Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Költözzek el a...

Mit csináljak? Költözzek el a nevelőapám miatt? Miért nem áll mellém az anyám?

Figyelt kérdés

7 éve házasok, sosem volt éppen felhőtlen a kapcsolatom az anyám férjével. Nem azért, mert apát akarnám mellette látni, mert 3 éves koromban elváltak és nekem az a normális, hogy külön vannak, van pluszba még egy rakás nagyszülőm, nagynénim, nagybácsim, stb.

De anya férje egy bunkó. Folyamatosan piszkál, kiabál és káromkodik. Anyát kihasználja, bejárónőnek tekinti.

Úgy van vele, hogy anya tegyen meg neki bármit, de ő semmit nem csinál. Nem szeret engem, ez tény. Pl. mennek most is nyaralni hárman (féltesóm, anya és ő) és közölte, hogy én nem megyek, mert az én részemet nem fizeti ki. De közben én beszéltem apukámmal és mondta, hogy kifizeti nekem, menjek, ha szeretnék. Erre anya férje üvöltőrohamot kapott, csapkodott, hogy engem biztos nem visznek el, ez családi nyaralás, hármasban mennek.

Januárban is mennek, de oda sem "enged", mert "nincs kedve egy gyerekre figyelni". Megjegyezném, hogy 17 éves vagyok, nyaralásokon külön szobában vagyok, ha velük megyek és van, hogy egész nap nem is látom őket, elvagyok a hotelben, a parton, vagy a medencéknél, esetleg a belvárosban. Szóval ez nem olyan, hogy akkor én 24/7 ott ülök a nyakukon, hogy szórakoztassanak.


Tegnap összevesztünk, mert hazaértem este hulla fáradtan és még nekiállt velem veszekedni valami semmiség miatt, én pedig rácsuktam a szobaajtómat (jött utánam végig). Erre ott kezdett el üvöltözni, mire felébredt anya és a testvérem is, aki elkezdett sírni. Erre anya még engem szidott le... Ebből már elegem van, sosem áll ki mellettem.

Mielőtt kezdenétek, hogy én vagyok a hibás, nem így van. A nevelőapám a saját szüleivel nincs jóban, az anyukája pl. a névnapomon úgy köszöntött fel, hogy elvittek vacsorázni a férjével, mert nem hajlandó úgy bejönni hozzánk, hogy itt van a gyereke...

Egy igaz barátja nincsen, egyedül anya van neki.

Ezt már nem bírom és szeretnék elköltözni, de félek, hogy akkor anyával tönkremenne a kapcsolatom, mert úgy fogná fel, hogy elhagyom.


2015. szept. 28. 12:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%
Én a nevelőapád szüleihez költöznék ha lehet, az lenne a legnagyobb kicseszés vele:D
2015. szept. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne hibáztasd magad! Nem miattad menne tönkre a kapcsolat anyukáddal.. Sajnos neki fontosabb hogy este legyen mibe beleülni, mint a saját gyermeke. Amint tudsz költözz el!
2015. szept. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú, hogy anyádnak jobban kell egy farok, mint a saját gyereke. Ha meg elköltözöl, és megromlik a kapcsolat, az az ő baja lesz, te ne foglalkozz vele. Nem viselkedik anyához méltón. Ha annyira zavarta azt a barmot, hogy anyádnak már vagy te, akkor mi a bánatnak vette el, és csinált még egy gyereket?
2015. szept. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%

"Anyad szulokent megbukott."...

Nem szülőként, hanem anyaként. De végképpen.

2015. szept. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Költözz el ha tudsz és mond meg az anyádnak, hogy akkor mész vissza ha változtat a dolgokon.
2015. szept. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez a nyaralásos sztori gáz...mi az hogy családi, ha te nem jöhetsz?

Leakadtam.

Na on:

VAgy apukádhoz, nagyszülődhöz mégy, vagy megvárod míg 18 leszel és elköltözöl.

Sajnos ez a két megoldás van.

2015. szept. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindeképp menj el, és rossz ezt mondani: szard le, hogy megromlik a kapcsolatotok. Gondolj bele: van olyan férfi a világon, aki miatt képes lennél lélekben eltaszítani a saját gyermekedet? Mert ezzel, hogy asszisztál ahhoz - ahogy fentebb is írták -, hogy te kivagy közösítve a családból, ő már elengedett téged. Nem érdemli meg a szeretetedet. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy mennyi-mennyi olyan nő él a világon, akik mit megnem adnának azért, hogy gyermekük legyen, és erre meg vannak azok a szülők akik a szó szoros értelmében sz*rnak a saját gyermekük fejére.
2015. szept. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Költözz el, mint a szél, és emlékezz erre, amikor nekik kell majd a te segítséged. Én azt mondanám, hogy támogassa őket egy családtag.
2015. okt. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!