Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz anya lennék ezért?

Rossz anya lennék ezért?

Figyelt kérdés
Válásra készülök és van egy 2,5 éves kislányom.Nagyon apás és tudom,h apa mindenáron maga akarná nevelni a gyereket.Sajnos tisztában vagyok vele,h hiába vagyok a gyermekem anyja,velem mégsem alakult ki az a fajta szoros kötődése,mint az apjával.Tudom,h az apja képes lenne mindent megadni neki érzelmileg,anyagilag.Sokan megköveznének érte és azt mondanák,h lemondok a gyerekemről,de ez nem teljesen így igaz.Úgy gondolom,h helyesebb lenne,ha a gyerek érdekeit nézve apa nevelhetné-nekem attól meglenne a láthatásom,nem lemondanék a gyerekről-minthogy évekig pereskedjünk és a gyerek lelke is megsínylené.vélemények?
2015. szept. 30. 12:03
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó: Ha a kérdezö exe a keleti országrészben él netalán, akkor ott semmi esélye akárcsak takarítónönek is menni, mert gyakorlatilag semmi munka sincs. Ha az apának van, akkor neki szerencséje volt ezzel, de a kérdezö ettöl még nem találna megélhetési lehetöséget. (És a gyerekkel együtt CSAK AZÉRT éhezni meg nyomorogni, mert sokan ezt várják el egy nötöl - elég idióta döntés lenne.)


Viszont 400 km-re VAN munkája, van megélhetése, és ha a gyerek érdekeit nézi, akkor csak pozitívan lehet megítélni öt.

2015. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
34%

"és ha a gyerek érdekeit nézi,"

Mert a gyerek lelki fejlődése nem az érdeke.


Kérdező: mielőtt lépsz bármit kérlek, olvasd el a világ egyik legnagyobb írójának a könyvét. Nagy tanítókönyv. Rólad, rólatok szól és tanít. Vedd ki könyvtárból, ha nincs meg.

LEV TOLSZTOJ: ANNA KARENINA

[link]

2015. szept. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
18%
Nem vagy rossz anya! Felelősségteljesen gondolkodó anya vagy. A gyereked érdekeit nézed és ez becsülendő, mert egy ilyen döntést nem egyszerű meghozni. És szerintem helyes a döntés, ha a gyerek jobban kötődik az apjához. De természetesen törődj vele a továbbiakban is ahogy csak tudsz.
2015. szept. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
76%

Arra azért kíváncsi lennék miért is alakult ez így, ha az anya bevallottan GYES-en van még (mint írta, még állományban van, ebből feltételezem). Egy átlagosan dolgozó apuka napi 1-2 órát tud a gyerekkel lenni, meg ugye hétvégén. Elég nehéz azt kialakítani, hogy ne anyához kötődjön jobban már csak az időfaktor miatt is.

Főleg, hogy azért az első évben szopizik a gyerek, ami ugyancsak az anyai kötődést segíti elő.

Nem azért vagy rossz anya, mert most ebben a helyzetben az apjánál hagyod, hanem azért, mert nem tudtál vele normális kapcsolatot kialakítani pedig te voltál vele többet. Ha megszólnak nem azért, mert otthagytad, hanem azért, mert 2,5 évig mindennap vele voltál, mégse tudták szeretetteljes kötődést kialakítani vele.

2015. szept. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
46%
Rengetegen leírják, hogy milyen anya vagy. Szerintem pedig józan és belátó. Ehhez kell erő hogy a felismerés után be tudd látni hogy a gyereket az apjánál kell hagyni. Láttam írták hogy te tehetsz a kötődés hiányáról, ez sem igaz nekem szuper anyukám van, és mégis édesapám az, akihez jobban kötődöm, apám lánya vagyok a szó szoros értelmében. Sok erő és sok kitartás kell egy váláshoz. Annak a kedves kommentelőnek aki úgy gondolja, hogy biztos egyből máshoz megy és lepasszolná csak a gyerekét, nos egy kapcsolat megromlásához két ember kell ám, ezt a tépelődést pedig csak egy igazi anya élheti át és értheti meg! Ő tudja hogy a gyereke kihez húz jobban, jobb-e az apjával hagyni. Kívánom, hogy emberi módon, megbeszélve és nem egymást tépve tudtok új életet kezdeni.
2015. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
38%
Az még nem derült ki hogy kérdező próbált-e már a környéken munkát/lakást keresni, vagy meg se próbálja?
2015. szept. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
74%

Hű azt az álszent bagázst aki itt összegyűlt! Bezzeg ha magának követelné a gyereket akkor ő lenne a gonosz sárkány aki elválasztja szegény szerencsétlen apukától egyetlen csemetéjét. Mikor egy apuka ír ki kérdést, hogy magának szeretné a gyereket, mert ő jobb körülményeket biztosítana neki, de anyuka nem engedi, akkor mindenki tüzet okád, hogy a mocskos ribi ex, meg a femináci nőpártoló bíróságok, stb-stb.

Szóval nem jó helyre jöttél kérdező, itt egy nő nem tud olyat csinálni, hogy ő legyen a jó a történetben. Tudod ha van rajta kalap meg akkor is ha nincs tipikus esete.

2015. szept. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
A gyerek egy éves múlt,nikor visszkényszerültem dolgozni..váltott szak a párommal...nem kell ecsetelnem...egyformán viltunk vele,csak rám több házimunka hárult..apának meg csak annyi jutott,h játszon a gyerekkel,míg én gyerek mellett csibáltam meg mibdent..ezért nincs többekközt akkora kötődés..és nem,bnem kerestem még munkát,m annyi hitel hárul rám,hogy csak a 400 km re levő munkagelyem fizetéséból tudom fizetni meg a gyerekemet támogatni
2015. szept. 30. 15:14
 29/43 anonim ***** válasza:
21%
30-as egy két és féléves kisgyerekről van szó. Te lennél a helyében? Ő nem tudja elmondani, mit jelent ez neki, ha te belegondolsz, te el tudnád mondani.
2015. szept. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld nem kell elképzelnem a helyzetét. Csak az én szüleim nem váltak el, hanem "együtt" maradtak és idegileg kikészítették egymást meg minket is, mert hát az a legjobb a gyereknek ha anya meg apa együtt van. Hogy egy jó szavuk nincs egymáshoz, folyamatos a balhézás? Óóó az nem érdekes, a gyereknek hagyományos családmodellt kell látni, ha beledöglik is.
2015. szept. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!