Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya lennék ezért?

Rossz anya lennék ezért?

Figyelt kérdés
Válásra készülök és van egy 2,5 éves kislányom.Nagyon apás és tudom,h apa mindenáron maga akarná nevelni a gyereket.Sajnos tisztában vagyok vele,h hiába vagyok a gyermekem anyja,velem mégsem alakult ki az a fajta szoros kötődése,mint az apjával.Tudom,h az apja képes lenne mindent megadni neki érzelmileg,anyagilag.Sokan megköveznének érte és azt mondanák,h lemondok a gyerekemről,de ez nem teljesen így igaz.Úgy gondolom,h helyesebb lenne,ha a gyerek érdekeit nézve apa nevelhetné-nekem attól meglenne a láthatásom,nem lemondanék a gyerekről-minthogy évekig pereskedjünk és a gyerek lelke is megsínylené.vélemények?
2015. szept. 30. 12:03
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
90%

A társadalom, a közvetlen környezet biztosan elítélne. Ezzel együtt kell élned.

Személy szerint felelős gondolkodásnak tartom, hogy hideg fejjel végigmentél a dolgokon és eljutottál egy olyan döntéshez, ami egyáltalán nem a saját érdekeid előtérbe helyezéséről szól.

Nem hiszem, hogy sokan vannak, akik tudnának így dönteni.

Nem kell feltétlenül láthatást és egyebeket szabni, meg lehet oldani a gyermek felügyeletét sokkal rugalmasabban is, mint azt a bíróság tenné.

2015. szept. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
91%

Ha hozzá jobban kötődik a gyerek, mint hozzád, és apuka is így szeretné, akkor szerintem így lenne a jó.

Ettől nem vagy rossz anya.

Ha elváltok, akkor úgy sem lehet kettőtöknél, valakinél kell lennie. Miért ne lehetne ez az apukája? Ő is ugyanolyan szülője, mint te.

Persze fura, mert általában az anyukával szokott maradni a gyerek. De ha nálatok az apukához kötődik jobban, akkor biztosan úgy lenne a jobb.

2015. szept. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
89%

TE JÓ ANYA VAGY!!!!


Hatalmas lelki erő kell,hogy a gyermeket nézd,ne a saját egódat/érzelmedet! RESPECT!



Most majd,jön egy rakás troll és díjnyertes nagy magyar anya és jól leolt téged,engem meg lepontoz,de NE HALLGASS RÁJUK! A gyermek az első!

2015. szept. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
73%

Az nagyon becsulendo, h a gyereked erdekeit nezed! Sok anya erre nem kepes. Nem azert, m onzoek, hanem azert, m bennuk van az anyai oszton es mindenaron maguk mellett akarjak tudni a gyereket, ha jo nekik, ha nem...Szoval tenyle respect.

Viszont gondolj bele abba is, h nagyon kicsi meg a lanyod, es ilyenkor sokkal apasabbak, a kisfiuk meg anyasabbak. Ez kesobb valtozni fog. Nekem ikreim vannak, 14 honaposak es a kislanyom apas, a kisfiam pedig anyas. De amikor apa nincs velunk, akkor a kislanyom ugyanugy bujik hozzam es latom rajta, h szuksege van ram...amikor apa otthon van, akkor o az elso. De ez ilyen pici korban termeszetes.

2015. szept. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Nyilván,ha válni szeretnék,akkor új életet is kezdenék valamikor,de ebben nekem nem lenne akadály a gyerekem..ha találok is valamikor bárkit és velem van a gyerekem,akkor csak olyat valasztanék,aki a gyerekkemmel együtt fogad el.
2015. szept. 30. 12:28
 6/43 A kérdező kommentje:
Itt csak arról szól a kérdésyhogy tudom meg látom,hogy mi jó a gyereknek...ha apa itthon van,akkor ő az első..ha nincs,akkor is apát keresi állandóan..most az miért lenne jó a gyereknek,hogy velem élne,de apa után sírna mindig..hogy magyaráznám el neki,hogy neked mellettem a helyed,mert én azt mondom,apát pedig felejtsd,m csak kérhetente láthatod?
2015. szept. 30. 12:31
 7/43 anonim ***** válasza:
78%
Ismerek olyan családokat, ahol egyik héten itt a gyerek, másik héten ott. ez nem lenne működőképes megoldás?
2015. szept. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
90%
Senkinek nem kell lemondani a gyerekről, meg hétvégi szülőnek lenni, van ám közös felügyelet is a világon.
2015. szept. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Ügyet Lenke ***** válasza:
41%
Kicsit úgy jön le, hogy neked azért könyebb ezen a címen "lerázni" a gyereket. Egy gyerek és az anya kapcsolata teljesen más mint az apjával, főleg, hogy még kicsi. Lehet féltékeny is vagy mert mindig csak apát emlegeti és keresi, téged azért nem mert te vagy egész nap, gondolom, de az nyújtja neki a biztonságot, megszokást, téged nem keres mert ott vagy...de nehéz belelátni ebbe egy kívülállónak, mert nem tudjuk mi vezetett ide, hogy éltetek eddig, ki mit csinált, ki miből vette ki a részét a gyereknevelésben stb.
2015. szept. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Sajnos nem..mert mijor elkezdett romlani a házasságunk,akkor apuka szülőmegyéjébe hazaköltöztünk..apukának itt van családi támogatottsága,a gyerek ide jár oviba.ahol eddig éltünk az 400 km-re van,nekem ott van munkahelyem,amivel még viszonyban állok,csak állományba vetettem magam mikor ideköltöztünk,hogy tudjuk normalizálni a házasságunkat..ami nem megy ezekszerint.én ha megyek,akkor oda költözök vissza,tőlük meg nem várhatom el,hogy kiszakítsa a gyereket az eddig megszokott itteni környezetéből.a láthatás anyagi részét én állnám be magamnak,de mivel nem a közelben élnék,így nem szeretném,hogy a gyerek két ovidába járjon kettős életet éljen
2015. szept. 30. 12:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!