Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Konkrétan mi a baj azzal, ha...

Konkrétan mi a baj azzal, ha a gyerek egyedül ücsörög bent a szabadidejében?

Figyelt kérdés

Tizen-huszonéves gyerekre gondolok.

Annyiszor látom itt az oldalon, hogy ha valaki számítógépezni vagy olvasni szeret, akkor az mekkora fertő, nem odakint van, elpazarolja a fiatalságát, stb.

De pontosan miért baj, hogy ezeket szereti csinálni?

Velem is morog anya, amiért az előbb említett két dolgot szeretem csinálni, és "folyton a szobámban gubbasztok". De ha egyszer ezt szeretem, ebben mi a rossz szerintetek?


2015. szept. 27. 11:43
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
25%

Ember :-), velem cseszel ki a ha lepontozol? :-)

Jaj, na majd 10 év múlva, amikor a gyógytornásznál fogsz jajjogni a porckopásokkal, mert egész nap a gép előtt gubbasztottál, akkor majd talán eszedbe jut mit firkantottam én ide, de végül is igaz a mondás, csak az okos ember tanul más hibájából.

2015. szept. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell mozogni, hogy ne hízz el, normális mennyiségű és minőségű kaját kell enni.
2015. szept. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
28%

Haha igen persze, nem kell mozogni. Az ég meg zöld, a kutyám meg nyávog.


Nem gondolod, hogy az egészséges életmódhoz hozzátartozik a mozgás?

2015. szept. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem is butaságot írtál, ezzel a nem kell mozogni dologgal.

Nem azért kell amúgy mozogni, hogy ne hízzál el hanem mert az emberi test a mozgásra van felépítve, izmok, ízületek, vérkeringés, bélműködés.


Ismered ha zsibbad a valagad? Azt biztos azért van mert az egy helyben ücsörgés az egészséges, igaz?

2015. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kövér, 170 cm-hez 50 kiló vagyok. Hétvégén néha bicajozok meg kutyát sétáltatok. Ha jó idő van akkor kisétálok egy parkba olvasni. Szóval szoktam mozogni is azért. Annyi hogy társaságba nem járok sokszor.
2015. szept. 27. 14:00
 16/36 anonim ***** válasza:
59%

' Az introvertáltság nem kifogás a testmozgásra.

Napi 30 perc "mozgás" már bocsánat de nevetséges. Mozogni kell, hogy ne legyél egy beteges, elhízott disznó.


Amúgy a szülők azt szokták mondani, hogy addig szórakozz, utazgass míg fiatal vagy, mert egy család és munka mellett ezeket nem lehet megcsinálni és igazuk van. Na meg hát munkahelyen az ismerkedés is más, nem olyan egyszerű barátságokat kötni, mint az iskolában.

'

- Én pl napi 45 percet mozgok, ennyi a két szülőm közötti távolság, de van amikor inkább kihagyom. 12 évesen voltam utoljára olyan beteg, hogy gyógyszert kelljen szednem, a súlyom meg mindig normális volt. Szóval attól mert neked lehet bele kell döglened, hogy egészséges maradj, nem biztos, hogy mindenki más is így van ezzel.


- Honnan veszed, hogy ő akar családot? Simán előfordulhat, hogy esze ágában sincs... Az iskolai barátkozásnak meg mi köze van ahhoz, hogy otthon a szobában szeret lenni? Az iskolába mindenképpen elmegy. És honnan veszed, hogy unalmas reggel 8-tól délután 4-ig munkája lesz, csak azért mert a többségnek az van?


- Hogy jössz te vagy a szülő vagy bárki ahhoz, hogy számonkérje mások mennyit mozognak? Azért ez elég abszurd. Senkinek semmi köze hozzá.

2015. szept. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
22%

Ja oké, még én kérek elnézést. Mindenki úgy cseszi el az életét végülis, ahogy akarja. Egyetértek a gerincbeteg hozzászólóval, majd tanulsz a saját hibádból.


Amúgy én nem személyeskedtem, úgy látszik ilyen hiperérzékeny vagy.

2015. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
24%
16-os, mennyi idős vagy? :-)
2015. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
66%

Miért te bírod ha beleszólnak az életedbe? Szerintem nem. És azt is kétlem, hogy te olyan tökéletesen szuperegészséges lennél. Valami hibát biztos te is elkövetsz, kávézol, cigizel, vagy akármi...

A szülőnek egy bizonyos korig van joga irányítani a gyerekét, utána legfeljebb a véleményét mondhatja el. És valószínűleg ő sem tűrné el a beszólást a gyerekétől, és ő sem él mintaéletet.

2015. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
A legtöbb szülő ugyanúgy nem sportol, én legalábbis nem láttam még életemben olyan szülőt aki rendesen sportolna (az hogy apukák félévente egyszer fociznak egyet, az nem számít rendes sportnak)
2015. szept. 27. 14:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!