem voltam dolgozni. Mikor hazaértek, leordították a fejem, hogy miért nincs kitakarítva pl húgom szobája, amikor konkrétan alig bírok kikelni az ágyból. A közös helyiségekben, konyha, macska helye, fürdőszoba azt megcsináltam, ahogyan tudtam, elmosogattam, leszedtem a megszáradt ruhát, felsöpörtem, elindítottam egy adag ruhát, egyedül főzni nem bírtam és elmenni bevásárolni. Édesanyám is dolgozott tegnap délután 4-ig, megpróbáltam mindent megcsinálni, amit bírtam. Egyébként minden nap így van, én úgy érzem kihasználnak . Húgom is dolgozik már, hazajön és leül nyomkodni a telefonját. Egy fűszálat nem tesz odébb. Eszébe nincs besegíteni a házimunkába, sőt elvárja, hogy én csináljam meg, de nem értem mi jogon. Apám ugyanez. Jelenleg vezetni járok, csinálom a jogsit, de mivel autóm nincs és ha elköltöznék sem lenne, halasztanám, ha szükséges. Sikerült egy jó és biztos munkahelyet találnom, ami mellett tanulni is lenne időm akár, mert szeretnék majd, 6 órába vagyok és nettó 120-at kapok. Sajnos dohányzom, plusz ugye bérlet, telefonszámla, néha-néha fodrász, max egy gél lakk körmösnél, de semmi extra dolgokra nincs szükségem. Mind a ketten haza adunk, 30 ezret, plusz ha kell akkor bevásárolunk, mosópor, sampon, tusfürdő meg ilyenek. Így jól kijövök anyagilag, mert mindig marad pluszom hónap végén, ezért is kezdtem el a jogsit. Találtam kiadó egy szobás lakásokat, pl. bérleti díj+rezsi fix 50000. Vállalnék hétvégi munkát is vagy valami plusz melót. Szerintetek megpróbáljam vagy esélytelen?

Köszönöm az elolvasást és a válaszokat!


21L



2015. szept. 26. 16:21
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
70%

az utolsó írja jól, én is hasonlót akartam írni. aki azt írta, hogy kijönnél, nagyon nincs képben.

50 ezres önálló lakás, rezsivel együtt: NEM LÉTEZIK!!!

még rezsi nélkül sem!!!!

sajnos egyedül semmi esélyed.

az albi díj ott kezdődik, hogy 100 ezer. mondjuk 80, de akkor az a cigánysoron van, vagy annyira kint, hogy napi több óra csak a közlekedés. meg 80-ért egy lepukkant kis lyukat kapsz. amit 50-ért hirdetnek, az átverés, kicsit keresgess a témába, esetleg írd be google-ba, hogy "albérlet csalások" vagy " albérlet trükkök". mivel nagyon fiatal vagy, és nincs tapasztalatod, olvasgass, gyűjts infókat. hasznos lesz.

nagyon elszálltak az ingatlan árak.

főleg ha a fővárosról beszélünk.

én debreceni vagyok, egy kedves barátnőm rokontól vett ki egy szoba-konyhát, ő olyan 140 nettó körül keres, és bizony hó végén már igencsak meg volt szorulva, minden egyes hónapban! új bolti ruhákat sosem vett magának, mert nem telik rá. gondolj bele, egy önálló lakás rezsije mennyi, csak a fűtés elvisz télen 20-30 ezret, és akkor még villany, víz, közös költség, internet, telefon, stb.stb. 50-ből nem jön ki a rezsi, és akkor hol a bérleti díj?

eladták a lakást a feje fölül, és időközben lett egy pasija, így együtt kezdtek el gyorsba keresgélni. egy lakótelepen találtak 60-ért egy picike, szoba-konyhát, nem is gondolkoztak sokáig, mert már akkor volt rá másik jelentkező. ki is vették, és itt Debrecenben sincs 60 alatt SEMMI.

de erre rájön a rezsi, mert ez önmagában a bérleti díj, semmi más! rezsivel együtt szerintem 100 körül lesznek.

de ebben még nincs kaja, ami a legtöbbet viszi. nincs ruházkodás, nincs új kabát meg csizma télen, nincs semmi! nincs szórakozás, még egy pohár sör vagy egy mozi sem! az mind mind pluszba lesz.

szóval ha a 120-adból kijössz úgy, hogy albérlet+rezsi Pesten, már szerencsésnek mondhatod magad. de akkor még nem ettél.

szobát kell keresned, + akkor a rezsinek is csak felét, harmadát, negyedét fizeted. és így is szűkölködni fogsz. de nem lesz jogsid, és egy fillért nem fogsz félretenni ennyi pénzből.

neked a legjobb megoldás a szülői ház, és a sarkadra állni, hogy nem vagy cseléd, meg takarítónő, ők is takaríthatnak maguk után. ha nem tetszik, akkor nem lesz megcsinálva és kész. bevonulsz a szobádba, hát jó hogy nem már. betegen... szerintem a határozatlanságoddal van a baj, ezen kell változtatni.

lehet kicsit hosszú lett, bocsi. de számodra anyagilag egyelőre az egyetlen megoldás az, ahol most vagy.

