Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Konkrétan mi a baj azzal, ha...

Konkrétan mi a baj azzal, ha a gyerek egyedül ücsörög bent a szabadidejében?

Figyelt kérdés

Tizen-huszonéves gyerekre gondolok.

Annyiszor látom itt az oldalon, hogy ha valaki számítógépezni vagy olvasni szeret, akkor az mekkora fertő, nem odakint van, elpazarolja a fiatalságát, stb.

De pontosan miért baj, hogy ezeket szereti csinálni?

Velem is morog anya, amiért az előbb említett két dolgot szeretem csinálni, és "folyton a szobámban gubbasztok". De ha egyszer ezt szeretem, ebben mi a rossz szerintetek?


2015. szept. 27. 11:43
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat, de megértem a kérdezőt. Én is ilyen vagyok. Olvasni is szeretek, de legfőképpen írni meg rajzolni, festeni. Ezekhez márpedig nyugalom kell. És a legjobban a szobámban tudom ezeket csinálni, nem az udvaron (ahol nincs is hova leülni, meg félpercenként köszöngetni kell valakinek, meg odamenni beszélgetni), meg nem az erdőben, ahol állandóan marnak a böglyök, a szúnyogok meg a kullancslegyek. (Mondjuk a faluban nincs park, de parkban sem lehetne, mert ott is félpercenként jön oda az emberhez valaki, főleg csövesek.)

A napi többórányi testmozgásról meg gondoskodik a magyar vizslánk, ezzel nincs probléma.:-)) És természetesen a ház körüli munkákból is kiveszem a részem.

De amikor a tanév, illetve nyári vizsgaidőszak végeztével hazaköltöztem, kb. három napig zombi voltam, és egy hét is eltelt, mire lenyugodtam az otthoni életritmusra, és kezdtem magamhoz térni, meg jobban érezni magam. Marhára jólesett, amikor anyám rögtön azzal kezdte, amikor hazamentem, hogy igazán kimozdulhatnék valahova. Majd' egy évtized után se fogta fel (középsuliban is koleszos voltam), hogy nekem az a pihenés, ha végre otthon lehetek!

És mi ez a hülyeség, hogy ettől depressziós leszek?! Épp attól leszek depressziós, ha túl sok idő telik el anélkül, hogy alkothatnék! Egyedül, csendben, nyugalomban! Egyszerűen ez kell ahhoz, hogy fel tudjam dolgozni az engem ért eseményeket. Most a barátaimmal attól még tartom a kapcsolatot!

Egyébként miért van ez, hogy a folyamatosan pörgő, pörgő, pörgő társaság közepe, bulip*csa ember az etalon, és aki nem ilyen, arra is rá kell ezt erőszakolni, mondván, hogy "ez beteges"? Miért nem lehet felfogni, hogy attól, mert valaki befelé forduló, még lehet értékes ember?

2015. szept. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Te mozogsz a vizslával, végzel ház körüli munkát, és utazol, ah más nem a kollégiumba.. A kérdés olyanokról szól, akik semmit nem csinálnak.. Mert sokan valóban semmit nem csinálnak, még ennyit sem..
2015. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

ma 15:59

Én a szabadidőt írtam, tehát pl a gyerek lenyírja a füvet, vagy felássa a kertet ha kell, de utána bevonul a szobába ücsörögni.

2015. szept. 28. 16:44
 34/36 anonim ***** válasza:
Miért kérdező? Te akkor egyedül ücsörögsz bent a szobádban, szabadidőben? Ez a hobbid? Ücsörgés?
2015. szept. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
Mint írtam, olvasás és videojátékok, lényegében mindkettőhöz odabent kell ücsörögni.
2015. szept. 28. 18:39
 36/36 anonim ***** válasza:

Az ücsörgés és a számítógépezés két külön kategória, ezt te is beláthatod.

Ugyanígy ne várd el mástól, hogy a te szabadidődet pontosan definiálni tudja.


Szabadidő is relatív, úgy mint a te "ücsörgésed", hogy abba mi tartozik bele, mi nem, az egyénenként változó.

2015. szept. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!