2015. szept. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
75-80 plusz rezsi alatt te nem kapsz egyszobás lakást Budapesten, én is keresgéltem nem keveset, ez az alja.
2015. szept. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne kapkodd el, pontosan úgy van, ahogy a 10-es mondja. Most borzalmas az albérlet helyzat, kb két éve van így! 50 ezerért nincs kiadó lakás!

Egyébként kérdésedre válaszolva, igen, ha találnál 50-ért, kijönnél a fizudból, ha nem is nagy lábon...bár a cigi sokat elvisz, tedd le inkább, az egészségednek is jobbat teszel vele.

2015. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
41%
Budapesti frissen felujitott, vadonatuj butorokkal berendezett lakasomat 4 evvel ezelott 35000+rezsiert (kb 20000) adtam ki.Soha nem emeltem berleti dijat.Cserebe ugy lelaktak, hogy a butorokat ki kell dobni, a lakast pedig most probalom melyen aron alul eladni.Mar banom, hogy nem dragabban adtam, akkor talan igenyesebb alberloim lettek volna.Es nem, nem c*ganyok voltak.
2015. szept. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiért Pesten nem fogsz lakható lakást kapni, max valami lyukat a gettó közepén. Átlagban 70 ezertől indulnak az árak +rezsi, de még ez is legalja.

Max ilyen lakóközösségekbe tudsz beszállni ennyiből, vagy barátnővel béreltek közös lakást.

2015. szept. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tudom írni mint az előttem lévők. Pesten ennyiért nincs lakás. Húgom nemrég keresett albérletet, én is segítettem neki felhíni pár címet. 70+rezsi az alja, és csak akkor kapod meg ha mákod van. Egy hirdetésre 10-en azonnal ugranak és a főbérlő válogat. Előtte szobát bérelt, az is 45. ezer volt és emelni akarták 55.000-re (egy pici szobája volt). És még jól meg is szívta, mert a lakótársai nem fizettek és olyan szerződést kötött amiben egymásért felelnek így még a kauciót is be bukta. Ja és a kaukció, minimum 2 hónapot kérnek+az a havi bérleti díj, az egy 70 ezres lakásnál 210 ezer forint.

Én négy éve laktam utoljára albérletben akkor még voltak 40-50 ezerért jó kis lakások, most katasztrófa az ingatlan piac. Szóval így számolgass.

2015. szept. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok. Ja igen es én 40+rezsiert bereltem akkor. 110 eres fizetesem volt de el kellett mennek masodalni + 40-50 ert. Es akkor kijöttem a pénzből ugy hogy nem kellett nagyon spórolnom. Szoval Ennyi fizetéssel jelenleg nem fogsz tudni elköltözni. Sajnos ez van most Budapesten (videken nem tudom milyen árak vannak)
2015. szept. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Én Budaörsön lakok (Kelenföld 15 perc tömegközlekedéssel), ahova most egy hónapja hatalmas mákkal sikerült beköltöznöm egy 1,5 szobás lakásba 50+rezsiért. Jött mellém még egy lakó, így felezünk mindent. Szerintem a jelenlegi Budapest és vonzáskörzete albérlet sokkkkban tényleg iszonyatos szerencse volt ez, nem mellesleg némi ismerős segítsége közrejátszott. A hasonló kaliberű lakások itt is 80-90 körül mennek most. Esélytelen ilyen áron ma már albérletet találni sajnos.


Próbálj szobát találni és többed magaddal költözni!


Egyébként annak a válaszolónak, aki sajnálja, hogy áron alul adta ki a lakását... Az előttünk lakók nem áron alul laktak abban a lakásban, amit most mi bérlünk, még is hányinger volt, amit maguk után hagytak. Amit lehetett, tönkretettek. Mi most bőven áron alul lakunk itt, de sajátunkként vigyázunk rá, mert saját otthonomnak is érzem, pedig nem régóta lakunk benne. Ez ember és hozzáállás függő, nem bérleti díjé!!

A tulaj azért adta ki nekünk áron alul, mert közös ismerős miatt bizalmat szavazott nekünk és azt mondta neki megér ennyit az, hogy tudja, hogy jó kezekben van a lakása.

Nekünk pedig fiatal pályakezdőkként nagyon is jól jött, hogy nem a jelenlegi díj duplájával indítottunk. Ettől még nem vagyunk igénytelenek.


Ha visszatérünk az eredeti kérdéshez, ha havi 50 ezret kellene összesen lakhatásra költened, akkor azt mondom igen, meg lehet élni nettó 120 ezer forintból simán!

2015. szept. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%
Tok rendes lany vagy miért nem Ismerkedsz 30 körüli pasikkal...?
2015. szept. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
18%

Egyesek azért hatalmasan eltúlozták ezt az albérlet dolgot.

Csaj ismerősöm még két barátnőjével bérelnek egy lakást fejenként negyvenért amiben benne van a rezsi.

Haverom meg a barátnője találtak lakást 45+rezsiért nem a rózsadombon de nem is a gettó közepén...

Kérdező neked meg lány lakótársat(kat) kellene keresd.

2015. szept. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!